Ungdomsserien 2012-09-23

sö 2012-09-23 13:18

Resultat

skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008


   Pl Rank Namn                    Klubb                          Tid 
 
 
 
H10  (18)      2200 m                      
 
    1      Oskar Karlsson          Målilla OK                   16:46 
    2      Oskar Snickars          Vimmerby OK                  21:30 
    3      Alfred Andersson        Målilla OK                   24:35 
    4      Emil Wahlström          SOK Viljan                   25:34 
    5      Olle Erlandsson         SOK Viljan                   26:27 
    6      Johan Hansson           SOK Viljan                   26:41 
    7      Isac Josefsson          Vimmerby OK                  27:36 
    8      Oscar Andersson         Vimmerby OK                  27:52 
    9      Kalle Johansson         Hultsfreds OK                30:00 
   10      Björn Larssen           Hässleby SOK                 31:18 
   11      Thor Larssen            Hässleby SOK                 31:21 
   12      Tomas Kvist             Hässleby SOK                 42:03 
 
 
H12  (15)      2600 m                      
 
    1      Lukas Kvist             Hässleby SOK                 24:46 
    2      Erik Erlandsson         Vimmerby OK                  28:49 
    3      Filip Andersson         Hultsfreds OK                32:44 
    4      Isak Hultberg           SOK Viljan                   37:22 
    5      Pelle Johansson         Hultsfreds OK                46:04 
    6      Alfred Idelind          Hässleby SOK                 49:37 
    7      Frej Larsen             Hässleby SOK                 54:39 
    8      Emil Karlsson           Målilla OK                 1:03:10 
 
 
H14  (5)       3800 m                      
 
    1      Benjamin Sturek         SOK Viljan                   36:16 
    2      Pontus Erlandsson       SOK Viljan                   44:59 
    3      Filip Johansson         SOK Viljan                   50:03 
 
           Alexander Josefsson     Vimmerby OK               Ej godk. 
 
 
D10  (13)      2200 m                      
 
    1      Elin Rindstig           SOK Viljan                   19:17 
    2      Clara Wärnsberg         Målilla OK                   22:40 
    3      Ella Nylander           Hultsfreds OK                23:07 
    4      Elin Johansson          SOK Viljan                   23:42 
    5      Vendela Sturek          SOK Viljan                   26:29 
    6      Ebba Pettersson         Målilla OK                   26:35 
    7      Linnea Borg             SOK Viljan                   30:29 
    8      Stina Lind              SOK Viljan                   30:41 
    9      Ebba Danielsson         Målilla OK                   31:36 
   10      Hanna Lundmark          SOK Viljan                   32:08 
   11      Emma Rindstig           SOK Viljan                   33:23 
 
 
 
D12  (6)       2600 m                      
 
    1      Julia Arvidsson         Vimmerby OK                  24:56 
    2      Elisabet Mikkelsen      SOK Viljan                   40:37 
 
 
 
D14  (4)       3800 m                      
 
    1      Emma Erlandsson         SOK Viljan                   46:46 
    2      Clara Gustafsson        Hultsfreds OK                53:19 
    3      Emma Billing            Hultsfreds OK                57:10 
 
 
 
D16  (3)       5100 m                      
 
    1      Emelie Andersson        Hultsfreds OK              1:11:11 
 
 
 
Inskolning  (9 1800 m                      
 
    1      Viktor Danielsson       Vimmerby OK                  24:55 
    2      Alice Rosmark           Hultsfreds OK                33:03 
 
           Adam Lundmark           SOK Viljan                Ej godk. 
 
 
Bana A  (3)    5200 m                      
 
    1      Thord Hultberg          SOK Viljan                   43:28 
    2      Urban Billing           Hultsfreds OK                49:53 
    3      Karl-Evert Annegård     SOK Viljan                 1:17:22 
 
 
 
Bana B  (3)    4100 m                      
 
    1      Peter Lind              SOK Viljan                   41:41 
    2      Lars Lång               Vimmerby OK                  58:03 
    3      Carola Billing          Hultsfreds OK              1:00:08 
 
 
 
Bana C  (2)    2700 m                      
 
    1      Majvie Annegård         SOK Viljan                   39:41 
    2      madelen oskarsson       SOK Viljan                   54:28