Målilla OK 1 majsö 2016-05-01 13:53
Resultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016

 
H80 (5)2,5 km 0 Hm8 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Lars-Erik Lindell35Väsby OK45:27,00
2Göran Gabrielsson36SOK Viljan49:24,00
3Henry Gustafsson32Ålems OK57:25,00
 
Allan Håkansson33SOK ViljanFelst.
Alf Karlsson31Lessebo OKej fullf.
 
 
 
H75 (9)3,5 km 0 Hm9 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Roland Karlsson38Ronneby OK43:28,00
2Stig Karlsson40Torsås OK52:53,00
3Sivert Axelsson37Kalmar OK58:12,00
4Kurt Bergstrand39Lessebo OK1:00:40,00
5Åke Björklund41Västerviks OK1:03:24,00
6Milton Löfgren40SOK Viljan1:24:26,00
7Göran Karlsson38OK Bävern1:27:32,00
 
Stig Karlsson41Lessebo OKej fullf.
Göran Thour40Värend GN OLej start
 
 
 
H70 (21)4,0 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Tommy Olsson46Karlskrona SOK39:53,00
2Åke Eckerbom44IFK Sävsjö42:56,00
3Stefan G Larsson45OK Njudung45:15,00
4Nils Karlsson45Växjö AIS49:20,00
5Roland Nilsson46SOK Viljan52:08,00
6Leif Lindström43Nybro OK53:54,00
7Åke Borger45Ankarsrums OK55:25,00
8Lennart Sturesson42Västerviks OK55:40,00
9Göran Bengtsson44Tockarps IK59:38,00
10Gerth Sällström43Lessebo OK59:55,00
11Erling Ekelöf42Värend GN OL1:03:20,00
12Lars Johansson43Ålems OK1:04:42,00
13Krister Sandblad42Växjö OK1:06:07,00
14Kjell Månsson42Karlskrona SOK1:08:38,00
15Kennert Rulander45Björkfors GOIF1:09:15,00
16Sven-Erik Forsell43Skåneslättens OL1:10:53,00
17Stig Jonsson43Björkfors GOIF1:15:51,00
18Hans-Åke Christiansson42Gamleby OK1:17:07,00
19Bo Eklund45Vimmerby OK1:17:09,00
20Lars Pettersson46Vimmerby OK1:21:24,00
 
Anders Buhré42Nybro OKFelst.
 
 
 
H65 (14)4,3 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Hans Svenson49SOK Viljan47:28,00
2Björn Palm51Lessebo OK48:18,00
3Åke Arvidsson49Hultsfreds OK49:59,00
4Sven-Olof Larsson49Växjö AIS59:44,00
5Lars-Åke Åberg47Kalmar OK59:57,00
6Roger Bergvik51Växjö OK1:00:55,00
7Torgny Pettersson47Västerviks OK1:00:58,00
8Bo Turesson47OK Bävern1:04:32,00
9Åke Persson51OK Bävern1:11:01,00
10Gunnar Holm50OK Bävern1:23:22,00
11Johnny Gustafsson47Gamleby OK1:30:29,00
 
Gunnar Lindahl48Lessebo OKFelst.
Anders Widén49OLG Säuliamtej fullf.
Karl-Evert Annegård47SOK Viljanej start
 
 
 
H60 (24)5,0 km 0 Hm13 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Kurt Svensson56IK Hakarpspojkarna43:08,00
2Stefan Olheden56SOK Viljan47:12,00
3Lennart Larsson55Jönköpings OK48:13,00
4Jan-Ola Karlsson54OK Njudung48:21,00
5Christer Folkesson53Eksjö SOK52:33,00
6Lennart Kalén54SOK Viljan52:42,00
7Kent Granqvist52Västerviks OK52:48,00
8Leif Carlsson53SOK Viljan54:34,00
9Stefan Carlsson54SOK Viljan56:23,00
10Ingemar Persson53Gamleby OK1:00:41,00
11Björn Axemo56Hultsfreds OK1:04:15,00
12Bo Salomonson56Kalmar OK1:05:59,00
13Jan Danielsson54Kalmar OK1:07:31,00
14Ingmar Ekelöv56Skåneslättens OL1:09:56,00
15Torbjörn Sandebäck55Ålems OK1:13:27,00
16Lars Eklund56Växjö OK1:16:10,00
17Bertil Kalén52SOK Viljan1:18:00,00
18Thomas Almqvist56Västerviks OK1:18:54,00
19Stellan Häggbrink52Berga SOK1:23:44,00
20Rolf Ohrlander54OK Pan-Kristianstad1:24:24,00
21Adrie Van Opstal56KOVZ1:26:28,00
22Peter Joelsson56Ålems OK1:27:02,00
23Jan Johansson54Gamleby OK1:28:09,00
 
Thomas Dagsberg55OK OrionFelst.
 
 
 
H55 (6)5,3 km 0 Hm13 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Ove Lernå60Kalmar OK42:59,00
2Torbjörn Falk58Vimmerby OK51:08,00
3Tommy Ljungdahl60IK Hakarpspojkarna55:35,00
4Arne Klintberg58Eksjö SOK1:00:42,00
5Eskil Johansson58OK Orion2:01:37,00
 
Ingemar Månsson59Ronneby OKFelst.
 
 
 
H50 (15)5,8 km 0 Hm15 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Per Fransson66OK Njudung49:03,00
2Mats Ljungqvist65Kexholms SK49:59,00
3Magnus Svensson66Nässjö OK51:42,00
4Johnny Nimvik62Lunds OK53:25,00
5Kennet Horvath65Halmstad OK55:32,00
6Mats Söderberg64Kalmar OK57:00,00
7Bengt Hesslekrans62OK Njudung57:51,00
8Urban Andersson65Kexholms SK59:23,00
9Mats Andersson64OK Orion59:46,00
10Magnus Porle64Växjö OK1:00:59,00
11John E Eriksson62Växjö OK1:03:31,00
12Jonas Bergfors66SOK Viljan1:04:30,00
13Magnus Ihreskog62Gotlands Bro OK1:09:03,00
14Anders Nilsson66OK Orion1:19:57,00
15Stefan Norman63Kalmar OK1:50:36,00
 
 
 
H45 (28)6,5 km 0 Hm17 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Yuri Omelchenko71OK Orion44:31,00
2Hans Lundgren68IK Hakarpspojkarna46:51,00
3Peter Jacobsson68IK Hakarpspojkarna49:08,00
4Patrik Rosén67Växjö OK49:37,00
5Lars Svensson67IK Hakarpspojkarna50:55,00
6Våge Rindstig69SOK Viljan53:57,00
7Per Erlandsson70Vimmerby OK54:47,00
8Jonas Persson67Torsås OK55:51,00
9Anders Arfwedson70Frölunda OL58:51,00
10Thomas Johansson69Gamleby OK1:00:09,00
11Björn Karlsson69Kexholms SK1:02:43,00
12Anders Petersson70OK Njudung1:02:48,00
13Jonas Svensson71OK Orion1:04:26,00
14Tomas Karlsson67Kexholms SK1:06:10,00
15Urban Billing70Hultsfreds OK1:11:08,00
16Evert Karlsson68Torsås OK1:15:25,00
17Ulf Honeth68Växjö OK1:15:34,00
18Christer Johansson67Eksjö SOK1:19:54,00
19Stefan Petersson68Kalmar OK1:22:49,00
20Robert Hjelm70Vimmerby OK1:28:10,00
21Johan Eveborn69SOK Viljan1:43:09,00
22Ulf Isaksson69Hässleby SOK1:55:54,00
23Anders Sundelin70OK Orion1:56:57,00
 
Anders Eriksson69Kexholms SKFelst.
Tobias Borger70Kalmar OKFelst.
Niklas Nilsson67Härlövs IFej start
Michael Adamsson70Nybro OKej start
Anders Håkansson70OK Orionej start
 
 
 
H40 (9)7,7 km 0 Hm17 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Christian Enberg74Linköpings OK1:07:00,00
2Joakim Karmetun73OK Njudung1:08:05,00
3Marcus Alexandersson73Kalmar OK1:21:02,00
4Viktor Skobe72Kalmar OK1:24:27,00
5Christer Öberg72Gamleby OK1:27:12,00
6Fredrik Augustsson73OK Bävern1:31:17,00
7Richard Olovsson74Gamleby OK1:33:48,00
8Björn Davidsson75OK Bävern1:48:43,00
 
Magnus Lindstrand72Kalmar OKej start
 
 
 
H35 (4)8,1 km 0 Hm18 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Jakob Jakobsson77Nybro OK1:04:55,00
2Mattias Engström77OK Orion1:37:23,00
 
Petter Vallerius77Gamleby OKej fullf.
Mikael Palm80Kalmar OKej fullf.
 
 
 
H21 (32)9,6 km 0 Hm21 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Marcus Millegård85Sävedalens AIK57:35,00
2Ola Martner87Göteborg-Majorna OK1:00:34,00
3Niklas Olofsson90OK Pan-Kristianstad1:01:30,00
4Pontus Petersson92OK Orion1:02:18,00
5Erik Andersson95OK Orion1:02:52,00
6Martin Ivarsson83Göteborg-Majorna OK1:04:40,00
7Vitaliy Gichko95Sävedalens AIK1:06:37,00
8Mattias Karlsson84Växjö OK1:07:04,00
9Dmitriy Mihalkin80Sävedalens AIK1:07:06,00
10Emil Granqvist95OK Ravinen1:07:17,00
11Viktor Antonsson91Eksjö SOK1:08:13,00
12Olof Sandgren89OK Orion1:10:30,00
13Niklas Bratt67OK Orion1:11:14,00
14Nils Grip98Kalmar OK1:13:16,00
15Andreas Bergander92Eksjö SOK1:13:19,00
16David Runemalm86Nybro OK1:14:45,00
17Daniel Gunnarsson84OK Orion1:15:36,00
18Magnus Sager84OK Orion1:16:02,00
19Tord Hultberg75SOK Viljan1:18:48,00
20Rafael Dobnik97Eksjö SOK1:19:34,00
21Andrey Salin88Sävedalens AIK1:20:22,00
22Tony Lövdahl72SOK Viljan1:20:34,00
23Johan Persson85Hagaby GoIF Örebro1:24:39,00
24Viktor Stensson90Göteborg-Majorna OK1:29:52,00
25Simon Nilsson86Eksjö SOK1:31:45,00
26Bo Söderqvist65IK Hakarpspojkarna1:31:50,00
27Erik Lennartsson82SOK Viljan1:33:30,00
28Robert Larsson92Gamleby OK2:16:11,00
29Emil Håsteen84Rånäs OK2:33:35,00
 
Richard Sjöholm90OK Pan-KristianstadFelst.
Henrik Berlin69OK Orionej fullf.
Sergej Fedatsenka89Sävedalens AIKej start
 
 
 
H20 (13)7,7 km 0 Hm17 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Johan Wennermark97OK Orion50:48,00
2Timo Suter98Eksjö SOK52:42,00
3Markus Larsson96Hestra IF55:04,00
4Heino Ollin96Sävedalens AIK55:48,00
5Joakim Andén96Södertälje-Nykvarn OF56:09,00
6Jesper Sjöblom97Södertälje-Nykvarn OF57:33,00
7Elias Ekvall98Trollhättans SOK57:39,00
8Filip Trofast99Bredaryds SOK58:54,00
9Lukas Lundgren98Växjö OK59:51,00
10Linus Landergren96Hestra IF1:00:54,00
11Anton Novichenko97Sävedalens AIK1:01:48,00
12Gustav Runefors00Växjö OK1:06:10,00
 
Andreas Jonsson99OK Orionej fullf.
 
 
 
H18 (2)6,5 km 0 Hm17 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Evgenij Zhahovskij98Sävedalens AIK50:29,00
2Benjamin Sturek99SOK Viljan1:15:28,00
 
 
 
H16 (8)5,5 km 0 Hm14 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Isac Ericsson00Växjö OK36:03,00
2Albin Toll01OK Njudung42:15,00
3Linus Lundberg01OK Bävern47:37,00
4Gustav Olsson00Torsås OK49:43,00
5Love Carlsson00OK Orion1:01:39,00
6Melker Elofsson01OK Njudung1:07:53,00
7Adrian Skobe01Kalmar OK1:08:49,00
 
Oliver Vallerius00Gamleby OKFelst.
 
 
 
H14 (21)3,6 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Maxim Omelchenko02Karlskrona SOK24:20,00
2Arvid Kronmar02Karlskrona SOK25:05,00
3Erik Åkesson02Växjö OK25:39,00
4Karl Petersén02OK Njudung29:07,00
5Olle Kallerbäck03Emmaboda Verda OK32:43,00
6Isak Liljeholm03Gamleby OK33:12,00
7Axel Eveborn03SOK Viljan34:23,00
8Jakob Wilhelmsson02Karlskrona SOK35:23,00
9Erik Johansson03FK Boken35:43,00
10Hugo Unosson03Kalmar OK37:13,00
11Zebastian Arfwedson02Frölunda OL38:58,00
12Fabian Vallerius02Gamleby OK41:15,00
13Melvin Nilsson02Härlövs IF41:21,00
14Oscar Hultgren03OK Njudung41:53,00
15Filip Håkansson03OK Orion43:05,00
16Isak Hagberg02Kalmar OK45:43,00
17Filip Jennerstrand03OK Njudung1:18:18,00
 
Aron Östangård02Gamleby OKFelst.
Johan Hansson03SOK Viljanej start
Anton Törnqvist03Karlskrona SOKej start
Hugo Ericsson03Växjö OKej start
 
 
 
H12 (17)3,2 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Linus Vernström04Ronneby OK22:58,00
2Joel Svensson Finndahl05IK Hakarpspojkarna28:55,00
3Aron Rudberg04OK Bävern34:07,00
4Alexander Gustavsson04OK Njudung35:07,00
5Nils Swartz05OK Orion35:31,00
6Markus Ljungqvist04Kexholms SK36:19,00
7Axel Bratt05OK Orion37:10,00
8Melker Larsson04OK Orion39:26,00
9Gustav Eveborn04SOK Viljan42:32,00
10Hugo Hedström05OK Bävern53:23,00
11Casper Turesson05Härlövs IF53:35,00
12Lukas Hagberg04Kalmar OK54:16,00
13Theo Lövdahl04SOK Viljan58:45,00
 
Oliver Håkansson05OK OrionFelst.
Ivan Abrahamsson05OK OrionFelst.
Emil Kreutner05SOK Viljanej start
Stepan Khakimov04Karlskrona SOKej start
 
 
 
H10 (10)2,7 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Wilhelm Karmetun06OK Njudung20:13,00
2Emil Ring06Ronneby OK27:56,00
3Carl Öberg06Gamleby OK28:16,00
4Linus Hansson06SOK Viljan29:44,00
5Wille Vernström06Ronneby OK30:36,00
6Emrik Eveborn07SOK Viljan33:41,00
7Tobias Van Opstal06KOVZ35:09,00
8Emil Hesselmark06Kalmar OK40:55,00
 
Walter Löfqvist06SOK Viljanej fullf.
Viktor Danielsson07Vimmerby OKej start
 
 
 
D70 (12)2,5 km 0 Hm8 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Gullevi Svensson45Ronneby OK36:05,00
2Britt Forsell Pirozzi45Skåneslättens OL41:57,00
3Britt Axelsson41Nybro OK46:08,00
4Ann-Mari Persson46Växjö OK49:57,00
5Britt-Marie Björklund45Västerviks OK50:26,00
6Ros-Mari Karlsson46Nybro OK54:14,00
7Solbritt Gustafsson45OK Virdarna54:49,00
8Harriet Karlsson44Torsås OK59:51,00
9Siv Ekelöf43Värend GN OL1:03:34,00
10Karin Tibbelin45Turebergs IF1:06:21,00
11Ulla Nilsson42SOK Viljan1:10:43,00
 
Margareta Larsson45OK NjudungFelst.
 
 
 
D65 (5)3,5 km 0 Hm9 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Gunilla Pettersson50Västerviks OK46:55,00
2Marie-Louise Karlsson49Nybro OK56:47,00
3Kerstin Eriksson49Björkfors GOIF58:22,00
4Lisa Kumlin49Växjö OK1:02:26,00
 
Majvie Annegård49SOK ViljanFelst.
 
 
 
D60 (4)3,5 km 0 Hm9 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Lena Persson54Gamleby OK49:46,00
2Eva Pettersson53Växjö OK50:27,00
3Kristin Johansson52Karlskrona SOK57:23,00
4Siv Larsson54Växjö AIS1:10:40,00
 
 
 
D55 (14)3,8 km 0 Hm10 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Lotta Lidman Almqvist61Västerviks OK41:35,00
2Ingela Ekelöv58Skåneslättens OL43:16,00
3Kristina Johansson60Kalmar OK44:01,00
4Agneta Olivestam59Vimmerby OK45:21,00
5Eva Eklund61Växjö OK45:42,00
6Monica Henriksson59Eksjö SOK52:09,00
7Mariann Johansson61Kexholms SK52:43,00
8Mona Palm57Lessebo OK55:34,00
9Marianne Rosgren59OK Njudung1:01:22,00
10Berit Runefors58Växjö OK1:02:29,00
11Yvonne Johansson59Gamleby OK1:05:50,00
12Karina Svensson61Vimmerby OK1:20:14,00
13Eva Tollstern61Växjö AIS1:31:41,00
 
Elly van Opstal58KOVZej fullf.
 
 
 
D50 (7)4,0 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Annika Josefsson65Karlskrona SOK48:58,00
2Britt-Marie Bengtsson62FK Åsen49:04,00
3Anna Rosén66OK Njudung51:44,00
4Anne Lindell66Kalmar OK53:36,00
5Ann-Sofie Falk62Vimmerby OK1:07:39,00
6Marita Filipsson63Markaryds FK1:11:26,00
 
Lena Swartz62OK Orionej start
 
 
 
D45 (12)4,3 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Lena Regnell67Växjö OK43:54,00
2Annika Ericsson69Växjö OK52:16,00
3Åsa Bergfors68SOK Viljan54:32,00
4Anna Nyqvist68Kalmar OK1:02:47,00
5Carina Thynell69Härlövs IF1:09:37,00
6Marina Johansson70OK Njudung1:10:25,00
7Maria Turesson71Härlövs IF1:26:18,00
8Ingela Andersson71OK Orion1:26:21,00
9Carola Billing71Hultsfreds OK1:32:03,00
 
Helena Karlsson67Nässjö OKej start
Susanne Gran70Gamleby OKej start
Lotta Sundblad69Eksjö SOKej start
 
 
 
D40 (9)5,0 km 0 Hm13 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Jenny Håkansson72OK Orion47:31,00
2Malin Svensson74OK Orion53:21,00
3Kajsa Niemi75Emmaboda Verda OK55:35,00
4Kristina Berlin72Karlskrona SOK1:18:01,00
5Cecilia Karmetun75OK Njudung1:20:35,00
6Maria Sundberg72OK Njudung1:27:34,00
7Annica Rosengren72OK Orion1:59:05,00
 
Anneli Arvidsson74Vimmerby OKFelst.
Cecilia Enberg76Linköpings OKej fullf.
 
 
 
D35 (2)5,8 km 0 Hm15 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Lieke van Opstal81KOVZ1:11:46,00
2Jenny Danielsson81Vimmerby OK1:27:44,00
 
 
 
D21 (18)7,0 km 0 Hm17 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Maria Magnusson82Sävedalens AIK54:03,00
2Cecilia Bratt66OK Orion57:37,00
3Elin Svensson93IK Hakarpspojkarna1:01:54,00
4Emma Bergman91Göteborg-Majorna OK1:03:47,00
5Agnes Adolfsson93Eksjö SOK1:11:10,00
6Tilda Johansson96OK Orion1:11:47,00
7Moa Svensson95IK Hakarpspojkarna1:12:27,00
8Andrea Brechbühl95Sävedalens AIK1:13:17,00
9Sara Jonsson92OK Orion1:13:49,00
10Jennie Andersson86Göteborg-Majorna OK1:14:02,00
11Caroline Lindelöw95Härlövs IF1:16:56,00
12Daria Moskalenko96Sävedalens AIK1:19:44,00
13Emma Rosén92OK Njudung1:20:40,00
14Maria Johansson93Torsås OK1:26:08,00
15Elinor Lindelöw94Härlövs IF1:45:54,00
 
Anna Johansson84Ankarsrums OKFelst.
Maria Arvidsson87Göteborg-Majorna OKFelst.
Stefanie Andersson92Hagaby GoIF Örebroej fullf.
 
 
 
D18 (7)5,0 km 0 Hm13 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Sanna Fast98Eksjö SOK40:32,00
2Heini Rintanen98Eksjö SOK47:12,00
3Fanny Sundblad99Eksjö SOK47:13,00
4Myrra Carlsson98OK Orion56:50,00
5Alice Svensson Finndahl99IK Hakarpspojkarna58:50,00
6Moa Erlandsson99Vimmerby OK1:20:53,00
 
Gabriella S Bergander98Eksjö SOKej start
 
 
 
D16 (12)4,4 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Ellen Kallerbäck00Emmaboda Verda OK38:42,00
2Alicia Lundgren01Växjö OK40:05,00
3Ellen Wahlbom00OK Orion41:16,00
4Linnea Dagsberg00OK Orion41:26,00
5Irmalinn Nilsson00Härlövs IF41:41,00
6Maja Tenghagen01Härlövs IF47:33,00
7Julia Arvidsson00Vimmerby OK58:52,00
8Wilma Bergander01Eksjö SOK1:02:20,00
9Klara Höglund01Eksjö SOK1:05:30,00
10Johanna Wilhelmsson00Karlskrona SOK1:14:07,00
11Alma Leijon01Härlövs IF1:22:18,00
 
Lovisa Johansson01Karlskrona SOKej start
 
 
 
D14 (15)3,5 km 0 Hm10 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Klara Andersson02OK Orion26:34,00
2Elin Rindstig02SOK Viljan32:49,00
3Nellie Nilsson02OK Orion33:09,00
4Evelina Svensson Finndahl03IK Hakarpspojkarna34:23,00
5Amanda Karmetun02OK Njudung34:52,00
6Naomi Van Opstal03KOVZ39:19,00
7Tuva Lövdahl02SOK Viljan42:55,00
8Amanda Svensson03OK Orion45:35,00
9Eira Hertin03Västerviks OK47:00,00
10Stina Lind03SOK Viljan47:23,00
11Lisa Olsson02Torsås OK55:18,00
12Ellen Olovsson03Gamleby OK1:00:24,00
13Filippa Söderberg03Kalmar OK1:05:39,00
 
Ella Bratt03OK OrionFelst.
Hanna Ring02Ronneby OKej start
 
 
 
D12 (14)3,1 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Emma Zettervall05Karlskrona SOK28:56,00
2Tove Vallerius04Gamleby OK29:24,00
3Lisa Swartz04OK Orion36:41,00
4Tuva Östangård05Gamleby OK38:09,00
5Vilma Engström04OK Orion38:30,00
6Sandra Widuch04Karlskrona SOK40:06,00
7Hanna Stalebrant04Gamleby OK41:48,00
8Vendela Sturek04SOK Viljan42:24,00
9Agnes Berlin05OK Orion43:51,00
10Ellen Toll04OK Njudung52:21,00
11Hanna Öberg04Gamleby OK53:20,00
12Emma Rindstig04SOK Viljan54:11,00
13Hedda Svensson05OK Orion59:25,00
14Amelia Svensson05OK Orion1:15:26,00
 
 
 
D10 (7)2,7 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Frida Lindén06Växjö OK25:46,00
2Emma Lindén07Växjö OK38:47,00
3Alice Degerman06Gamleby OK57:45,00
4Alma Fredriksson06Kalmar OK1:21:16,00
 
Alva Engström07OK Orionej start
Nanna Sundelin06OK Orionej start
Wilma Lindstrand07Kalmar OKej start
 
 
 
U2 (12)2,3 km 0 Hm10 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Lukas Bergfors05SOK Viljan22:58,00
2Ferdinand Klingsell03Kalmar OK25:05,00
3Elvira Skobe06Kalmar OK28:19,00
4Alvin Lundgren08Växjö OK28:57,00
5Saga Fredriksson08Kalmar OK29:17,00
6Axel Eriksson07Kexholms SK29:19,00
7Matti Johansson06OK Njudung30:15,00
8Wiljam Elfstrand04SOK Viljan33:33,00
9Emilia Jakobsson07Nybro OK38:09,00
10Hanna Klingsell06Kalmar OK41:10,00
11Emila Håkansson70OK Orion50:57,00
12Anton Faxén09Växjö OK1:03:45,00
 
 
 
U1 (19)2,1 km 0 Hm10 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Neo LivfKexholms SK17:38,00
2Hugo Flink07OK Orion19:45,00
2Jasmine Taogustavsson07Vimmerby OK19:45,00
4Olof Hertin09Västerviks OK20:51,00
5Tor LarssenHässleby SOK22:27,00
6Elsa Fasth0723:34,00
7Evanna Johansson06OK Njudung23:56,00
8Oskar Lövberg08Kexholms SK25:53,00
9Hedda Granflo09Kexholms SK26:22,00
10Viktor Granflo07Kexholms SK26:24,00
11Jack Åkerberg01SOK Viljan26:40,00
12Saga Karlsson07Målilla OK27:23,00
13Hjalmar Karlsson09Målilla OK27:28,00
14Oscar Andersson09Kalmar OK28:39,00
15Alva Johansson08Målilla OK31:52,00
16Hanna Elfstrand07SOK Viljan32:24,00
17Vilgot PerniusMålilla OK35:37,00
18Agnes Eriksson89Kexholms SK37:04,00
19Alvin Jakobsson09Nybro OK55:49,00
 
 
 
Inskolning (10)1,8 km 0 Hm8 K
PlNamnÅrKlubbTid
Meja Alexander08Målilla OKGodk.
Ida BillingMålilla OKGodk.
Gustav Danielsson10Vimmerby OKej start
Anna Enberg09Linköpings OKGodk.
Niklas HillströmVimmerby OKGodk.
Olivia Johansson10Målilla OKGodk.
Gustav KlingsellKalmar OKGodk.
Viggo Lövberg10Kexholms SKGodk.
Felicia Tao GustavssonVimmerby OKGodk.
Sofia Taogustavsson08Vimmerby OKGodk.
 
 
 
Öppen motion 1 (2)2,3 km 0 Hm10 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Per HagmanMålilla OK48:25,00
2Ellen BrogrenOK Njudung52:02,00
 
 
 
Öppen motion 2 (7)3,2 km 0 Hm13 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Ann-Louise Klingsell72Kalmar OK48:40,00
2Frej LarssenHässleby SOK49:36,00
3Gölin ÖstmanHässleby SOK49:53,00
4Cecilia Widuch75Karlskrona SOK57:55,00
5Inga-Britt Johansson48Hultsfreds OK1:00:04,00
6Göran Bergander35Eksjö SOK1:52:56,00
7Siv Bergander42Eksjö SOK1:53:23,00
 
 
 
Öppen motion 3 (20)3,2 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Torbjörn Lövfberg74Kexholms SK29:38,00
2Elin Johansson02SOK Viljan41:56,00
3Jesper Kelingsell74Kalmar OK44:25,00
4Ann Sofie Adolfsson62Vimmerby OK46:25,00
5Anna Hagberg74Kalmar OK47:37,00
6Helen Åkesson74Växjö AIS47:49,00
7Annsofi Johansson73Hultsfreds OK50:32,00
8Sofia GranqvistVästerviks OK50:35,00
9Viktor Lundqvist04Nybro OK50:37,00
10Ulrika Ljungqvist67Kexholms SK50:42,00
11Kristina Jennerstrand74OK Njudung52:36,00
12Lotta Petersén71OK Njudung54:20,00
13Margareta Anderzen71Kalmar OK1:06:49,00
14Lena JohanssonIFK Sävsjö1:11:07,00
15Kjell Rosgren52OK Njudung1:12:17,00
16Annica Elfstrand75SOK Viljan1:12:21,00
17Barbro Nilsson44Alvesta SOK1:13:03,00
18Ida HesselmarkKalmar OK1:25:27,00
 
Robert Almroth04Målilla OKFelst.
Jörgen Karlsson02Målilla OKej fullf.
 
 
 
Öppen motion 4 (11)3,6 km 0 Hm13 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Viktor Helander90Målilla OK37:53,00
2Malin Fredriksson77Kalmar OK40:17,00
3Hanna LarssonMålilla OK47:47,00
4Maria Pettersson62OK Njudung52:30,00
5Annelie Nylander70Hultsfreds OK55:19,00
6Simon FågelströmTorsås OK59:35,00
7Göran Eriksson51Kexholms SK1:00:24,00
8Marko Torkkeli86Lessebo OK1:02:55,00
9Anna EkobeKalmar OK1:04:10,00
10Lizkulla Pettersson53Markbygdens OK1:04:34,00
11Tomas Petersén69OK Njudung1:05:09,00
 
 
 
Öppen motion 5 (20)3,6 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Petrus OlivestamVimmerby OK30:46,00
2Jonny Johansson66OK Njudung36:51,00
3Albin CarlssonVimmerby OK37:04,00
4Mattias Andersson73Kalmar OK39:08,00
5Kenneth Antonsson58Vimmerby OK41:07,00
6Elisabeth Danielsson69Vimmerby OK45:44,00
7Tomas HesselmarkKalmar OK48:36,00
8Nicklas Kallerbäck72Emmaboda Verda OK49:35,00
9Annemarie Holm65Alstermo IF49:55,00
10Filip Johansson98SOK Viljan54:12,00
11Emma HultgrenOK Njudung1:04:20,00
12Imke Van Opstal831:05:29,00
13Martina Sturek01SOK Viljan1:08:46,00
14Therese Gustafsson75OK Virdarna1:11:39,00
 
Patrik Arvidsson70Vimmerby OKFelst.
Jan Svensson62OK OrionFelst.
Anton Olivestam99Vimmerby OKFelst.
Kerstin Lundqvist71Nybro OKej fullf.
Lars Kreutner66SOK Viljanej start
Andreas Danielsson79Vimmerby OKej start
 
 
 
Öppen motion 6 (9)5,6 km 0 Hm14 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Dan Sjöholm57OK Pan-Kristianstad1:07:41,00
2Rickard Danielsson69Vimmerby OK1:08:14,00
3Frida Danielsson93Vimmerby OK1:11:10,00
4Stefan UnossonKalmar OK1:23:11,00
5Ola Samuelsson81OK Orion1:24:59,00
6Mikael Alexander73Målilla OK1:35:05,00
7Sandra Johansson76Målilla OK1:35:16,00
8Joel Sjöholm94OK Pan-Kristianstad2:11:10,00
 
Helena Gummesson73Karlskrona SOKej fullf.
 
 
 
Öppen motion 7 (41)3,3 km 0 Hm10 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Jimmy Granqvist84Västerviks OK36:27,00
2Carl Rindstig99Ålems OK36:51,00
3Bo Hultgren65OK Njudung36:55,00
4Torgny Pettersson49Markbygdens OK39:40,00
5Emma Faxén80Växjö OK40:23,00
6Johan Swartz72OK Orion41:01,00
7Arne Svensson43OK Njudung41:44,00
8Oscar Filipsson97Markaryds FK44:08,00
9Anna Hansson73SOK Viljan44:35,00
10Mats Lindahl59Västvärmlands OK46:56,00
11Karolina Karlsson71Nybro OK47:38,00
12Jerry Svensson60SOK Viljan49:01,00
13Pia ÖstangårdGamleby OK52:11,00
14Ann-Katrin Larsson58Målilla OK52:26,00
15Kjell Johansson50Ankarsrums OK54:35,00
16Anders Svensson43Ankarsrums OK56:02,00
17Leif Johansson53Kexholms SK56:48,00
18Lina Liljeholm72Ankarsrums OK56:49,00
19Jessica Elmersson70OK Bävern57:57,00
20Ebba Alriksson00Nybro OK1:01:44,00
21Nina Ring72Ronneby OK1:04:21,00
22Ingemar Lennartsson52SOK Viljan1:06:14,00
23Eva Arvidsson47Alvesta SOK1:06:30,00
24Kenneth Arvidsson43Alvesta SOK1:06:49,00
25Stina Alriksson71Nybro OK1:10:02,00
26Ophelia Almqvist Haas00Nybro OK1:11:48,00
27Kennt Törnqvist53Karlskrona SOK1:12:42,00
28Ingela Klintberg59Eksjö SOK1:16:06,00
29Helen Nilsson66Härlövs IF1:21:21,00
30Ulla-Britt Karlsson47Växjö OK1:22:39,00
31Rebecca Svensson99Värend GN OL1:25:45,00
32Margareta Svensson49Ankarsrums OK1:26:18,00
33Martina Sundelin01OK Orion1:28:59,00
34Katarina Sundelin64OK Orion1:29:03,00
35Anna Hertin66Västerviks OK1:35:25,00
36Ulla Olsson55Torsås OK1:35:28,00
37Jan Vernström58Ronneby OK1:45:30,00
38Maria Vernström71Ronneby OK1:45:33,00
39Ulla-Karin Johansson53Ankarsrums OK2:02:16,00
 
Tommy Olsson53Torsås OKej fullf.
Carin Andersson68Kexholms SKej fullf.
 
 
 
Öppen motion 8 (23)4,3 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Magnus Eriksson74Kexholms SK37:50,00
2Ulf Rindstig64Ålems OK38:30,00
3Elvira Björklund97Trollhättans SOK40:28,00
4Alexander Livf79Kexholms SK42:14,00
5Peter Wilhelmsson65Karlskrona SOK43:45,00
6Ola Löfgren70SOK Viljan44:03,00
7Michael Hertin64Västerviks OK44:34,00
8Dennis Toll68OK Njudung47:08,00
9Stefan Johansson66SOK Viljan48:00,00
10Tobias Granflo82Kexholms SK49:24,00
11Per Sandlund62OK Njudung53:39,00
12Pär Svensson70Värend GN OL55:07,00
13Peter Sunnegårdh74Ronneby OK59:10,00
14Magnus Olsson72Torsås OK1:05:30,00
15Carina Bergander67Eksjö SOK1:06:16,00
16Magnus Kronmar73Karlskrona SOK1:08:25,00
17Nicklas EnlundGamleby OK1:14:51,00
18Ann-Sofie Olovsson75Gamleby OK1:20:11,00
19Emma Olsson92Torsås OK1:23:01,00
20Leif Widlund69Kalmar OK1:23:14,00
21Tomas Petersson59SOK Viljan1:27:09,00
 
Catrine Olsson72Torsås OKej fullf.
Andreas Granflo77Kexholms SKej fullf.
 
 
 
Öppen motion 9 (11)7,7 km 0 Hm17 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Ola Andersson97OK Orion1:06:28,00
2Måns Faxén76Växjö OK1:15:43,00
3Håkan Almqvist62Nybro OK1:21:27,00
4Mats Erik Malmberg78Vimmerby OK1:26:29,00
5Elin Lundqvist97OK Orion1:44:29,00
6Patrik Lundqvist71Nybro OK1:45:12,00
7Rasmus Svensson98Värend GN OL1:46:05,00
8Torbjörn Kvist61Hässleby SOK2:00:26,00
 
Stefan LöfqvistSOK Viljanej fullf.
Anton Petersson82ej fullf.
Sonja Haas65Nybro OKej fullf.
 
 
 
H17-20 Kort (1)5,5 km 0 Hm14 K
PlNamnÅrKlubbTid
Arne Lindström96Torsås OKej start
 
 
 
H16 Kort (1)3,6 km 0 Hm11 K
PlNamnÅrKlubbTid
Edvin Strandberg01Kalmar OKej start
 
 
 
H14 Kort (2)3,2 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Jonathan Konradsson02Kalmar OK41:28,00
2Hannes Degerman03Gamleby OK1:11:24,00
 
 
 
H12 Kort (1)2,7 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Adam Hesselmark04Kalmar OK1:12:12,00
 
 
 
D14 Kort (3)3,1 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Bella Palmqvist02IFK Sävsjö45:01,00
2Elin Andersson03Kalmar OK47:33,00
 
Ebba Lindstrand03Kalmar OKej start
 
 
 
D12 Kort (3)2,7 km 0 Hm12 K
PlNamnÅrKlubbTid
1Emma Jonsson05Vimmerby OK27:15,00
2Maja Fredriksson04Kalmar OK29:13,00
3Vera Frid/ Linnea Skobe04Kalmar OK31:14,00