Målilla OK 1 maj 2017må 2017-05-01 19:08
Sträcktidsresultatskapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2016

 
H80 (6)2,5 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnTid
1(106)2(79)3(80)4(81)5(84)6(85)7(87)8(83)9(82)10(108)11(200)Mål
 
1303Werner Törnblom44:173:336:399:3916:0619:5123:0426:2933:4739:4941:0243:2444:17
Växjö OK3:333:063:006:273:453:133:257:186:021:132:220:53
2302Allan Håkansson47:013:256:5011:3719:1823:0026:1529:4037:0142:4744:0946:2047:01
SOK Viljan3:253:254:477:413:423:153:257:215:461:222:110:41
3301Gillis Alm51:354:398:1213:1918:1722:0326:1529:3441:5346:5748:2850:4951:35
Växjö OK4:393:335:074:583:464:123:1912:195:041:312:210:46
4304Göran Gabrielsson51:433:217:0112:0116:2120:3424:0427:5634:0346:1848:2250:5251:43
SOK Viljan3:213:405:004:204:133:303:526:0712:152:042:300:51
5300Roland Skytt55:094:508:1318:1121:5525:3029:0432:5345:1049:4951:2654:0855:09
Björkfors GOIF4:503:239:583:443:353:343:4912:174:391:372:421:01
6305Hans-Åke Olsson1:10:315:2610:3415:1421:5727:2632:4838:1652:241:00:291:02:281:08:321:10:31
Hultsfreds OK5:265:084:406:435:295:225:2814:088:051:596:041:59
 
 
 
H75 (15)3,0 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(40)2(47)3(94)4(58)5(104)6(48)7(75)8(95)9(72)10(109)11(108)12(200)Mål
 
1319Roland Karlsson39:443:016:239:2214:1016:0219:2925:5429:0034:2336:2337:2539:0639:44
Ronneby OK3:013:222:594:481:523:276:253:065:232:001:021:410:38
2315Stig Karlsson48:123:287:4911:4717:3319:2224:0832:0136:0840:5443:4845:1547:2348:12
Lessebo OK3:284:213:585:461:494:467:534:074:462:541:272:080:49
3314Hagbert Persson50:153:518:0010:5918:5020:2426:0333:4537:4343:3345:5347:2349:2750:15
Växjö OK3:514:092:597:511:345:397:423:585:502:201:302:040:48
4320Stig Karlsson51:584:067:3812:4218:2719:5924:5234:5939:3544:0046:3648:1051:0651:58
Torsås OK4:063:325:045:451:324:5310:074:364:252:361:342:560:52
4317Erling Ekelöf51:583:4214:1817:2922:2724:0228:0036:0939:5744:4647:2948:5351:0551:58
Värend GN OL3:4210:363:114:581:353:588:093:484:492:431:242:120:53
6309Rune Gunnarsson56:263:457:3611:4317:2519:4426:4536:3644:2549:1251:4953:3455:3656:26
Nässjö OK3:453:514:075:422:197:019:517:494:472:371:452:020:50
7318Erland Ling58:324:0412:3317:0122:2523:4927:4942:5447:1051:2554:1855:4057:4258:32
Jönköpings OK4:048:294:285:241:244:0015:054:164:152:531:222:020:50
8308Krister Sandblad1:02:343:1213:3016:2421:2832:1738:2146:2050:2255:4158:0659:321:01:421:02:34
Växjö OK3:1210:182:545:0410:496:047:594:025:192:251:262:100:52
9311Kurt Bergstrand1:04:203:329:2513:3420:0723:2527:5338:0249:5858:341:00:311:01:511:03:361:04:20
Lessebo OK3:325:534:096:333:184:2810:0911:568:361:571:201:450:44
10306Åke Björklund1:04:505:2511:4515:5024:3226:0832:5444:5551:0457:0059:251:01:061:04:001:04:50
Västerviks OK5:256:204:058:421:366:4612:016:095:562:251:412:540:50
11307Kjell Månsson1:11:484:5310:4113:1130:3732:4935:3941:3259:251:06:231:08:201:09:321:11:001:11:48
Karlskrona SOK4:535:482:3017:262:122:505:5317:536:581:571:121:280:48
12312Hans-Åke Christiansson1:14:383:5911:4216:2239:1141:0245:5455:501:02:001:07:231:09:531:11:391:13:521:14:38
Gamleby OK3:597:434:4022:491:514:529:566:105:232:301:462:130:46
13310John-Erik Bergstrand1:24:466:2218:1524:3333:2936:3842:1855:131:02:141:12:261:16:291:18:521:23:031:24:46
Värend GN OL6:2211:536:188:563:095:4012:557:0110:124:032:234:111:43
14316Torgny Jonsson1:36:194:5416:4524:1730:0032:1157:141:08:191:13:391:25:001:29:121:31:491:35:051:36:19
Växjö AIS4:5411:517:325:432:1125:0311:055:2011:214:122:373:161:14
 
313Göran Thourej fullf.6:2618:4923:5231:3333:5551:31------------------------------
Värend GN OL6:2612:235:037:412:2217:36
48:38
*103
 
 
 
H70 (25)3,0 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(40)2(47)3(94)4(58)5(104)6(48)7(75)8(95)9(72)10(109)11(108)12(200)Mål
 
1330Christer Sandh34:462:196:148:2812:0513:2616:0923:0225:3029:5131:3232:3834:0834:46
OK Roxen2:193:552:143:371:212:436:532:284:211:411:061:300:38
2334Tommy Olsson37:352:245:197:4214:4516:1219:5726:2329:1332:5634:2735:3136:5837:35
Karlskrona SOK2:242:552:237:031:273:456:262:503:431:311:041:270:37
3323Anders Buhré37:392:488:0210:3514:0715:4618:4325:2828:1832:3234:2735:3137:0337:39
Nybro OK2:485:142:333:321:392:576:452:504:141:551:041:320:36
4338Lennart Pettersson37:483:086:329:0313:2314:3518:1525:0428:2332:0234:0235:2537:0537:48
Björkfors GOIF3:083:242:314:201:123:406:493:193:392:001:231:400:43
5344Leif Lindström39:072:438:3510:5715:3716:5120:1626:5429:5533:5935:4336:5138:2839:07
Nybro OK2:435:522:224:401:143:256:383:014:041:441:081:370:39
6337Åke Borger39:254:198:0810:3715:3016:4620:0527:4430:3633:5736:1137:1838:5339:25
Ankarsrums OK4:193:492:294:531:163:197:392:523:212:141:071:350:32
7336Stig Jonsson42:463:4210:2012:5017:3518:4422:1729:1732:4836:1038:3139:3742:0542:46
Björkfors GOIF3:426:382:304:451:093:337:003:313:222:211:062:280:41
8328Karl-Evert Annegård45:062:516:439:3514:0816:3020:2328:1132:2038:0540:1941:3444:2145:06
SOK Viljan2:513:522:524:332:223:537:484:095:452:141:152:470:45
9331Lars-Åke Åberg45:393:066:429:5814:4117:0520:4630:0334:5039:5542:0643:1844:5445:39
Kalmar OK3:063:363:164:432:243:419:174:475:052:111:121:360:45
10327Lars Pettersson47:133:188:3711:4016:4718:1922:1930:0933:5740:1742:2443:4946:2547:13
Vimmerby OK3:185:193:035:071:324:007:503:486:202:071:252:360:48
11340Kent Ekdahl48:473:1813:0716:0921:1223:2227:2235:0638:1542:1644:0445:2047:5648:47
Emmaboda Verda OK3:189:493:025:032:104:007:443:094:011:481:162:360:51
12342Ingemar Andersson49:423:077:2420:1023:5725:4429:3736:4040:1144:0345:5647:0949:0549:42
OK Orion3:074:1712:463:471:473:537:033:313:521:531:131:560:37
13333Lars Lång51:333:2813:1018:1422:5124:3828:2136:4840:2845:0547:1548:5450:4451:33
Vimmerby OK3:289:425:044:371:473:438:273:404:372:101:391:500:49
14325Gerth Sällström51:463:237:3410:5015:4117:2921:4431:3938:3244:4647:2648:5351:0151:46
Lessebo OK3:234:113:164:511:484:159:556:536:142:401:272:080:45
15335Tommy Persson52:263:3612:1115:1420:1022:5627:1635:4541:1145:2347:5249:1851:4452:26
Växjö OK3:368:353:034:562:464:208:295:264:122:291:262:260:42
16321Bo Turesson55:253:037:1610:5819:4422:0125:5836:0344:2549:3751:3952:5254:4555:25
OK Bävern3:034:133:428:462:173:5710:058:225:122:021:131:530:40
17339Lars Johansson1:01:404:5018:0520:5825:4727:0530:5240:4445:4553:5555:5358:181:00:581:01:40
Ålems OK4:5013:152:534:491:183:479:525:018:101:582:252:400:42
18730Rune Berg1:04:443:1719:0224:4029:5731:5635:5245:5054:1058:181:00:571:02:161:03:551:04:44
Lunds OK3:1715:455:385:171:593:569:588:204:082:391:191:390:49
19324Kenneth Arvidsson1:07:057:3414:4119:1026:2928:2934:3244:5049:3957:191:00:381:02:531:05:521:07:05
Alvesta SOK7:347:074:297:192:006:0310:184:497:403:192:152:591:13
5:09
*90
20326Eric Tenland1:14:104:1919:0423:3933:0835:1540:4751:1958:091:04:201:08:121:10:071:13:001:14:10
Stigmännen Karlshamns OK4:1914:454:359:292:075:3210:326:506:113:521:552:531:10
 
343Johnny GustafssonFelst.2:525:5818:1221:4023:1027:0634:1337:4942:05-----48:4951:0351:40
Gamleby OK2:523:0612:143:281:303:567:073:364:166:442:140:37
45:35
*107
341Allan Karlssonej fullf.4:4614:0317:4725:4227:5544:21------------------------------1:12:06
Ålems OK4:469:173:447:552:1316:2627:45
322Anders Svenssonej start
Ankarsrums OK
332Åke Eckerbomej start
IFK Sävsjö
329Nils Karlssonej start
Växjö AIS
 
 
 
H65 (15)3,4 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(74)2(103)3(94)4(92)5(67)6(58)7(104)8(97)9(95)10(72)11(109)12(108)13(200)Mål
 
1707Pelle Skullman39:053:597:238:4213:1816:4219:2521:0527:1430:2133:5735:4236:5138:2739:05
Linköpings OK3:593:241:194:363:242:431:406:093:073:361:451:091:360:38
2346Hans Svenson39:164:328:1710:0013:3817:0219:4721:2327:0029:5033:3935:4636:5838:4839:16
SOK Viljan4:323:451:433:383:242:451:365:372:503:492:071:121:500:28
38:07
*55
3348Kent Granqvist40:393:537:068:2611:3621:2524:4225:5931:1333:3536:2338:0138:5940:1040:39
Västerviks OK3:533:131:203:109:493:171:175:142:222:481:380:581:110:29
4352Krister Nilsson41:293:477:278:4814:5919:0322:3423:4529:0231:3936:2238:2139:3140:5841:29
Växjö OK3:473:401:216:114:043:311:115:172:374:431:591:101:270:31
5345Roger Bergvik41:384:047:328:5613:0316:5420:2721:5928:2431:4835:3037:4238:5541:0241:38
Växjö OK4:043:281:244:073:513:331:326:253:243:422:121:132:070:36
6351Bertil Kalén41:533:568:1610:2514:3218:2721:2223:0129:3532:4636:2338:1939:2341:2041:53
SOK Viljan3:564:202:094:073:552:551:396:343:113:371:561:041:570:33
7353Kjell Johansson42:304:469:0010:3414:5218:5421:5223:0829:2632:3136:2738:3539:5141:4742:30
Ankarsrums OK4:464:141:344:184:022:581:166:183:053:562:081:161:560:43
8355Lennart Andersson45:035:0210:3612:1316:4520:3723:5625:1632:2835:3439:5541:4142:4444:3345:03
OK Orion5:025:341:374:323:523:191:207:123:064:211:461:031:490:30
9354Åke Karlsson45:526:5511:0312:3316:2819:4923:0324:0934:3337:4240:5842:3343:4045:1245:52
Alvesta SOK6:554:081:303:553:213:141:0610:243:093:161:351:071:320:40
10347Peter Englund54:127:0711:5814:2918:5830:2533:2935:1341:4544:5348:3850:3351:3853:2954:12
IFK Sävsjö7:074:512:314:2911:273:041:446:323:083:451:551:051:510:43
11349Åke Persson1:05:256:0712:5114:5520:2625:5029:5832:2141:0053:3158:201:00:291:01:501:04:361:05:25
OK Bävern6:076:442:045:315:244:082:238:3912:314:492:091:212:460:49
12705Åke Arvidsson1:06:125:049:5112:5817:5222:0325:5728:0249:4153:3159:101:01:221:02:441:05:221:06:12
Hultsfreds OK5:044:473:074:544:113:542:0521:393:505:392:121:222:380:50
13719Stellan Häggbrink1:12:266:4216:2118:2324:4631:1136:2838:3855:3759:431:04:521:07:181:09:031:11:191:12:26
Berga SOK6:429:392:026:236:255:172:1016:594:065:092:261:452:161:07
 
350Bengt ElmerssonFelst.9:2112:3914:0917:4021:13----------54:1857:541:02:341:04:291:05:381:07:131:07:56
OK Norrvirdarna9:213:181:303:313:3333:053:364:401:551:091:350:43
356Göran Erikssonej fullf.5:3511:4622:0526:11------------------------------1:09:23-----1:14:551:16:48
Kexholms SK5:356:1110:194:0643:125:321:53
 
 
 
H60 (18)3,7 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(112)2(103)3(92)4(63)5(54)6(58)7(75)8(95)9(76)10(109)11(108)12(200)Mål
 
1364Lennart Kalén37:064:007:2711:4114:0216:5819:5326:2129:2632:4634:0835:1136:2937:06
SOK Viljan4:003:274:142:212:562:556:283:053:201:221:031:180:37
2358Kurt Svensson37:103:416:4410:1112:2214:1916:5527:4930:1833:1034:3035:2636:4037:10
IK Hakarpspojkarna3:413:033:272:111:572:3610:542:292:521:200:561:140:30
3361Jan-Ola Karlsson38:014:087:4811:4614:1316:2619:1926:2829:1432:5734:5036:0137:2738:01
OK Njudung4:083:403:582:272:132:537:092:463:431:531:111:260:34
4368Stefan Carlsson38:264:167:4511:2613:5516:3419:3726:4329:5033:2834:5836:0537:4038:26
SOK Viljan4:163:293:412:292:393:037:063:073:381:301:071:350:46
5373Christer Folkesson40:266:099:1712:4315:2418:2221:2829:5432:4536:1137:3538:3439:5040:26
Eksjö SOK6:093:083:262:412:583:068:262:513:261:240:591:160:36
6366Jan Danielsson41:394:318:2413:3016:4019:1322:3130:1133:0637:0438:3039:3241:0041:39
Kalmar OK4:313:535:063:102:333:187:402:553:581:261:021:280:39
7369Kjell Nero41:404:0410:4414:3117:1219:0823:0930:5032:5936:5538:1839:2341:0441:40
Nässjö OK4:046:403:472:411:564:017:412:093:561:231:051:410:36
8365Björn Axemo46:524:549:0613:2416:2819:2223:1432:1135:4641:2842:4743:5446:0546:52
Hultsfreds OK4:544:124:183:042:543:528:573:355:421:191:072:110:47
9372Stefan Arbin46:534:478:4913:3016:1518:3122:0231:1636:4641:3843:2444:3646:1746:53
Annebergs GIF4:474:024:412:452:163:319:145:304:521:461:121:410:36
10357Bo Salomonson51:375:179:4815:0719:4922:5928:0538:0341:0645:3247:2748:5450:5551:37
Kalmar OK5:174:315:194:423:105:069:583:034:261:551:272:010:42
11710Ulric Svensson53:035:069:2113:3918:4421:1124:2632:2035:1448:1950:0051:0552:2853:03
Vimmerby OK5:064:154:185:052:273:157:542:5413:051:411:051:230:35
12360Thomas Almqvist53:126:3111:2416:5420:1524:0127:5638:3342:1047:0148:5650:1752:2153:12
Västerviks OK6:314:535:303:213:463:5510:373:374:511:551:212:040:51
13370Torbjörn Sandebäck56:535:149:4515:4019:2122:4227:1738:5243:1948:1650:1253:4356:0156:53
Ålems OK5:144:315:553:413:214:3511:354:274:571:563:312:180:52
14367Bo-Gunnar Josefsson57:564:589:2313:0515:3317:4720:5631:3335:1752:0454:0555:2857:1057:56
Nässjö OK4:584:253:422:282:143:0910:373:4416:472:011:231:420:46
15363Jan Johansson59:146:0811:4717:5521:5425:4030:2842:5547:0953:1255:1356:2858:2959:14
Gamleby OK6:085:396:083:593:464:4812:274:146:032:011:152:010:45
16362Jerker Gustavsson1:01:254:3110:5331:4234:3436:4940:0047:2152:2256:3258:0459:061:00:431:01:25
Vimmerby OK4:316:2220:492:522:153:117:215:014:101:321:021:370:42
17359Manfred Olejnik1:01:456:5812:2521:1526:1931:3235:4046:5950:3655:3257:3258:511:00:591:01:45
SOK Viljan6:585:278:505:045:134:0811:193:374:562:001:192:080:46
 
371Göran Carnanderej start
IK Hakarpspojkarna
 
 
 
H55 (9)3,7 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(112)2(103)3(92)4(63)5(54)6(58)7(75)8(95)9(76)10(109)11(108)12(200)Mål
 
1382Elis Bengtsson28:283:356:118:5710:5412:4115:0720:4522:3825:0826:1727:0128:0228:28
OK Norrvirdarna3:352:362:461:571:472:265:381:532:301:090:441:010:26
2378Ove Lernå31:593:446:249:4011:4114:2317:0723:1625:3228:3229:3130:2231:3031:59
Kalmar OK3:442:403:162:012:422:446:092:163:000:590:511:080:29
3376John Karlsson34:593:356:2310:5812:5615:0518:0924:1528:2231:0732:2133:1334:2834:59
OK Norrvirdarna3:352:484:351:582:093:046:064:072:451:140:521:150:31
4380Tommy Ljungdahl35:203:466:5110:2312:4515:0618:0924:3628:2731:2432:3133:2234:4335:20
IK Hakarpspojkarna3:463:053:322:222:213:036:273:512:571:070:511:210:37
5379Arne Klintberg37:553:568:1512:1114:3616:5320:0126:5629:4333:1634:4235:4337:1637:55
Eksjö SOK3:564:193:562:252:173:086:552:473:331:261:011:330:39
6381Egon Gustavsson40:534:558:5612:4915:3218:1922:1029:5732:1335:5937:2338:1940:1840:53
OK Bävern4:554:013:532:432:473:517:472:163:461:240:561:590:35
7377Harald Magnusson41:044:258:1112:1514:4517:0520:1329:1231:3836:1637:4138:4940:2341:04
OK Bävern4:253:464:042:302:203:088:592:264:381:251:081:340:41
8375Evert Johansson41:134:147:4612:0314:1716:4222:3130:0632:3537:0238:2239:1840:4041:13
OK Bävern4:143:324:172:142:255:497:352:294:271:200:561:220:33
9374Bengt Hesslekrans52:444:017:5412:3120:4530:4033:5341:2443:5547:3048:4650:1052:1252:44
OK Njudung4:013:534:378:149:553:137:312:313:351:161:242:020:32
 
 
 
H50 (12)3,7 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(112)2(103)3(92)4(63)5(54)6(58)7(75)8(95)9(76)10(109)11(108)12(200)Mål
 
1390Anders Berg27:213:536:349:1310:5912:3914:5919:5921:3924:0625:0025:4426:5027:21
Linköpings OK3:532:412:391:461:402:205:001:402:270:540:441:060:31
2388Lars Svensson30:463:246:109:4211:2813:1215:4122:3624:2526:5928:2829:1530:1930:46
IK Hakarpspojkarna3:242:463:321:461:442:296:551:492:341:290:471:040:27
3385Per Fransson30:533:326:019:2411:3613:3616:1321:5724:0127:0128:1329:0830:2230:53
OK Njudung3:322:293:232:122:002:375:442:043:001:120:551:140:31
4389Mats Ljungqvist31:153:356:019:0211:0613:1215:4522:1824:2827:2528:4529:3230:4631:15
Kexholms SK3:352:263:012:042:062:336:332:102:571:200:471:140:29
5383Glen Håkansson31:343:356:279:4312:0213:4716:3422:4224:4727:4128:5529:4131:0531:34
Växjö OK3:352:523:162:191:452:476:082:052:541:140:461:240:29
6386Tomas Karlsson32:133:326:199:2811:3113:5216:3222:3624:4527:5029:1930:2131:4332:13
Kexholms SK3:322:473:092:032:212:406:042:093:051:291:021:220:30
7387Jonas Persson35:193:396:339:3811:3913:5616:3824:4727:5931:3632:5133:4134:5035:19
Torsås OK3:392:543:052:012:172:428:093:123:371:150:501:090:29
8392Fredrik Sturek36:164:027:4711:3814:1016:1719:3726:1828:3831:5933:2834:2335:4136:16
SOK Viljan4:023:453:512:322:073:206:412:203:211:290:551:180:35
9393Magnus Porle45:334:027:3011:0813:4216:3219:4135:0037:3241:1942:3943:3244:5545:33
Växjö OK4:023:283:382:342:503:0915:192:323:471:200:531:230:38
40:46
*72
10718Jonas Bergfors52:2512:4215:0919:3922:0829:1332:3339:5444:0947:3049:2050:2251:4552:25
SOK Viljan12:422:274:302:297:053:207:214:153:211:501:021:230:40
11384Lars Kreutner1:24:055:1910:5216:1120:4543:2848:261:00:241:05:421:16:461:20:001:21:201:23:311:24:05
SOK Viljan5:195:335:194:3422:434:5811:585:1811:043:141:202:110:34
 
391Stefan Normanej fullf.6:3341:47--------------------------------------------------
Kalmar OK6:3335:14
 
 
 
H45 (21)4,2 km 0 Hm15 K
PlStartnrNamnTid
1(34)2(47)3(48)4(54)5(63)6(110)7(92)8(111)9(70)10(75)11(95)12(76)13(109)14(77)
15(200)Mål
 
1400Våge Rindstig35:222:575:197:1611:1613:2114:1015:3819:0923:0625:5827:5830:5332:1133:23
SOK Viljan2:572:221:574:002:050:491:283:313:572:522:002:551:181:12
34:5035:22
1:270:32
2404Anders Arfwedson40:072:546:099:1514:1916:5917:5419:4124:1527:0230:0332:1835:1936:3438:14
Frölunda OL2:543:153:065:042:400:551:474:342:473:012:153:011:151:40
39:3740:07
1:230:30
2408Anders Ling40:073:045:448:1213:1715:4317:0019:0823:0025:3229:1231:2634:5836:3237:55
IK Hakarpspojkarna3:042:402:285:052:261:172:083:522:323:402:143:321:341:23
39:3240:07
1:370:35
4399Magnus Larsson41:223:005:037:0813:4815:5916:4618:0721:0425:3928:3332:4135:5737:5839:14
Karlskrona SOK3:002:032:056:402:110:471:212:574:352:544:083:162:011:16
40:4741:22
1:330:35
5402Anders Petersson43:184:336:579:1714:1217:0817:5820:0626:2429:0632:4135:0338:2539:4041:28
OK Njudung4:332:242:204:552:560:502:086:182:423:352:223:221:151:48
42:5243:18
1:240:26
6717Michael Adamsson45:313:276:339:4415:4218:2319:2722:0325:5928:5433:1635:4739:4341:1643:04
Nybro OK3:273:063:115:582:411:042:363:562:554:222:313:561:331:48
44:5945:31
1:550:32
7409Christer Öberg45:353:527:169:4016:5419:4820:5122:5627:0829:4333:5136:4140:1341:3643:13
Gamleby OK3:523:242:247:142:541:032:054:122:354:082:503:321:231:37
45:0245:35
1:490:33
8398Dennis Toll47:193:036:348:4414:2118:0119:1921:1925:5628:3132:5737:1640:1041:2445:13
OK Njudung3:033:312:105:373:401:182:004:372:354:264:192:541:143:49
46:4847:1939:47
1:350:31*72
9407Viktor Skobe52:403:227:059:3215:1721:0722:3225:2329:3633:0737:1144:2747:2348:4250:23
Kalmar OK3:223:432:275:455:501:252:514:133:314:047:162:561:191:41
52:0652:40
1:430:34
10405Håkan Danielsson53:043:118:3312:0217:4621:1622:2425:2232:0536:3640:4643:1347:4849:3050:58
Växjö OK3:115:223:295:443:301:082:586:434:314:102:274:351:421:28
52:2853:0439:45
1:300:36*71
11396Johan Eveborn53:207:0210:1112:3621:0823:5025:2327:2331:5034:3437:4340:2343:3947:3151:06
SOK Viljan7:023:092:258:322:421:332:004:272:443:092:403:163:523:35
52:4853:20
1:420:32
12713Björn Karlsson1:02:123:419:0011:3417:3825:1027:1129:5738:0341:5046:3849:5153:4656:0558:17
Kexholms SK3:415:192:346:047:322:012:468:063:474:483:133:552:192:12
1:01:121:02:12
2:551:00
13394Magnus Olsson1:10:134:169:1712:4125:4528:4830:1433:3441:1445:1649:2254:071:00:071:01:341:08:04
Torsås OK4:165:013:2413:043:031:263:207:404:024:064:456:001:276:30
1:09:411:10:13
1:370:32
14397Olle Björneld1:18:463:567:2913:1627:4531:5633:5938:3847:3154:451:03:111:06:201:12:171:14:111:16:26
Kalmar OK3:563:335:4714:294:112:034:398:537:148:263:095:571:542:15
1:18:191:18:46
1:530:27
15724Ulf Isaksson1:31:355:5211:5215:5234:5337:5940:1642:2855:581:00:421:05:231:11:381:23:371:25:401:28:42
Hässleby SOK5:526:004:0019:013:062:172:1213:304:444:416:1511:592:033:02
1:30:471:31:35
2:050:48
16715Henrik Petersson1:39:398:0916:4420:1238:2943:1744:5149:521:07:431:15:411:18:571:22:251:32:071:34:001:36:29
Nybro OK8:098:353:2818:174:481:345:0117:517:583:163:289:421:532:29
1:39:011:39:39
2:320:38
17401Jimmy Nicklasson1:50:154:1935:2239:431:01:251:08:481:09:561:13:091:19:001:31:571:35:581:39:071:42:541:44:511:47:01
Kexholms SK4:1931:034:2121:427:231:083:135:5112:574:013:093:471:572:10
1:49:291:50:15
2:280:46
 
403Tobias Borgerej fullf.2:456:358:4515:36--------------------------------------------------
Kalmar OK2:453:502:106:51
-----
410Rickard Jakobssonej start
Eksjö SOK
406Thomas Johanssonej start
Gamleby OK
395Johan Swartzej start
OK Orion
 
 
 
H40 (10)4,2 km 0 Hm15 K
PlStartnrNamnTid
1(34)2(47)3(48)4(54)5(63)6(110)7(92)8(111)9(70)10(75)11(95)12(76)13(109)14(77)
15(200)Mål
 
1411Christian Enberg40:353:067:059:3814:3416:4417:4919:4923:4826:2130:3132:4835:4737:0138:21
Linköpings OK3:063:592:334:562:101:052:003:592:334:102:172:591:141:20
40:0440:35
1:430:31
2419Joakim Karmetun42:162:475:087:2313:3015:5216:5618:5523:2925:5329:2032:1637:3238:4340:26
OK Njudung2:472:212:156:072:221:041:594:342:243:272:565:161:111:43
41:4742:16
1:210:29
3412Richard Olovsson47:332:535:307:4518:0220:4522:0524:0129:3733:3336:5138:5942:1143:3245:12
Gamleby OK2:532:372:1510:172:431:201:565:363:563:182:083:121:211:40
47:0547:33
1:530:28
4414Niklas Pettersson57:283:247:329:4915:2618:4019:3821:4228:1341:4945:4048:0552:0853:3555:08
SOK Viljan3:244:082:175:373:140:582:046:3113:363:512:254:031:271:33
56:5357:28
1:450:35
5416Fredrik Augustsson1:07:114:147:4210:2817:2020:5822:1825:3732:4936:1141:0244:2154:1055:391:04:32
OK Bävern4:143:282:466:523:381:203:197:123:224:513:199:491:298:53
1:06:371:07:11
2:050:34
6417Magnus Eriksson1:18:384:268:2811:5421:1425:4030:0733:4340:5748:3056:531:00:581:08:581:11:381:14:30
Kexholms SK4:264:023:269:204:264:273:367:147:338:234:058:002:402:52
1:17:171:18:38
2:471:21
 
415Petter Valleriusej fullf.2:555:338:0133:0335:4636:3745:04-----------------------------------
Gamleby OK2:552:382:2825:022:430:518:27
-----1:09:48
24:44
420Jonas Håkanssonej fullf.3:3110:5914:0421:0127:1829:1039:1145:3359:111:04:09--------------------
Eksjö SOK3:317:283:056:576:171:5210:016:2213:384:58
1:19:091:19:44
15:000:35
413Bertil Eronnej start
Linköpings OK
418Magnus Nilssonej start
Eksjö SOK
 
 
 
H35 (3)5,1 km 0 Hm17 K
PlStartnrNamnTid
1(34)2(47)3(48)4(49)5(52)6(60)7(59)8(64)9(94)10(58)11(70)12(71)13(73)14(72)
15(109)16(77)17(200)Mål
 
1423Stefan Löfqvist49:302:555:357:489:0015:1617:1619:3925:1628:1331:0735:0338:4841:0644:08
SOK Viljan2:552:402:131:126:162:002:235:372:572:543:563:452:183:02
45:3647:1249:0049:30
1:281:361:480:30
2421Mikael Hall58:402:568:3110:2812:2628:3830:3832:3237:4640:4343:3246:2449:4651:5254:25
OK Bävern2:565:351:571:5816:122:001:545:142:572:492:523:222:062:33
55:2556:3358:1158:40
1:001:081:380:29
3422Markus Henriksson1:02:414:026:509:3011:3920:5723:5428:4532:3736:3140:1344:0248:3552:2255:58
Linköpings OK4:022:482:402:099:182:574:513:523:543:423:494:333:473:36
57:411:00:081:02:021:02:41
1:432:271:540:39
 
 
 
H21 (19)5,1 km 0 Hm17 K
PlStartnrNamnTid
1(34)2(47)3(48)4(49)5(52)6(60)7(59)8(64)9(94)10(58)11(70)12(71)13(73)14(72)
15(109)16(77)17(200)Mål
 
1433Oliwer Lundberg38:052:234:276:117:0812:5914:4616:3719:0922:0324:2226:5230:0131:4634:20
OK Bävern2:232:041:440:575:511:471:512:322:542:192:303:091:452:34
35:2236:2237:4038:05
1:021:001:180:25
2428Jakob Jakobsson44:402:405:167:268:3714:2016:3518:2923:4927:0729:3332:2335:4937:4940:21
Nybro OK2:402:362:101:115:432:151:545:203:182:262:503:262:002:32
41:2442:3144:0844:40
1:031:071:370:32
3424Håkan Svensson44:512:555:097:018:0313:0814:5216:4621:3625:2628:0230:5535:5838:1640:49
Bredaryds SOK2:552:141:521:025:051:441:544:503:502:362:535:032:182:33
41:5042:5344:2144:51
1:011:031:280:30
4430Per Erlandsson45:273:255:397:298:4014:3616:2418:3621:4324:0226:5333:0136:0338:0741:06
Vimmerby OK3:252:141:501:115:561:482:123:072:192:516:083:022:042:59
42:2043:2944:5745:27
1:141:091:280:30
5438Benjamin Sturek45:382:266:518:329:3516:1419:0021:5624:5227:2929:4435:2237:4439:4241:53
SOK Viljan2:264:251:411:036:392:462:562:562:372:155:382:221:582:11
42:5443:5545:1045:38
1:011:011:150:28
6429Simon Nilsson48:122:585:438:5810:0817:4919:3421:3425:1027:4832:4935:5939:0641:0444:00
Eksjö SOK2:582:453:151:107:411:452:003:362:385:013:103:071:582:56
45:1646:2247:4648:12
1:161:061:240:26
7425Tord Hultberg48:172:545:568:219:2515:2817:2919:3222:3025:0428:4031:3536:4039:5242:57
SOK Viljan2:543:022:251:046:032:012:032:582:343:362:555:053:123:05
44:0545:2047:4348:17
1:081:152:230:34
8427Gustav Olsson49:333:085:548:4310:5318:1920:3622:4127:1030:0032:4937:0740:0242:2745:03
Torsås OK3:082:462:492:107:262:172:054:292:502:494:182:552:252:36
46:2047:3749:0549:33
1:171:171:280:28
9436Rasmus Lundberg51:322:145:058:0511:3017:1322:1628:1131:4034:2138:5041:0743:2345:4747:50
OK Bävern2:142:513:003:255:435:035:553:292:414:292:172:162:242:03
48:4449:4651:0051:32
0:541:021:140:32
10726Erik Lennartsson51:432:204:468:469:4722:1423:5425:4830:5634:4337:1740:1642:4244:3247:07
SOK Viljan2:202:264:001:0112:271:401:545:083:472:342:592:261:502:35
48:4149:4451:1551:43
1:341:031:310:28
11431Pontus Erlandsson52:242:575:578:2010:3816:2822:2224:1827:1830:0332:5436:5640:1343:4046:47
SOK Viljan2:573:002:232:185:505:541:563:002:452:514:023:173:273:07
48:0650:2751:5952:24
1:192:211:320:25
12439Torbjörn Falk58:053:419:1112:1913:4621:2823:5626:3930:2733:3436:5241:2945:1148:4152:19
Vimmerby OK3:415:303:081:277:422:282:433:483:073:184:373:423:303:38
53:4955:3457:3158:05
1:301:451:570:34
13432Rickard Danielsson1:07:193:426:5610:1912:0920:3123:1426:0831:0435:1240:3945:4552:0855:2959:35
Vimmerby OK3:423:143:231:508:222:432:544:564:085:275:066:233:214:06
1:02:301:04:311:06:411:07:19
2:552:012:100:38
14721Robert Larsson1:14:374:3410:5413:2715:2224:2226:5529:4833:4938:2541:3945:5051:1258:321:08:10
Gamleby OK4:346:202:331:559:002:332:534:014:363:144:115:227:209:38
1:10:041:11:561:14:041:14:37
1:541:522:080:33
15435Robert Hjelm1:26:453:467:4527:5330:1440:3248:1451:0357:481:00:511:03:551:08:591:12:351:14:591:17:59
Vimmerby OK3:463:5920:082:2110:187:422:496:453:033:045:043:362:243:00
1:22:411:24:151:26:071:26:45
4:421:341:520:38
 
434Loke Östangårdej fullf.3:155:398:129:4115:3917:5919:5823:0826:1528:5332:5539:09----------
Gamleby OK3:152:242:331:295:582:201:593:103:072:384:026:14
----------53:1453:59
14:050:45
437Patrik Arvidssonej fullf.5:018:0231:0133:18------------------------------37:3741:1347:1752:55
Vimmerby OK5:013:0122:592:174:193:366:045:38
55:031:01:271:03:321:04:06
2:086:242:050:34
426Rasmus Arfwedsonej start
Frölunda OL
711Oskar Lindej start
Eksjö SOK
 
 
 
H18 (1)3,8 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(112)2(48)3(92)4(110)5(54)6(111)7(70)8(71)9(95)10(72)11(109)12(108)13(200)Mål
 
1440Anton Danielsson1:59:215:5412:3822:2940:5648:301:03:541:12:571:32:431:38:051:48:201:54:591:56:161:58:481:59:21
Växjö OK5:546:449:5118:277:3415:249:0319:465:2210:156:391:172:320:33
 
 
 
H16 (19)4,0 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(90)2(93)3(104)4(105)5(91)6(102)7(92)8(97)9(100)10(101)11(109)12(77)13(200)Mål
 
1252Albin Toll32:091:444:087:328:3811:1313:3815:1922:4725:0127:1028:4730:0431:4232:09
OK Njudung1:442:243:241:062:352:251:417:282:142:091:371:171:380:27
2268Hugo Djurstedt35:091:404:238:079:0011:2813:3016:3723:4828:0129:4431:4032:5734:3835:09
Eksjö SOK1:402:433:440:532:282:023:077:114:131:431:561:171:410:31
3255Frantisek Svetnicky36:321:504:2611:0312:1214:4216:3918:2626:3129:2431:1333:0334:4336:0736:32
Karlskrona SOK1:502:366:371:092:301:571:478:052:531:491:501:401:240:25
4266Karl Petersén37:081:474:257:508:5113:1817:4119:3726:4130:1932:0233:5035:0536:4337:08
OK Njudung1:472:383:251:014:274:231:567:043:381:431:481:151:380:25
5262Maxim Omelchenko37:551:459:4212:5013:5716:1318:2120:0328:0530:4332:3534:1836:0737:2437:55
Karlskrona SOK1:457:573:081:072:162:081:428:022:381:521:431:491:170:31
6265Fabian Vallerius39:131:534:458:339:5812:5715:3417:3726:4731:1733:2935:1836:5738:4039:13
Gamleby OK1:532:523:481:252:592:372:039:104:302:121:491:391:430:33
7264Hugo Jakobsson39:381:424:117:488:4511:1213:4318:5926:2831:4234:1336:0637:4539:1239:38
Eksjö SOK1:422:293:370:572:272:315:167:295:142:311:531:391:270:26
8257Aron Östangård40:421:484:219:0313:3016:3018:2021:0631:0934:0635:5637:3038:4540:1240:42
Gamleby OK1:482:334:424:273:001:502:4610:032:571:501:341:151:270:30
9261Michal Pierzchala41:352:137:4611:1212:0014:3816:4221:4129:4032:1034:0737:1739:3941:0641:35
Kalmar OK2:135:333:260:482:382:044:597:592:301:573:102:221:270:29
10259Adrian Skobe47:092:136:5511:0412:2615:1421:2225:4834:0538:0640:0243:3145:1246:3547:09
Kalmar OK2:134:424:091:222:486:084:268:174:011:563:291:411:230:34
11254Melker Elofsson48:062:185:4010:5712:2715:5618:3821:0432:3238:4340:3842:3845:3647:4348:06
OK Njudung2:183:225:171:303:292:422:2611:286:111:552:002:582:070:23
12260Arvid Kronmar52:502:185:2810:1211:3116:1919:5024:2235:4239:2542:3945:5448:3551:5852:50
Karlskrona SOK2:183:104:441:194:483:314:3211:203:433:143:152:413:230:52
13258Jakob Wilhelmsson54:052:185:229:4711:3716:5919:2522:4832:2836:1243:5848:4651:3053:3454:05
Karlskrona SOK2:183:044:251:505:222:263:239:403:447:464:482:442:040:31
41:40
*72
14267Edvin Strandberg56:372:176:0215:2617:5222:0227:3032:1242:2646:1949:4552:1254:1956:0956:37
Kalmar OK2:173:459:242:264:105:284:4210:143:533:262:272:071:500:28
15251Simon Fogelström59:422:2911:2017:1720:4924:4727:2830:0141:2847:4550:4853:2857:3359:1559:42
Torsås OK2:298:515:573:323:582:412:3311:276:173:032:404:051:420:27
16253Erik Erlandsson1:09:532:419:0019:4825:3329:1333:1444:1552:2456:2158:421:04:051:07:191:09:231:09:53
Vimmerby OK2:416:1910:485:453:404:0111:018:093:572:215:233:142:040:30
17269Zebastian Arfwedson1:26:332:1826:4232:5040:5344:2549:5354:521:11:021:14:511:18:041:20:321:23:361:26:061:26:33
Frölunda OL2:1824:246:088:033:325:284:5916:103:493:132:283:042:300:27
 
256Linus Lundbergej start
OK Bävern
263Albin Eronnej start
Linköpings OK
 
 
 
H14 (19)3,2 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(106)2(79)3(65)4(61)5(105)6(62)7(84)8(85)9(87)10(83)11(82)12(200)Mål
 
1208Axel Eveborn28:071:503:325:226:508:3910:4015:3717:2119:0222:0425:3727:3928:07
SOK Viljan1:501:421:501:281:492:014:571:441:413:023:332:020:28
2205Olle Kallerbäck28:461:403:325:086:318:1813:0016:0117:4219:2523:2126:3628:1728:46
Emmaboda Verda OK1:401:521:361:231:474:423:011:411:433:563:151:410:29
3203Hugo Larsson28:531:443:174:596:207:569:3816:1718:1219:5923:3626:2828:1928:53
Karlskrona SOK1:441:331:421:211:361:426:391:551:473:372:521:510:34
4214Alexander Gustafsson30:291:483:337:108:4811:1112:5916:3118:3821:1124:4628:0329:5830:29
OK Njudung1:481:453:371:382:231:483:322:072:333:353:171:550:31
5207Hugo Unosson31:071:543:515:457:189:2311:3115:3517:4619:3623:5628:3830:4031:07
Kalmar OK1:541:571:541:332:052:084:042:111:504:204:422:020:27
6217Isak Liljeholm31:571:513:335:367:249:2911:1618:5821:1322:4426:5029:3731:2531:57
Gamleby OK1:511:422:031:482:051:477:422:151:314:062:471:480:32
7218Theo Lövdahl33:211:543:435:577:319:2811:3715:4117:4120:3327:4531:0032:5233:21
SOK Viljan1:541:492:141:341:572:094:042:002:527:123:151:520:29
8213Erik Ling33:442:013:586:178:0810:2912:4320:1222:0323:4727:4131:0433:1133:44
IK Hakarpspojkarna2:011:572:191:512:212:147:291:511:443:543:232:070:33
9201Olle Erlandsson34:502:344:377:499:4513:4315:4319:5321:5524:2129:1632:1934:1534:50
SOK Viljan2:342:033:121:563:582:004:102:022:264:553:031:560:35
10209Oscar Hultgren37:153:395:127:069:2711:2313:1122:0824:1526:0131:1234:5536:4437:15
OK Njudung3:391:331:542:211:561:488:572:071:465:113:431:490:31
11202Filip Jennerstrand39:272:064:107:139:2312:0314:4420:3923:3526:4731:5536:2138:5339:27
OK Njudung2:062:043:032:102:402:415:552:563:125:084:262:320:34
12211Hannes Degerman45:242:455:228:0810:3114:0016:5721:3724:3429:5935:4642:0344:5845:24
Gamleby OK2:452:372:462:233:292:574:402:575:255:476:172:550:26
13206Niklas Hillström49:212:215:598:4310:3913:4616:4321:2323:2325:4632:4146:2748:5249:21
Vimmerby OK2:213:382:441:563:072:574:402:002:236:5513:462:250:29
14216Rasmus Johansson53:303:325:377:3211:2814:4417:0129:2631:4033:3944:4450:5052:5953:30
OK Stigen3:322:051:553:563:162:1712:252:141:5911:056:062:090:31
15204Gustav Eveborn55:402:014:018:3610:2624:2226:3740:0142:2044:4949:3253:0455:0855:40
SOK Viljan2:012:004:351:5013:562:1513:242:192:294:433:322:040:32
16215Markus Ljungqvist56:422:016:4510:2612:5216:0218:2832:4234:5236:5347:5353:4956:0956:42
Kexholms SK2:014:443:412:263:102:2614:142:102:0111:005:562:200:33
 
219Adrian Sjödinej start
IK Hakarpspojkarna
210Anton Törnqvistej start
Karlskrona SOK
212Liam Karlssonej start
Alvesta SOK
 
 
 
H12 (11)2,7 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(39)3(88)4(41)5(42)6(113)7(44)8(45)9(46)10(200)Mål
 
1159Carl Öberg20:562:043:405:566:598:2510:3113:2116:0118:4420:2620:56
Gamleby OK2:041:362:161:031:262:062:502:402:431:420:30
2161Olle Petersén23:281:563:295:486:568:3110:4613:4617:3321:0322:5523:28
OK Njudung1:561:332:191:081:352:153:003:473:301:520:33
3157Nils Swartz23:351:583:286:027:098:4310:5313:5517:2020:4023:0523:35
OK Orion1:581:302:341:071:342:103:023:253:202:250:30
4160Ludvig Eronn24:392:053:486:167:429:3711:3814:1818:0622:1024:0724:39
Linköpings OK2:051:432:281:261:552:012:403:484:041:570:32
5154Wilhelm Karmetun26:571:553:275:326:349:3213:2816:2221:0924:2326:2626:57
OK Njudung1:551:322:051:022:583:562:544:473:142:030:31
6152Matti Johansson27:471:513:205:246:408:2511:1315:5819:2425:1127:1927:47
OK Njudung1:511:292:041:161:452:484:453:265:472:080:28
7153Emil Kreutner30:172:233:546:087:219:4611:5214:5521:0327:3529:4130:17
SOK Viljan2:231:312:141:132:252:063:036:086:322:060:36
8155Joel Svensson Finndahl30:351:463:205:496:468:1615:5319:0822:1928:2330:0230:35
IK Hakarpspojkarna1:461:342:290:571:307:373:153:116:041:390:33
9158Walter Löfqvist31:493:145:329:0010:1012:0315:2419:5624:0729:0431:1531:49
SOK Viljan3:142:183:281:101:533:214:324:114:572:110:34
10151Linus Hansson35:582:454:529:1710:4212:4815:3719:3326:5133:1235:3035:58
SOK Viljan2:452:074:251:252:062:493:567:186:212:180:28
11156Emil Hesselmark1:48:132:556:0915:3618:2320:4746:491:29:011:36:121:43:151:47:391:48:13
Kalmar OK2:553:149:272:472:2426:0242:127:117:034:240:34
 
 
 
H10 (7)2,3 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(31)2(32)3(33)4(51)5(35)6(36)7(37)8(38)9(55)10(200)Mål
 
1488Emil Ling16:122:353:485:187:308:5110:3112:1814:1215:1215:4116:12
IK Hakarpspojkarna2:351:131:302:121:211:401:471:541:000:290:31
2490Axel Eriksson31:415:358:4911:2214:2016:2119:4623:3028:2130:0231:0931:41
Kexholms SK5:353:142:332:582:013:253:444:511:411:070:32
3704Elias Hed35:084:106:0910:3013:5418:3020:2924:0130:1433:4634:2535:08
Hultsfreds OK4:101:594:213:244:361:593:326:133:320:390:43
4487Pelle Jakobsson35:504:479:3614:1217:2920:3423:0626:2331:1134:0535:1335:503:24
Eksjö SOK4:474:494:363:173:052:323:174:482:541:080:37*78
5486Noah Göth39:275:377:5111:1314:0219:2724:2928:3535:3438:0538:5239:27
Eksjö SOK5:372:143:222:495:255:024:066:592:310:470:35
6489Filip Hultberg54:399:0910:5720:1622:3524:5528:4332:1435:4353:2354:0654:39
SOK Viljan9:091:489:192:192:203:483:313:2917:400:430:33
 
491Vidar Pihlej start
Gamleby OK
 
 
 
D70 (16)2,5 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnTid
1(106)2(79)3(80)4(81)5(84)6(85)7(87)8(83)9(82)10(108)11(200)Mål
 
1720Ann-Mari Persson44:513:227:3311:1515:0418:5022:1325:2934:4539:4841:1444:0144:51
Växjö OK3:224:113:423:493:463:233:169:165:031:262:470:50
2505Margareta Larsson45:293:006:059:1314:3118:1321:3125:1735:0041:0942:2944:3345:29
OK Njudung3:003:053:085:183:423:183:469:436:091:202:040:56
3492Gullevi Svensson46:324:086:509:3122:4625:5629:0131:3637:0441:3643:1845:4046:3244:18
Ronneby OK4:082:422:4113:153:103:052:355:284:321:422:220:52*53
4504Ros-Mari Karlsson49:155:3311:4216:0421:4826:1329:2934:2940:1145:1146:1848:2449:15
Nybro OK5:336:094:225:444:253:165:005:425:001:072:060:51
5497Kerstin Gunnarsson50:223:256:109:3517:5622:3226:0831:1838:5645:1747:3549:3750:22
Nässjö OK3:252:453:258:214:363:365:107:386:212:182:020:45
6503Britt-Marie Björklund52:143:5410:2313:2818:3923:4127:2831:2941:1947:5049:1051:2652:14
Västerviks OK3:546:293:055:115:023:474:019:506:311:202:160:48
7499Marianne Berg53:454:307:5211:1716:2220:5826:4030:0737:5748:2149:5552:5453:45
Vimmerby OK4:303:223:255:054:365:423:277:5010:241:342:590:51
8714Eivor Pettersson54:534:278:1911:4116:0623:3827:4332:0239:5048:0251:0653:5454:53
Gamleby OK4:273:523:224:257:324:054:197:488:123:042:480:59
9498Lena Sandahl57:193:577:5512:3220:0324:0828:2833:0441:1151:2453:0556:1757:19
Gamleby OK3:573:584:377:314:054:204:368:0710:131:413:121:02
10493Gunilla Sävenstrand58:464:188:1614:4619:3123:5127:2330:4942:5153:2754:5357:4158:4650:44
Hultsfreds OK4:183:586:304:454:203:323:2612:0210:361:262:481:05*108
11501Ulla-Britt Karlsson1:01:213:116:0710:0029:0032:4736:3839:5447:0755:3056:481:00:281:01:2153:54
Växjö OK3:112:563:5319:003:473:513:167:138:231:183:400:53*108
12500Inger Pettersson1:09:205:1810:0614:3324:4229:2234:3039:2253:501:00:471:03:551:08:011:09:20
Björkfors GOIF5:184:484:2710:094:405:084:5214:286:573:084:061:19
13495Harriet Karlsson1:09:354:2711:3317:4827:3632:5337:4942:0550:191:02:261:04:251:08:111:09:35
Torsås OK4:277:066:159:485:174:564:168:1412:071:593:461:24
14502Margareta Wikström1:11:104:088:1816:1022:0227:4933:2737:3548:441:03:201:05:331:09:371:11:10
Växjö AIS4:084:107:525:525:475:384:0811:0914:362:134:041:33
15496Eva Bergstrand1:14:375:019:4015:5826:5532:2338:2844:3355:391:04:201:06:361:12:591:14:37
Värend GN OL5:014:396:1810:575:286:056:0511:068:412:166:231:38
16494Siv Ekelöf1:22:575:3610:3725:0935:4443:3349:0154:141:03:481:14:241:16:421:21:231:22:57
Värend GN OL5:365:0114:3210:357:495:285:139:3410:362:184:411:34
 
 
 
D65 (8)2,4 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(90)2(93)3(103)4(49)5(97)6(73)7(101)8(107)9(108)10(200)Mål
 
1516Gunvor Arbin43:093:489:0811:4915:3221:5224:2032:4937:3840:3642:2743:09
Annebergs GIF3:485:202:413:436:202:288:294:492:581:510:42
2512Kerstin Eriksson55:594:4210:3315:2719:2928:4738:2243:4149:0452:2055:0755:59
Björkfors GOIF4:425:514:544:029:189:355:195:233:162:470:52
3506Marie-Louise Karlsson56:375:1411:3115:0319:1726:5329:2344:1450:2553:2355:4156:37
Nybro OK5:146:173:324:147:362:3014:516:112:582:180:56
4509Kristin Johansson57:363:3920:2923:3727:3433:5438:4443:1951:5054:3956:5357:36
Karlskrona SOK3:3916:503:083:576:204:504:358:312:492:140:43
5507Eva Arvidsson1:03:474:5016:3322:0026:4235:5739:5548:0155:3059:151:02:501:03:47
Alvesta SOK4:5011:435:274:429:153:588:067:293:453:350:57
 
510Inga-Britt Johanssonej fullf.5:0914:1523:4428:38-------------------------56:4457:49
Hultsfreds OK5:099:069:294:5428:061:05
508Vanja Gummessonej start
Nybro OK
511Margareta Svenssonej start
Ankarsrums OK
 
 
 
D60 (4)2,4 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(90)2(93)3(103)4(49)5(97)6(73)7(101)8(107)9(108)10(200)Mål
 
1725Gun Henriksson37:253:0410:0312:3615:2120:3422:4327:1031:4734:1036:4337:25
Eksjö SOK3:046:592:332:455:132:094:274:372:232:330:42
2513Eva Pettersson43:273:338:0710:5314:0522:3024:5130:3335:5040:2842:4743:27
Växjö OK3:334:342:463:128:252:215:425:174:382:190:40
3515Inger Englund45:513:037:199:5718:5224:1426:5131:2440:0842:5145:0645:51
IFK Sävsjö3:034:162:388:555:222:374:338:442:432:150:45
4514Ulla-Karin Johansson1:40:445:3830:2235:5644:101:00:001:05:561:17:581:27:151:33:541:39:101:40:44
Ankarsrums OK5:3824:445:348:1415:505:5612:029:176:395:161:34
 
 
 
D55 (12)3,4 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(40)2(93)3(103)4(92)5(67)6(58)7(104)8(97)9(73)10(72)11(109)12(108)13(200)Mål
 
1525Inger Berg37:072:456:168:1412:2815:3418:3119:3825:0128:5132:3233:5934:5636:2537:07
Linköpings OK2:453:311:584:143:062:571:075:233:503:411:270:571:290:42
2527Monica Henriksson43:362:496:389:3914:3318:3521:5923:3831:0333:0737:4539:5741:1042:5643:36
Eksjö SOK2:493:493:014:544:023:241:397:252:044:382:121:131:460:40
3520Lena Swartz45:452:396:249:4113:4522:1825:0926:1035:1036:5240:2742:0843:1545:0745:45
OK Orion2:393:453:174:048:332:511:019:001:423:351:411:071:520:38
4524Mariann Johansson47:013:037:5511:4016:1220:0524:0426:1534:2236:0940:5343:0644:3146:1947:01
Kexholms SK3:034:523:454:323:533:592:118:071:474:442:131:251:480:42
5523Ingrid Johansson52:204:3312:0514:5120:1425:0628:5930:3837:4940:2445:5048:2249:3951:3852:20
Gamleby OK4:337:322:465:234:523:531:397:112:355:262:321:171:590:42
6522Kristina Johansson53:173:1012:3515:4221:5926:0830:0732:0940:2042:0847:1249:0150:2952:3253:17
Kalmar OK3:109:253:076:174:093:592:028:111:485:041:491:282:030:45
7528Marianne Rosgren53:373:459:5813:3618:3923:1230:2131:4339:1341:1346:5348:5950:2952:5053:37
OK Njudung3:456:133:385:034:337:091:227:302:005:402:061:302:210:47
8519Kati Németh55:324:279:1212:5718:1122:3431:2433:1739:5142:0048:3151:1353:0154:5855:32
Stigmännen Karlshamns OK4:274:453:455:144:238:501:536:342:096:312:421:481:570:34
9518Eva Tollstern1:06:164:5110:3615:1721:2727:3632:0433:5050:0252:3958:581:01:271:02:561:05:341:06:16
Växjö AIS4:515:454:416:106:094:281:4616:122:376:192:291:292:380:42
10521Yvonne Johansson1:10:084:2610:1613:5622:0028:2235:1136:4849:0852:121:00:211:04:271:06:301:09:171:10:08
Gamleby OK4:265:503:408:046:226:491:3712:203:048:094:062:032:470:51
11526Ragnhild Frejd1:21:593:147:2510:3521:4350:1053:3655:041:07:221:09:051:15:391:17:411:18:491:21:151:21:59
OK Njudung3:144:113:1011:0828:273:261:2812:181:436:342:021:082:260:44
12517Berit Runefors1:22:017:5413:2416:3223:3041:1946:4648:531:01:421:04:501:11:301:14:441:19:121:21:201:22:01
Växjö OK7:545:303:086:5817:495:272:0712:493:086:403:144:282:080:41
5:43
*90
 
 
 
D50 (8)3,4 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(40)2(93)3(103)4(92)5(67)6(58)7(104)8(97)9(73)10(72)11(109)12(108)13(200)Mål
 
1530Karin Öhlin39:362:346:158:2513:1117:0220:1621:2327:3629:1733:5035:5137:2838:5939:36
SOK Aneby2:343:412:104:463:513:141:076:131:414:332:011:371:310:37
2535Anna Rosén40:012:437:059:0914:4918:1921:1922:2928:5430:2134:2536:0137:4039:2240:01
OK Njudung2:434:222:045:403:303:001:106:251:274:041:361:391:420:39
3534Helena Karlsson43:242:527:1010:0815:3319:3923:0724:4831:2933:0437:3339:2140:3742:3543:24
Nässjö OK2:524:182:585:254:063:281:416:411:354:291:481:161:580:49
4531Anne Lindell44:333:538:2711:0016:1620:4324:3526:1232:3834:2539:2441:0242:1043:5844:33
Kalmar OK3:534:342:335:164:273:521:376:261:474:591:381:081:480:35
5532Åsa Flink-Svensson47:213:337:3710:5115:3519:5423:3925:3234:1836:3041:0743:3844:5046:3747:21
Nässjö OK3:334:043:144:444:193:451:538:462:124:372:311:121:470:44
6709Karin Skullman56:213:379:0912:2618:4323:3428:3930:3939:3142:0148:2351:0053:0155:2356:21
Linköpings OK3:375:323:176:174:515:052:008:522:306:222:372:012:220:58
7529Pia Lundberg1:09:003:3713:5529:5540:2545:0848:1649:3056:0057:471:02:181:04:061:06:241:08:151:09:00
OK Bävern3:3710:1816:0010:304:433:081:146:301:474:311:482:181:510:45
 
533Gunilla Gustafssonej start
OK Orion
 
 
 
D45 (7)3,4 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(74)2(103)3(94)4(92)5(67)6(58)7(104)8(97)9(95)10(72)11(109)12(108)13(200)Mål
 
1538Mia Eronn33:563:377:428:4311:3814:3016:5418:0923:1625:4529:1930:4831:4933:1933:56
Linköpings OK3:374:051:012:552:522:241:155:072:293:341:291:011:300:37
2539Åsa Bergfors38:254:058:4710:0613:3016:4619:5321:0827:2030:0133:4635:2436:3037:5138:25
SOK Viljan4:054:421:193:243:163:071:156:122:413:451:381:061:210:34
3700Anna Nyqvist44:274:178:399:5914:1318:2723:5525:1331:3434:2338:4040:3842:0743:4944:27
Kalmar OK4:174:221:204:144:145:281:186:212:494:171:581:291:420:38
4537Camilla Johansson45:044:097:529:3413:1917:1420:0721:3828:3034:5239:5941:4542:5244:2045:04
OK Stigen4:093:431:423:453:552:531:316:526:225:071:461:071:280:44
5536Maria Lang47:539:4113:5014:5218:1522:0325:0726:1636:1439:5243:0244:3845:4747:1947:53
Västerviks OK9:414:091:023:233:483:041:099:583:383:101:361:091:320:34
6540Susanne Gran49:564:148:1610:0414:5622:0927:5729:2335:4340:5144:3546:4147:4449:2149:56
Gamleby OK4:144:021:484:527:135:481:266:205:083:442:061:031:370:35
7541Sara Hektor1:35:0821:0933:2335:3448:1053:5759:011:01:491:13:551:20:021:26:141:29:391:31:171:34:091:35:08
Järla Orientering21:0912:142:1112:365:475:042:4812:066:076:123:251:382:520:59
 
 
 
D40 (2)3,7 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(74)2(103)3(94)4(92)5(91)6(54)7(58)8(75)9(95)10(101)11(109)12(108)13(200)Mål
 
1542Eva Persson48:545:059:2311:0415:3719:5920:5724:4335:0839:0542:1945:0246:1648:1248:54
Växjö OK5:054:181:414:334:220:583:4610:253:573:142:431:141:560:42
2544Cecilia Karmetun1:02:475:2312:1714:1919:3424:0725:3030:1039:4344:3048:0658:3859:591:02:101:02:47
OK Njudung5:236:542:025:154:331:234:409:334:473:3610:321:212:110:37
 
 
 
D35 (1)3,7 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(74)2(103)3(94)4(92)5(91)6(54)7(58)8(75)9(95)10(101)11(109)12(108)13(200)Mål
 
723Sandra Backej start
Eksjö SOK
 
 
 
D21 (23)3,8 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(112)2(48)3(92)4(110)5(54)6(111)7(70)8(71)9(95)10(72)11(109)12(108)13(200)Mål
 
1563Pia Olsson33:053:446:209:5811:2714:0216:2319:1722:5826:4829:1130:3631:2432:3233:05
OK Pan-Kristianstad3:442:363:381:292:352:212:543:413:502:231:250:481:080:33
2554Linda Nordin33:513:336:1310:1412:0115:4318:2821:2324:3627:1929:5731:1032:0033:1833:51
Eksjö SOK3:332:404:011:473:422:452:553:132:432:381:130:501:180:33
3551Malin Annegård34:493:587:3312:4614:4217:4620:0122:2625:2928:1530:5332:1533:0634:1934:49
Centrum OK3:583:355:131:563:042:152:253:032:462:381:220:511:130:30
4556Maria Arvidsson40:114:298:4812:3814:2217:1219:4922:0329:5033:4836:1437:3538:2439:4140:11
Kalmar OK4:294:193:501:442:502:372:147:473:582:261:210:491:170:30
5553Kajsa Niemi40:164:047:3712:1214:1317:4720:5224:1628:4931:5835:4537:1838:1939:4240:16
Emmaboda Verda OK4:043:334:352:013:343:053:244:333:093:471:331:011:230:34
6561Moa Svensson43:533:506:5011:2413:3517:0220:1830:1833:3436:3839:3040:5241:4943:2143:53
Nässjö OK3:503:004:342:113:273:1610:003:163:042:521:220:571:320:32
7566Anna Arvidsson44:084:218:0812:5615:1418:5421:5726:1131:3936:3239:2140:5941:5843:3744:08
Kalmar OK4:213:474:482:183:403:034:145:284:532:491:380:591:390:31
8560Emma Ling45:365:468:1812:3414:3617:3223:2133:2035:5338:5341:1842:2943:4145:0545:36
IK Hakarpspojkarna5:462:324:162:022:565:499:592:333:002:251:111:121:240:31
9549Cecilia Bergander45:423:5016:0820:5822:4425:5228:2532:1235:1338:4341:3442:5843:5245:1145:42
Eksjö SOK3:5012:184:501:463:082:333:473:013:302:511:240:541:190:31
10548Julia Arvidsson49:114:319:5615:0617:1321:0124:1832:3836:4841:0344:1946:0146:5948:3749:11
Vimmerby OK4:315:255:102:073:483:178:204:104:153:161:420:581:380:34
11545Maria Johansson52:536:029:2614:1317:2021:0526:0829:2740:5544:5047:4850:0150:5952:1852:53
Torsås OK6:023:244:473:073:455:033:1911:283:552:582:130:581:190:35
12564Moa Erlandsson52:555:108:4815:0417:3225:0927:5432:3237:4943:0347:3649:3550:3152:1652:55
Vimmerby OK5:103:386:162:287:372:454:385:175:144:331:590:561:450:39
13559Stefanie Andersson54:255:5310:1917:1919:4223:0826:2836:3141:1745:0448:3950:3451:3353:4954:25
Hagaby GoIF Örebro5:534:267:002:233:263:2010:034:463:473:351:550:592:160:36
14552Julia Glowacz1:04:523:4110:4415:2217:1829:2535:5043:0449:4154:0159:541:01:501:02:481:04:141:04:52
Kalmar OK3:417:034:381:5612:076:257:146:374:205:531:560:581:260:38
15546Karina Svensson1:07:186:1910:4817:5821:0126:2230:5942:3051:0255:531:00:351:03:131:04:301:06:391:07:18
Vimmerby OK6:194:297:103:035:214:3711:318:324:514:422:381:172:090:39
16557Alice Svensson Finndahl1:12:254:027:4314:0021:4525:1532:1442:4046:2157:561:07:301:08:571:10:271:11:491:12:25
IK Hakarpspojkarna4:023:416:177:453:306:5910:263:4111:359:341:271:301:220:36
17555Stina Johansson1:18:384:469:3014:1824:3629:5838:1548:3453:291:03:301:13:141:15:291:16:311:17:591:18:38
OK Bävern4:464:444:4810:185:228:1710:194:5510:019:442:151:021:280:39
18565Lotta Lidman Almqvist1:23:174:527:5917:3821:5027:4350:5655:061:03:211:12:151:17:161:19:201:20:481:22:391:23:17
Västerviks OK4:523:079:394:125:5323:134:108:158:545:012:041:281:510:38
1:01:40
*75
 
550Ann-Sofie FalkFelst.5:2817:4024:5727:4433:0137:5355:07---------------1:10:201:11:451:14:191:15:08
Vimmerby OK5:2812:127:172:475:174:5217:1415:131:252:340:49
558Anna Johanssonej start
Ankarsrums OK
567Amelia Skalbergej start
Bredaryds SOK
562Anneli Arvidssonej start
Vimmerby OK
547Gabriella S Berganderej start
Eksjö SOK
 
 
 
D16 (9)4,0 km 0 Hm13 K
PlStartnrNamnTid
1(90)2(93)3(104)4(105)5(91)6(102)7(92)8(97)9(100)10(101)11(109)12(77)13(200)Mål
 
1104Amanda Karmetun43:492:145:3610:3312:1915:4719:0021:5431:2934:4837:3439:4141:3143:1943:49
OK Njudung2:143:224:571:463:283:132:549:353:192:462:071:501:480:30
2103Julia Mianowska48:153:157:0212:0613:4017:1821:0723:1034:1137:5140:5443:2945:3847:4248:15
Kalmar OK3:153:475:041:343:383:492:0311:013:403:032:352:092:040:33
3102Lisa Olsson50:022:358:4613:1614:3720:1624:1126:2236:4540:0443:3745:4847:3249:3150:02
Torsås OK2:356:114:301:215:393:552:1110:233:193:332:111:441:590:31
4108Tuva Lövdahl53:302:386:3212:1613:5218:2422:0524:5937:5642:4445:3248:1750:2752:5453:30
SOK Viljan2:383:545:441:364:323:412:5412:574:482:482:452:102:270:36
5106Linnea Skalberg58:562:215:4010:0411:2018:5322:1325:5037:4747:0151:5353:5156:2758:2058:56
Bredaryds SOK2:213:194:241:167:333:203:3711:579:144:521:582:361:530:36
6101Hanna Olsson1:13:432:1211:5118:5727:1730:5337:3341:1353:511:01:561:06:491:08:481:11:251:13:141:13:43
IFK Sävsjö2:129:397:068:203:366:403:4012:388:054:531:592:371:490:29
 
109Klara Höglundej fullf.2:136:0113:2317:31----------------------------------------45:4946:29
Eksjö SOK2:133:487:224:0828:180:40
107Wilma Berganderej start
Eksjö SOK
105Clara Danielssonej start
Växjö OK
 
 
 
D14 (17)3,2 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(106)2(79)3(65)4(61)5(105)6(62)7(84)8(85)9(87)10(83)11(82)12(200)Mål
 
160Evelina Svensson Finndahl26:371:463:435:397:169:0610:4714:3716:5518:4021:5024:3526:1226:37
IK Hakarpspojkarna1:461:571:561:371:501:413:502:181:453:102:451:370:25
257Hanna Öberg27:191:463:395:397:169:3011:2614:3417:0018:5322:1825:2026:4827:19
Gamleby OK1:461:532:001:372:141:563:082:261:533:253:021:280:31
356Lena Chabiera30:081:583:426:118:3910:5914:3118:0420:0221:4225:2028:1429:4030:08
Kalmar OK1:581:442:292:282:203:323:331:581:403:382:541:260:28
458Alma Svennerud32:192:034:397:058:3913:0314:5718:4020:4222:5726:4729:5831:5032:19
Karlskrona SOK2:032:362:261:344:241:543:432:022:153:503:111:520:29
555Tove Vallerius33:092:064:206:188:1415:2717:2320:3623:0224:3328:1131:0632:3633:09
Gamleby OK2:062:141:581:567:131:563:132:261:313:382:551:300:33
661Ellen Toll34:012:024:336:499:0311:4114:1218:4720:5123:4628:0031:3433:2934:01
OK Njudung2:022:312:162:142:382:314:352:042:554:143:341:550:32
767Agnes Djurstedt36:091:564:046:017:4118:0319:4823:2125:0826:5730:1433:4335:3736:09
Eksjö SOK1:562:081:571:4010:221:453:331:471:493:173:291:540:32
863Vendela Sturek40:032:095:048:2711:4514:3217:0820:3922:4824:5733:3737:2639:3440:03
SOK Viljan2:092:553:233:182:472:363:312:092:098:403:492:080:29
951Thea Nordin Abaji41:436:418:5911:2013:1215:5617:3721:5225:0428:2733:3539:1041:1441:43
Eksjö SOK6:412:182:211:522:441:414:153:123:235:085:352:040:29
2:32
*78
1066Filippa Söderberg42:022:065:267:329:4716:1618:3324:1726:3328:3134:4939:3141:3042:02
Kalmar OK2:063:202:062:156:292:175:442:161:586:184:421:590:32
1154Lisa Swartz44:492:194:597:199:3618:3120:3524:4927:5930:1437:1742:0044:1344:49
OK Orion2:192:402:202:178:552:044:143:102:157:034:432:130:36
1265Emma Rindstig45:442:248:1810:4012:5916:0619:0323:4426:1730:0037:3642:2845:1245:44
SOK Viljan2:245:542:222:193:072:574:412:333:437:364:522:440:32
1352Sandra Widuch45:552:206:078:2310:0913:0414:4319:3823:0526:2433:4943:4845:2445:55
Karlskrona SOK2:203:472:161:462:551:394:553:273:197:259:591:360:31
1464Aleksandra Nitsch52:344:066:278:5811:0016:4718:5932:3035:1640:2946:4450:0552:0152:34
Kalmar OK4:062:212:312:025:472:1213:312:465:136:153:211:560:33
1559Ellen Olovsson56:252:365:018:0119:4121:4527:2232:0535:0338:2548:3852:2655:5356:25
Gamleby OK2:362:253:0011:402:045:374:432:583:2210:133:483:270:32
1662Linnea Skobe1:24:043:166:4819:5322:0726:3830:5449:3953:4759:431:12:551:18:381:23:331:24:04
Kalmar OK3:163:3213:052:144:314:1618:454:085:5613:125:434:550:31
 
53Hanna StalebrantFelst.2:058:0910:3012:4015:4018:0025:2127:2631:37-----41:5844:2544:57
Gamleby OK2:056:042:212:103:002:207:212:054:1110:212:270:32
 
 
 
D12 (13)2,7 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(39)3(88)4(41)5(42)6(113)7(44)8(45)9(46)10(200)Mål
 
12Tuva Östangård23:451:584:146:127:248:5711:1313:5116:3819:2223:1323:45
Gamleby OK1:582:161:581:121:332:162:382:472:443:510:32
29Sandra Ling25:481:393:335:346:398:3010:5614:0217:2023:2725:1125:4821:50
IK Hakarpspojkarna1:391:542:011:051:512:263:063:186:071:440:37*108
31Emma Zettervall26:412:023:325:226:518:159:5517:0221:0424:1926:0826:41
Karlskrona SOK2:021:301:501:291:241:407:074:023:151:490:33
46Felicia Gustafsson28:082:094:036:377:439:1611:5617:1720:5225:3827:3428:08
OK Njudung2:091:542:341:061:332:405:213:354:461:560:34
511Frida Lindén29:582:043:496:538:189:5814:5518:4122:2427:1029:2529:58
Växjö OK2:041:453:041:251:404:573:463:434:462:150:33
65Klara Hultberg31:052:384:588:159:5512:1014:5218:4923:4128:0730:3131:05
SOK Viljan2:382:203:171:402:152:423:574:524:262:240:34
713Molly Wirefeldt33:302:184:216:438:2410:2313:0317:1321:5028:0032:5533:30
Nybro OK2:182:032:221:411:592:404:104:376:104:550:35
83Emma Larsson34:412:053:5010:1512:5314:5317:0920:5024:1031:0534:0534:41
Karlskrona SOK2:051:456:252:382:002:163:413:206:553:000:36
912Alice Hall35:521:523:427:559:3812:0817:5220:5125:3732:0235:2335:52
OK Bävern1:521:504:131:432:305:442:594:466:253:210:29
108Julia Abaji40:012:566:5012:1214:0616:3419:2123:5031:5436:5739:2240:01
Eksjö SOK2:563:545:221:542:282:474:298:045:032:250:39
114Linn Björneld48:158:4711:1514:1715:5918:1922:3634:5639:0544:2147:4248:15
Kalmar OK8:472:283:021:422:204:1712:204:095:163:210:33
 
7Alma FredrikssonFelst.-----11:1313:4920:3724:3730:1335:0739:26-----47:1547:526:20
Kalmar OK11:132:366:484:005:364:544:197:490:37*31
10Alice DegermanFelst.11:03----------------------------------------1:09:411:10:1835:1337:52
Gamleby OK11:0358:380:37*31*32
40:4544:3747:0551:1756:43
*33*51*35*36*37
 
 
 
D10 (11)2,3 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(31)2(32)3(33)4(51)5(35)6(36)7(37)8(38)9(55)10(200)Mål
 
1608Emma Lindén22:243:035:467:4610:0311:2413:3316:3119:3621:0621:4122:24
Växjö OK3:032:432:002:171:212:092:583:051:300:350:43
2708Ebba Skullman25:404:286:2710:1813:1115:5317:2920:0622:5424:2025:0325:40
Linköpings OK4:281:593:512:532:421:362:372:481:260:430:37
3603Emilia Jakobsson26:484:406:459:2411:2513:3314:5719:0521:5725:0526:1226:48
Nybro OK4:402:052:392:012:081:244:082:523:081:070:36
4611Agnes Erlandsson28:593:539:4312:0914:3817:2919:5522:3625:3027:2028:1128:59
Vimmerby OK3:535:502:262:292:512:262:412:541:500:510:48
5609Saga Fredriksson36:075:2211:2218:0121:0222:5825:4728:2932:0035:0135:3436:07
Kalmar OK5:226:006:393:011:562:492:423:313:010:330:33
6607Anna Enberg38:346:118:4410:4813:1215:1817:4723:5030:3636:4237:5738:34
Linköpings OK6:112:332:042:242:062:296:036:466:061:150:37
7604Saga Christensen41:264:277:0018:2920:4122:0926:4529:2732:4340:1540:4941:26
Skåneslättens OL4:272:3311:292:121:284:362:423:167:320:340:37
8612Tindra Davidsson48:436:5010:4517:1522:3626:4632:0637:5243:0145:1847:5848:43
OK Bävern6:503:556:305:214:105:205:465:092:172:400:45
9606Jasmine Gustavsson49:264:416:4814:5420:1621:5826:0230:0746:0048:0148:4749:26
Vimmerby OK4:412:078:065:221:424:044:0515:532:010:460:39
10605Amalia Erlandsson52:344:0111:1318:1523:1924:5729:0133:0549:0351:0451:5652:34
SOK Viljan4:017:127:025:041:384:044:0415:582:010:520:38
 
610Hanna Axelssonej fullf.--------------------------------------------------
Målilla OK
 
 
 
U2 (12)2,6 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnTid
1(31)2(39)3(42)4(33)5(51)6(35)7(36)8(37)9(38)10(55)11(200)Mål
 
1850Oskar Löfberg31:554:378:1110:3414:1716:3718:3921:1525:0327:5330:4431:1931:55
Kexholms SK4:373:342:233:432:202:022:363:482:502:510:350:36
2613Alvin Jakobsson32:304:317:2913:5016:4018:5720:4122:1224:5227:5031:1431:5432:30
Nybro OK4:312:586:212:502:171:441:312:402:583:240:400:36
3799Love Karlsson36:435:419:1514:3518:4121:0924:0726:2929:2932:4334:4736:0736:43
Växjö OK5:413:345:204:062:282:582:223:003:142:041:200:36
4781Neo Livf39:285:428:4312:0819:2622:0924:2127:3831:2035:2038:1238:5039:28
Kexholms SK5:423:013:257:182:432:123:173:424:002:520:380:38
5614Ruben Qwick41:303:457:4615:0819:2922:0524:1127:5730:5935:1639:5240:5141:30
Eksjö SOK3:454:017:224:212:362:063:463:024:174:360:590:39
6842Svante Arbrandt45:2110:1512:5317:3023:0025:5428:5632:4336:0940:4442:5244:3445:21
Kalmar OK10:152:384:375:302:543:023:473:264:352:081:420:47
7808Oscar Kristiansson45:266:119:1913:5620:0123:4926:2128:5233:3437:5343:1744:3845:26
Kexholms SK6:113:084:376:053:482:322:314:424:195:241:210:48
8784Hanna Friberg45:505:108:5813:3018:4624:1726:3929:5734:4641:2544:0445:1545:50
Gamleby OK5:103:484:325:165:312:223:184:496:392:391:110:35
9783Sigrid Holmgren45:555:118:4513:3318:4724:2326:3929:5634:4541:3044:0445:1545:55
Gamleby OK5:113:344:485:145:362:163:174:496:452:341:110:40
10786Vilma Friberg49:466:3210:5216:3922:2827:5031:1734:3939:5745:2247:5249:0449:46
Gamleby OK6:324:205:475:495:223:273:225:185:252:301:120:42
11785Märta Holmgren49:496:3310:5916:4322:2828:0131:2634:4339:5745:2747:5649:0649:49
Gamleby OK6:334:265:445:455:333:253:175:145:302:291:100:43
12769Agnes Höglund50:175:3310:0515:4320:0423:4928:2032:3537:5043:3748:0149:3650:17
Eksjö SOK5:334:325:384:213:454:314:155:155:474:241:350:41
 
 
 
U1 (20)1,9 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnTid
1(50)2(33)3(51)4(35)5(36)6(37)7(57)8(55)9(200)Mål
 
1805Anton Svetnicky15:372:032:515:026:267:5510:2712:1914:1915:0815:37
Karlskrona SOK2:030:482:111:241:292:321:522:000:490:29
2890Oskar Juel21:111:542:394:546:159:3212:0514:3120:0320:3921:11
Kexholms SK1:540:452:151:213:172:332:265:320:360:32
3875Alma Träff22:122:072:555:207:2211:3815:3417:3820:2021:3122:12
Målilla OK2:070:482:252:024:163:562:042:421:110:41
4740Elsa Hall22:392:023:175:567:479:5913:1815:4021:1322:0722:39
OK Bävern2:021:152:391:512:123:192:225:330:540:32
5825Sofia Gustavsson23:542:343:266:087:4014:1917:4520:1022:4523:1823:54
Vimmerby OK2:340:522:421:326:393:262:252:350:330:36
6706Tuva Christensen25:032:373:557:159:3812:2616:1019:2923:2924:2325:03
Skåneslättens OL2:371:183:202:232:483:443:194:000:540:40
7848Stina Svensson25:222:123:266:0910:4114:4419:1321:4224:1124:4825:22
Vimmerby OK2:121:142:434:324:034:292:292:290:370:34
8871Vilgot Pernius26:032:343:236:408:2512:0915:1319:1623:4825:1426:03
Målilla OK2:340:493:171:453:443:044:034:321:260:49
9824Felicia Gustavsson26:513:224:297:5510:1314:0219:0322:0525:1426:0526:51
Vimmerby OK3:221:073:262:183:495:013:023:090:510:46
10617Molly Vallerius27:192:263:256:179:1213:0016:5019:2625:1526:3927:19
Gamleby OK2:260:592:522:553:483:502:365:491:240:40
11788Ellen Hed28:073:124:368:0410:5213:3319:0122:1926:1427:1528:07
Hultsfreds OK3:121:243:282:482:415:283:183:551:010:52
12858Viggo Löfberg28:372:423:508:2510:2314:3418:4221:2727:0027:4528:37
Kexholms SK2:421:084:351:584:114:082:455:330:450:52
13891Fredrik Juel28:493:104:128:0811:3215:1319:2723:0926:5528:1128:49
Kexholms SK3:101:023:563:243:414:143:423:461:160:38
14812Maja Karlsson28:573:344:468:3611:2716:4121:0424:0527:2228:1428:57
Alvesta SOK3:341:123:502:515:144:233:013:170:520:43
15822Theo Elofsson29:283:595:239:3511:2915:1519:3523:3427:3428:3929:28
OK Njudung3:591:244:121:543:464:203:594:001:050:49
16615Ida Hansson29:292:464:068:1811:2613:5819:1723:2627:2928:3529:29
SOK Viljan2:461:204:123:082:325:194:094:031:060:54
17737Alva Johansson35:033:545:139:1316:4522:2526:3830:0033:0034:2235:03
Målilla OK3:541:194:007:325:404:133:223:001:220:41
18868Benjamin Sandin36:172:434:198:2511:5515:0520:3127:0032:2835:2236:17
Målilla OK2:431:364:063:303:105:266:295:282:540:55
19616Agnes Eriksson43:535:246:5111:4115:1221:2527:3832:4941:5343:1243:53
Kexholms SK5:241:274:503:316:136:135:119:041:190:41
20874Ida Billing55:492:163:016:3916:0331:4038:2149:0753:0154:3555:49
Målilla OK2:160:453:389:2415:376:4110:463:541:341:14
 
 
 
Inskolning (7)1,8 km 0 Hm9 K
PlStartnrNamnTid
1734Meja Alexander24:423:064:219:1710:5714:0218:4521:2922:4424:0224:42
Målilla OK3:061:154:561:403:054:432:441:151:180:40
2758Izabella Granqvist23:343:084:388:4710:4115:0118:0819:5121:0822:2823:34
Västerviks OK3:081:304:091:544:203:071:431:171:201:06
3826Marcus Holmgren36:043:295:0111:2014:2021:5927:2330:5533:0835:0936:04
Nässjö OK3:291:326:193:007:395:243:322:132:010:55
4738Olivia Johansson29:354:055:4010:2313:0617:1622:1126:1827:3128:4329:35
Målilla OK4:051:354:432:434:104:554:071:131:120:52
5889Sofia Juel33:545:467:1211:5014:2321:4027:5130:4031:4033:0533:54
Kexholms SK5:461:264:382:337:176:112:491:001:250:49
6893Maximilian Karlsson38:175:007:4213:2016:0421:5527:5931:4734:4036:4638:17
Målilla OK5:002:425:382:445:516:043:482:532:061:31
7862Sofie Widuch39:536:008:0313:3017:0326:1132:5436:1037:4739:0839:53
Karlskrona SOK6:002:035:273:339:086:433:161:371:210:45
 
 
 
H85 (2)2,0 km 0 Hm8 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(43)3(44)4(87)5(107)6(82)7(108)8(200)Mål
 
1619Lars-erik Malmqvist38:074:047:1814:2918:4627:1831:5533:5936:5638:07
Växjö OK4:043:147:114:178:324:372:042:571:11
2618Henry Gustafsson41:024:539:1817:2321:5430:3535:0237:0940:0641:02
Ålems OK4:534:258:054:318:414:272:072:570:56
 
 
 
D80 (1)2,0 km 0 Hm8 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(43)3(44)4(87)5(107)6(82)7(108)8(200)Mål
 
1620Laila Malmqvist44:514:099:1616:2021:0631:1236:3739:2443:3944:51
Växjö OK4:095:077:044:4610:065:252:474:151:12
 
 
 
Öppen motion 1 (8)2,6 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnTid
1(31)2(39)3(42)4(33)5(51)6(35)7(36)8(37)9(38)10(55)11(200)Mål
 
1865Pernilla Melkersson29:044:096:239:2212:1815:0616:3718:4621:2325:1327:3928:2229:04
Kexholms SK4:092:142:592:562:481:312:092:373:502:260:430:42
2851Joakim Fredriksson32:513:236:139:3314:4317:4319:4622:2725:4128:4631:4632:1932:51
Kalmar OK3:232:503:205:103:002:032:413:143:053:000:330:32
3834Ida Hässelmark33:043:035:469:3414:5817:4919:4122:4325:4028:4731:5132:2533:04
Kalmar OK3:032:433:485:242:511:523:022:573:073:040:340:39
4801Martina Eriksson43:076:219:3012:5218:1021:5724:1527:4034:3138:3040:5142:1243:07
Kexholms SK6:213:093:225:183:472:183:256:513:592:211:210:55
5847Elin Svensson45:344:497:3511:2617:0921:2723:3627:4231:1038:3742:5744:3945:34
Vimmerby OK4:492:463:515:434:182:094:063:287:274:201:420:55
6621Ulf Palmqvist57:414:1510:1625:4930:3940:0242:1444:0146:5150:0356:1356:5857:41
IFK Sävsjö4:156:0115:334:509:232:121:472:503:126:100:450:43
7739Göte Karlsson1:00:336:099:5114:3921:2328:2631:4137:5143:1351:0857:2158:421:00:33
Kexholms SK6:093:424:486:447:033:156:105:227:556:131:211:51
8827Anna Holmgren1:13:4611:5218:4723:0242:1645:5148:531:00:491:04:581:09:171:11:421:12:491:13:46
Nässjö OK11:526:554:1519:143:353:0211:564:094:192:251:070:57
 
 
 
Öppen motion 3 (29)3,0 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(39)3(88)4(41)5(32)6(113)7(44)8(35)9(36)10(45)11(46)12(200)Mål
 
1753Linus Norén34:143:485:448:269:5512:5615:1019:3022:0823:4326:3531:1833:3934:14
OK Njudung3:481:562:421:293:012:144:202:381:352:524:432:210:35
2830Timofej Sibilev36:112:053:397:038:2010:3812:0816:0124:3525:4928:3833:3335:4036:11
Karlskrona SOK2:051:343:241:172:181:303:538:341:142:494:552:070:31
3761Christina Eveborn36:173:084:497:058:4811:1115:3421:0822:5625:1227:4932:2535:3736:17
SOK Viljan3:081:412:161:432:234:235:341:482:162:374:363:120:40
4823Kristina Andersson36:212:444:418:2310:2913:2716:2221:4224:1426:2428:5733:2635:4836:21
Vimmerby OK2:441:573:422:062:582:555:202:322:102:334:292:220:33
5622Carolina Borelius38:252:445:077:5110:0113:0615:1419:2521:4123:2626:3734:2437:4238:25
Kalmar OK2:442:232:442:103:052:084:112:161:453:117:473:180:43
6796Anton Dahlberg40:473:115:167:5110:3113:2917:1721:3923:5026:4829:1938:0040:1840:47
Gamleby OK3:112:052:352:402:583:484:222:112:582:318:412:180:29
7623Kristina Jennerstrand41:082:494:387:369:2212:5915:4221:2824:3428:3031:4337:5340:2941:08
OK Njudung2:491:492:581:463:372:435:463:063:563:136:102:360:39
8790Ulrik Johansson41:502:033:439:0610:2613:0116:5721:1923:1625:4028:2638:5741:1641:50
OK Bävern2:031:405:231:202:353:564:221:572:242:4610:312:190:34
9840Mikael Widuch41:572:194:146:589:4613:2815:1121:2223:2326:2229:3937:5541:1541:57
Karlskrona SOK2:191:552:442:483:421:436:112:012:593:178:163:200:42
10791Susanne Bergander42:003:375:589:0910:5314:3117:0321:4524:3426:3629:2037:5241:1442:00
Eksjö SOK3:372:213:111:443:382:324:422:492:022:448:323:220:46
11813Johanna Ottosson46:074:006:369:0810:4016:3819:0325:2628:2631:0734:2239:5745:1646:07
Alvesta SOK4:002:362:321:325:582:256:233:002:413:155:355:190:51
12768MariAnn Svensson46:533:426:119:3712:1516:3421:2226:5829:4531:3135:4341:4946:0246:53
Växjö AIS3:422:293:262:384:194:485:362:471:464:126:064:130:51
13839Ayan Ling48:012:193:5215:5717:2820:3322:2229:3131:0834:0536:5444:5547:1448:01
IK Hakarpspojkarna2:191:3312:051:313:051:497:091:372:572:498:012:190:47
14759Sofia Granqvist49:044:376:4915:1617:0920:2924:1429:1431:3436:2039:5245:0548:2849:04
Västerviks OK4:372:128:271:533:203:455:002:204:463:325:133:230:36
15810Ulrika Ljungqvist49:432:294:437:429:2412:4818:0224:0626:4828:3332:1445:3048:5749:43
Kexholms SK2:292:142:591:423:245:146:042:421:453:4113:163:270:46
16828Carina Rubensson50:264:036:4611:2314:1418:5021:1327:1130:5634:5039:5946:0449:4350:26
SOK Viljan4:032:434:372:514:362:235:583:453:545:096:053:390:43
17742William Andersson54:033:036:019:4112:1315:4020:0426:0329:1132:2436:5050:0153:2354:03
Vimmerby OK3:032:583:402:323:274:245:593:083:134:2613:113:220:40
18877Samuel Fager55:205:288:2513:4315:3319:5721:5332:1234:5438:1142:0750:5854:3455:20
Växjö OK5:282:575:181:504:241:5610:192:423:173:568:513:360:46
19750Ingrid Nilsson1:04:494:397:1110:4812:3016:2426:4132:5537:2839:4943:281:00:501:03:541:04:49
Växjö OK4:392:323:371:423:5410:176:144:332:213:3917:223:040:55
20832Barbro Nilsson1:04:595:239:0114:4017:4224:0331:0538:3642:3145:4551:1758:321:03:181:04:59
Alvesta SOK5:233:385:393:026:217:027:313:553:145:327:154:461:41
21793Sandra Davidsson1:05:033:498:4714:1115:4618:4934:2541:0543:5847:1650:0658:331:04:191:05:03
OK Bävern3:494:585:241:353:0315:366:402:533:182:508:275:460:44
22838Britt-Marie Carlsson1:08:395:519:2814:3217:1323:3026:5536:2141:5146:0750:191:02:411:07:241:08:39
SOK Viljan5:513:375:042:416:173:259:265:304:164:1212:224:431:15
23762MariAnne Månsson1:29:236:019:0627:1029:4035:5943:581:01:271:04:421:09:031:13:121:22:031:28:171:29:23
Ronneby OK6:013:0518:042:306:197:5917:293:154:214:098:516:141:06
24795Moa Nicklasson1:41:297:5426:1731:0458:491:02:541:05:211:14:421:17:491:19:351:27:151:36:311:40:481:41:29
Kexholms SK7:5418:234:4727:454:052:279:213:071:467:409:164:170:41
 
749Robert NorénFelst.4:266:429:5511:3317:2020:18-----27:3231:5036:1044:3548:3449:26
OK Njudung4:262:163:131:385:472:587:144:184:208:253:590:52
746Kjell RosgrenFelst.4:016:4515:1417:1220:5324:1329:2631:5835:4141:43-----52:3153:34
OK Njudung4:012:448:291:583:413:205:132:323:436:0210:481:03
48:27
*108
798Hans StodellFelst.4:217:0716:3318:5026:1829:23-----38:3741:5148:461:03:471:06:321:07:19
Gamleby OK4:212:469:262:177:283:059:143:146:5515:012:450:47
876Johannes FagerFelst.5:038:0313:5015:2218:4120:5949:4854:0756:561:00:02-----1:26:181:27:11
Växjö OK5:033:005:471:323:192:1828:494:192:493:0626:160:53
624Lena Johanssonej start
IFK Sävsjö
 
 
 
Öppen motion 5 (30)3,4 km 0 Hm11 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(79)3(88)4(61)5(62)6(84)7(85)8(87)9(83)10(82)11(200)Mål
 
1757Jimmy Granqvist30:471:483:255:359:4213:0717:1919:5221:4425:1328:2430:1330:47
Västerviks OK1:481:372:104:073:254:122:331:523:293:111:490:34
2755Emma Erlandsson36:151:593:555:5111:0014:3619:5321:5824:4829:2933:3335:4736:15
SOK Viljan1:591:561:565:093:365:172:052:504:414:042:140:28
3792Björn Davidsson36:171:583:406:1510:3814:2518:3020:5323:5529:2732:5935:3936:17
OK Bävern1:581:422:354:233:474:052:233:025:323:322:400:38
4819Malin Fredriksson36:432:284:066:1010:1214:2719:1821:5324:1930:3234:0636:1036:43
Kalmar OK2:281:382:044:024:154:512:352:266:133:342:040:33
5863Anders Nilsson37:262:124:296:4811:3515:1320:4623:4327:0231:5334:5536:4937:26
Vimmerby OK2:122:172:194:473:385:332:573:194:513:021:540:37
6794Arne Erlandsson38:221:533:467:0211:1816:5123:0525:2328:0632:4036:1437:5338:22
SOK Viljan1:531:533:164:165:336:142:182:434:343:341:390:29
7835Thomas Hässelmark38:442:113:596:0510:4415:1020:2922:5624:5931:0835:3038:1438:44
Kalmar OK2:111:482:064:394:265:192:272:036:094:222:440:30
8731Stefan Unosson39:261:564:046:0410:1213:3917:3020:0022:1330:2636:5538:5639:26
Kalmar OK1:562:082:004:083:273:512:302:138:136:292:010:30
9625Karin Rahm Björneld40:441:504:386:3510:5115:0919:5723:3626:3331:3636:2540:1140:44
Kalmar OK1:502:481:574:164:184:483:392:575:034:493:460:33
10814Martina Sturek43:112:173:465:4310:1320:2225:4727:5830:2835:1540:2542:3943:11
SOK Viljan2:171:291:574:3010:095:252:112:304:475:102:140:32
11872Carola Billing46:152:125:017:3612:5817:5122:2524:5728:1238:2342:2045:4246:15
Hultsfreds OK2:122:492:355:224:534:342:323:1510:113:573:220:33
12736Mikael Alexander48:062:125:107:1912:3717:1224:1126:5229:4838:1844:2247:2548:06
Målilla OK2:122:582:095:184:356:592:412:568:306:043:030:41
13789Jessica Karmetun52:332:084:107:1012:3820:5126:5734:2637:2243:1248:5551:5452:33
OK Bävern2:082:023:005:288:136:067:292:565:505:432:590:39
14811Kent Holmgren52:362:434:437:2713:0721:1228:3131:1834:3943:4049:1052:0552:36
Nässjö OK2:432:002:445:408:057:192:473:219:015:302:550:31
15845Roy Strandberg55:322:5811:5815:2523:5328:1433:1635:5438:0843:5650:1654:5755:32
Kalmar OK2:589:003:278:284:215:022:382:145:486:204:410:35
16820Carin Andersson57:022:494:547:5313:5018:2230:5734:2637:2647:1352:3656:2057:02
Kexholms SK2:492:052:595:574:3212:353:293:009:475:233:440:42
17860Jonas Lagergren57:533:376:429:4115:4722:4629:1133:0538:1247:1753:2157:0057:53
Målilla OK3:373:052:596:066:596:253:545:079:056:043:390:53
18859Sara Johansson57:543:396:459:3915:5022:4429:0833:0838:1547:1653:2657:0057:54
Målilla OK3:393:062:546:116:546:244:005:079:016:103:340:54
19892Jonas Juel1:01:422:365:488:2514:4724:4930:5234:0642:2849:5757:001:00:591:01:42
Kexholms SK2:363:122:376:2210:026:033:148:227:297:033:590:43
20732Britt Axelsson1:02:523:256:1910:0318:3825:0732:4639:3643:4651:4058:011:01:551:02:52
Nybro OK3:252:543:448:356:297:396:504:107:546:213:540:57
21861Jenny Jakobsson1:02:543:085:188:0014:4129:4535:5942:4747:2053:4958:381:02:131:02:54
Eksjö SOK3:082:102:426:4115:046:146:484:336:294:493:350:41
22887Johan Jernsblad1:05:243:297:2710:2618:1029:3134:2337:2740:2645:501:01:111:04:421:05:24
Västerviks OK3:293:582:597:4411:214:523:042:595:2415:213:310:42
23765Anna Strömberg1:08:493:2417:0120:0225:4830:4338:1341:1645:2155:301:01:321:08:081:08:49
Kalmar OK3:2413:373:015:464:557:303:034:0510:096:026:360:41
24775Maria Pettersson1:10:332:446:289:0516:1131:3137:1942:0247:2257:331:05:161:09:511:10:33
OK Njudung2:443:442:377:0615:205:484:435:2010:117:434:350:42
25844Maud Gustavsson1:13:573:576:509:4416:5429:2735:3939:3051:4059:121:08:241:13:041:13:57
OK Bävern3:572:532:547:1012:336:123:5112:107:329:124:400:53
26626Eva Degerman1:17:082:505:318:2018:3929:3843:5948:0451:001:00:251:08:491:15:381:17:08
Gamleby OK2:502:412:4910:1910:5914:214:052:569:258:246:491:30
27776Stefan Claesson1:42:432:0716:5819:1124:481:06:321:12:141:15:301:23:541:31:321:37:051:42:091:42:43
OK Stigen2:0714:512:135:3741:445:423:168:247:385:335:040:34
28882Annika Granqvist1:44:313:117:2110:0025:321:03:091:19:441:23:351:27:351:34:021:39:151:43:461:44:31
Värend GN OL3:114:102:3915:3237:3716:353:514:006:275:134:310:45
 
733Anders ErikssonFelst.2:245:438:4112:5227:3136:5739:1742:14---------------58:33
Kexholms SK2:243:192:584:1114:399:262:202:5716:19
729Karin Hemmingsej fullf.2:254:427:0813:381:03:09------------------------------1:30:45
Vimmerby OK2:252:172:266:3049:3127:36
 
 
 
Öppen motion 7 (50)3,0 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(40)2(47)3(94)4(58)5(104)6(48)7(75)8(95)9(72)10(109)11(108)12(200)Mål
 
1829Magnus Svensson29:401:594:085:569:4511:2013:5820:4722:5725:3226:5627:5429:0629:40
Nässjö OK1:592:091:483:491:352:386:492:102:351:240:581:120:34
2787Johan Andersson33:432:154:316:3412:1213:0916:0521:5926:0028:4630:1931:1333:0433:43
Hultsfreds OK2:152:162:035:380:572:565:544:012:461:330:541:510:39
3864Mats Söderberg35:232:295:027:2910:5912:3015:1321:0226:4430:1731:4732:4534:3435:23
Kalmar OK2:292:332:273:301:312:435:495:423:331:300:581:490:49
4764Susanna Djurstedt36:452:536:028:2211:4913:3616:5025:0428:0531:1733:0934:1436:0536:45
Eksjö SOK2:533:092:203:271:473:148:143:013:121:521:051:510:40
5767Jonny Johansson38:592:338:0310:4714:4916:3419:5627:3130:2634:1935:5837:0638:2338:59
OK Njudung2:335:302:444:021:453:227:352:553:531:391:081:170:36
6821Stefan Caleklint41:272:406:319:2215:1817:1020:0927:1929:5935:1337:4438:4741:0041:27
Karlskrona SOK2:403:512:515:561:522:597:102:405:142:311:032:130:27
7841Ola Löfgren42:122:205:398:1219:4920:5624:1430:3133:0537:2138:4739:4741:3342:12
SOK Viljan2:203:192:3311:371:073:186:172:344:161:261:001:460:39
8752Dennis Gustafsson43:192:426:409:5115:5018:0421:3429:1931:5337:3640:0241:1642:5443:19
OK Njudung2:423:583:115:592:143:307:452:345:432:261:141:380:25
9748Torbjörn Qvist43:323:417:0610:1315:3216:5920:5629:4034:1238:1840:0741:1143:0043:32
Hässleby SOK3:413:253:075:191:273:578:444:324:061:491:041:490:32
10780Stefan G Larsson43:443:106:399:2716:1717:3421:4029:3934:2338:1240:1041:1743:0243:44
OK Njudung3:103:292:486:501:174:067:594:443:491:581:071:450:42
11852Peter Lindrot44:073:406:399:2118:4820:1424:3330:5434:1038:1539:5041:2643:2944:07
Eksjö SOK3:402:592:429:271:264:196:213:164:051:351:362:030:38
12886Robin Öhrn45:182:366:088:2615:3617:2721:0631:1134:5439:3841:4642:4444:4845:18
OK Bävern2:363:322:187:101:513:3910:053:434:442:080:582:040:30
13878Hanna Fager46:193:046:159:1413:0014:3518:5527:3433:1238:4042:1143:2445:3846:19
Växjö OK3:043:112:593:461:354:208:395:385:283:311:132:140:41
14766Maria Håkansson47:233:217:1211:0215:5217:2421:3629:4233:2440:3142:5944:3146:3047:23
Växjö OK3:213:513:504:501:324:128:063:427:072:281:321:590:53
15888Lars Holmgren48:082:466:3511:1018:5219:4523:0131:3237:2341:5444:3845:5247:3348:08
Gamleby OK2:463:494:357:420:533:168:315:514:312:441:141:410:35
16763Conny Berggren48:313:287:4411:0015:5918:0022:0031:0135:2241:3644:0145:2047:4248:31
Växjö AIS3:284:163:164:592:014:009:014:216:142:251:192:220:49
17846Emelie Danielsson49:053:548:1610:5816:2017:4825:1933:5837:2742:5844:5246:0848:3049:05
Vimmerby OK3:544:222:425:221:287:318:393:295:311:541:162:220:35
18836Jessica Elmersson49:333:0311:4814:3823:0124:4728:3635:3539:1643:4145:2046:5248:4749:33
OK Bävern3:038:452:508:231:463:496:593:414:251:391:321:550:46
19627Stefan Jennerstrand49:353:288:5511:4921:0823:0828:4234:3138:0744:0346:2847:3449:0649:35
OK Njudung3:285:272:549:192:005:345:493:365:562:251:061:320:29
20771Lennart Holst50:183:037:0710:2215:1116:5421:3331:5739:4343:5446:0647:2349:4150:18
Nässjö OK3:034:043:154:491:434:3910:247:464:112:121:172:180:37
21849Tor-Björn Löfberg50:222:189:3612:5617:0718:4422:5429:4436:4145:1547:1648:1249:4850:22
Kexholms SK2:187:183:204:111:374:106:506:578:342:010:561:360:34
44:54
*76
22831Mona Lindén50:523:116:4213:0219:3421:2625:1835:1838:2244:2346:5648:2050:1750:52
Växjö OK3:113:316:206:321:523:5210:003:046:012:331:241:570:35
23883Mats Holm50:583:256:5510:0314:2715:4620:0436:1540:5045:0447:1848:2750:1450:58
Växjö OK3:253:303:084:241:194:1816:114:354:142:141:091:470:44
24818Leif Johansson51:322:385:5318:5024:3726:3930:4739:2142:2746:0448:1249:2350:5351:32
Kexholms SK2:383:1512:575:472:024:088:343:063:372:081:111:300:39
25881Anders Granqvist52:032:506:539:0824:0224:5928:3736:3740:1345:0746:5349:2351:2352:03
Värend GN OL2:504:032:1514:540:573:388:003:364:541:462:302:000:40
26885Bengt Henriksson52:303:046:4910:0914:3720:2224:1731:5235:3645:3048:2149:4451:4352:30
Växjö AIS3:043:453:204:285:453:557:353:449:542:511:231:590:47
27837Ingela Klintberg53:153:568:4712:4017:5919:5925:1334:3939:0145:0748:3050:1452:2053:15
Eksjö SOK3:564:513:535:192:005:149:264:226:063:231:442:060:55
28712Pelle Höglund55:464:289:0816:5722:0324:3729:3239:3444:3350:2152:4253:3655:0955:46
Eksjö SOK4:284:407:495:062:344:5510:024:595:482:210:541:330:37
29747Jerry Svensson56:033:266:529:4213:5120:0027:0540:2144:5949:1051:1852:4255:1456:03
SOK Viljan3:263:262:504:096:097:0513:164:384:112:081:242:320:49
30760Catrine Olsson56:493:0514:4417:5522:2123:3928:2638:2746:5051:0753:1454:2456:1156:49
Torsås OK3:0511:393:114:261:184:4710:018:234:172:071:101:470:38
31756Karolina Karlsson57:023:407:4111:2816:2118:5329:1738:0244:3249:1451:3853:5456:1157:02
Nybro OK3:404:013:474:532:3210:248:456:304:422:242:162:170:51
32735Lars Karlsson57:473:549:3913:4519:5921:5526:5938:1543:2149:2652:3154:1656:5557:47
Gamleby OK3:545:454:066:141:565:0411:165:066:053:051:452:390:52
33857Rebecca Svensson58:584:3910:5314:3821:4523:3929:2542:1447:2853:4555:5056:5058:2758:58
Värend GN OL4:396:143:457:071:545:4612:495:146:172:051:001:370:31
33751Ann-Katrin Larsson58:583:318:0111:1123:5925:2330:1040:2846:2451:4154:0255:3158:0558:58
Målilla OK3:314:303:1012:481:244:4710:185:565:172:211:292:340:53
35743Björn Liljeholm1:01:353:5410:5623:4628:3830:0835:0044:1448:2054:3357:0458:401:00:501:01:35
Ankarsrums OK3:547:0212:504:521:304:529:144:066:132:311:362:100:45
36884Hanna Myrehed1:02:404:519:5413:0826:3327:4937:0147:1951:1055:3057:5459:031:02:121:02:40
Vandrarringen4:515:033:1413:251:169:1210:183:514:202:241:093:090:28
37879Jonas Fager1:06:192:4311:5024:0227:5429:0332:3843:0756:181:00:081:02:141:03:201:05:381:06:19
Växjö OK2:439:0712:123:521:093:3510:2913:113:502:061:062:180:41
38770Ingemar Lennartsson1:06:353:388:3012:4618:3420:4025:1039:1844:2558:161:01:101:02:581:05:461:06:35
SOK Viljan3:384:524:165:482:064:3014:085:0713:512:541:482:480:49
39772Pia Östangård1:06:523:1617:2129:3534:4836:5341:0949:5055:231:01:021:03:411:04:491:06:171:06:52
Gamleby OK3:1614:0512:145:132:054:168:415:335:392:391:081:280:35
40745Tomas Petersson1:06:566:4817:1220:1826:0328:1737:3646:0553:271:00:291:03:001:04:201:06:171:06:56
SOK Viljan6:4810:243:065:452:149:198:297:227:022:311:201:570:39
41779Maria Sundberg1:09:303:197:4911:0632:0934:0139:0052:3758:241:03:181:05:521:06:581:08:471:09:30
OK Njudung3:194:303:1721:031:524:5913:375:474:542:341:061:490:43
42816Tommy Olsson1:12:264:179:1414:2930:3533:3340:0950:2455:411:03:301:06:531:08:401:11:391:12:26
Torsås OK4:174:575:1516:062:586:3610:155:177:493:231:472:590:47
43817Ulrika Ribbholm1:13:513:1717:5121:5728:1931:1340:2955:381:00:351:07:121:09:191:10:251:13:171:13:51
OK Njudung3:1714:344:066:222:549:1615:094:576:372:071:062:520:34
44880Ellinor Färg1:14:434:0613:2817:4924:3927:1939:0449:3554:521:02:521:09:361:11:101:13:531:14:43
Hässleby SOK4:069:224:216:502:4011:4510:315:178:006:441:342:430:50
45543Ann-Sofie Olovsson1:18:207:2210:2016:4528:0434:3441:2353:1057:351:08:191:10:531:13:381:16:451:18:20
Gamleby OK7:222:586:2511:196:306:4911:474:2510:442:342:453:071:35
46802Anette Olsson1:25:378:5113:5518:4240:0542:3748:151:04:021:09:141:16:171:19:141:22:531:24:551:25:37
Eksjö SOK8:515:044:4721:232:325:3815:475:127:032:573:392:020:42
47815Ulla Olsson1:27:015:3926:3531:5441:0643:3950:011:03:281:10:151:17:071:20:051:21:471:26:071:27:01
Torsås OK5:3920:565:199:122:336:2213:276:476:522:581:424:200:54
48855Per Hellendorff1:28:323:1213:1618:1123:2925:2130:5841:4646:101:20:591:23:391:25:171:27:421:28:32
Eksjö SOK3:1210:044:555:181:525:3710:484:2434:492:401:382:250:50
 
741Anna HenrikssonFelst.3:4619:4927:2544:17-----49:301:00:03----------1:18:491:20:381:22:471:23:35
Torsås OK3:4616:037:3616:525:1310:3318:461:492:090:48
843Lina Liljeholmej fullf.3:328:1211:4242:07-----------------------------------1:06:121:06:54
Ankarsrums OK3:324:403:3030:2524:050:42
 
 
 
Öppen motion 8 (23)5,1 km 0 Hm17 K
PlStartnrNamnTid
1(34)2(47)3(48)4(49)5(52)6(60)7(59)8(64)9(94)10(58)11(70)12(71)13(73)14(72)
15(109)16(77)17(200)Mål
 
1866Leif Johansson49:532:4510:0512:1014:3620:2623:0525:1528:1730:3933:1637:2440:2742:2345:02
OK Njudung2:457:202:052:265:502:392:103:022:222:374:083:031:562:39
46:1947:4949:2349:53
1:171:301:340:30
2774Stefan Djurstedt51:542:585:397:549:1717:3719:5822:0925:3728:1632:3736:1040:1243:0046:41
Eksjö SOK2:582:412:151:238:202:212:113:282:394:213:334:022:483:41
48:0649:3351:1851:54
1:251:271:450:36
3833Johan Sandlund56:373:198:0210:1712:0518:0421:0623:2228:0330:5133:4538:0644:5547:3951:27
OK Njudung3:194:432:151:485:593:022:164:412:482:544:216:492:443:48
53:0854:3256:1256:37
1:411:241:400:25
4806Simon Svahn1:02:433:065:4311:0012:4518:4422:3125:2430:3533:5737:1944:3848:0250:4254:08
Eksjö SOK3:062:375:171:455:593:472:535:113:223:227:193:242:403:26
55:4559:421:02:061:02:43
1:373:572:240:37
5773Bo Hultgren1:04:035:058:0210:5012:4721:5124:2527:3032:0135:3439:1943:5050:0153:3657:38
OK Njudung5:052:572:481:579:042:343:054:313:333:454:316:113:354:02
59:201:01:181:03:241:04:03
1:421:582:060:39
6856Rasmus Svensson1:04:263:319:0211:3813:1521:4625:3128:5735:4340:5344:1348:0852:3055:0958:43
Värend GN OL3:315:312:361:378:313:453:266:465:103:203:554:222:393:34
1:00:111:01:361:03:551:04:26
1:281:252:190:31
7853Marcus Färg1:04:303:558:5311:3813:2722:2625:5328:5833:2137:1341:2946:0750:5054:0558:04
Annebergs GIF3:554:582:451:498:593:273:054:233:524:164:384:433:153:59
59:411:01:401:03:461:04:30
1:371:592:060:44
8809Urban Andersson1:04:353:507:239:5411:4319:2722:0424:5229:3133:3338:2845:1049:0852:5557:18
Kexholms SK3:503:332:311:497:442:372:484:394:024:556:423:583:474:23
58:501:02:171:03:581:04:35
1:323:271:410:37
9782Alexander Livf1:06:564:167:119:3611:5219:1521:4428:4832:4335:4739:3643:5450:4957:101:01:16
Kexholms SK4:162:552:252:167:232:297:043:553:043:494:186:556:214:06
1:02:591:04:401:06:281:06:56
1:431:411:480:28
10744Marina Johansson1:08:555:009:1012:0413:5222:5126:2130:3036:5740:3644:2649:4155:2658:371:02:36
OK Njudung5:004:102:541:488:593:304:096:273:393:505:155:453:113:59
1:04:161:06:181:08:191:08:55
1:402:022:010:36
11873Urban Billing1:11:154:139:0811:1013:3020:3423:2225:5129:4333:1139:4251:5555:3859:531:04:09
Hultsfreds OK4:134:552:022:207:042:482:293:523:286:3112:133:434:154:16
1:05:251:09:021:10:371:11:15
1:163:371:350:38
12854Pär Svensson1:11:404:238:3411:0913:1221:0523:5426:3830:4340:4844:2148:0252:511:01:311:05:11
Värend GN OL4:234:112:352:037:532:492:444:0510:053:333:414:498:403:40
1:07:111:09:041:10:571:11:40
2:001:531:530:43
13797Thomas Elofsson1:15:214:3312:3018:2320:3129:4533:0236:0940:4144:2048:0856:331:00:551:04:011:08:14
OK Njudung4:337:575:532:089:143:173:074:323:393:488:254:223:064:13
1:10:191:12:211:14:431:15:21
2:052:022:220:38
14754Andreas Berg1:17:484:4311:5215:0816:5527:2331:1135:0640:0746:3150:3555:511:02:071:05:081:10:02
Linköpings OK4:437:093:161:4710:283:483:555:016:244:045:166:163:014:54
1:12:361:14:391:17:031:17:48
2:342:032:240:45
15869Ophelia Almqvist1:19:534:1910:4414:2317:0625:5030:3134:5940:0645:3652:1957:201:04:461:07:451:12:58
Nybro OK4:196:253:392:438:444:414:285:075:306:435:017:262:595:13
1:14:351:16:221:19:161:19:53
1:371:472:540:37
16777Nicklas Enlund1:21:504:579:5013:2615:2731:2535:1639:3346:5351:2955:151:03:231:07:531:10:471:15:06
Gamleby OK4:574:533:362:0115:583:514:177:204:363:468:084:302:544:19
1:17:031:19:191:21:211:21:50
1:572:162:020:29
17867Per Sandlund1:24:574:167:5111:0913:0825:5634:3637:5143:0947:1256:061:01:521:06:591:11:161:16:19
OK Njudung4:163:353:181:5912:488:403:155:184:038:545:465:074:175:03
1:18:281:21:171:24:171:24:57
2:092:493:000:40
18800Robin Karlsson1:26:314:027:3114:1016:4428:5432:0735:4044:1849:5754:321:01:391:06:351:12:451:18:39
Alvesta SOK4:023:296:392:3412:103:133:338:385:394:357:074:566:105:54
1:21:021:23:181:25:501:26:31
2:232:162:320:41
19804Oskar Svahn1:28:454:176:558:5510:4334:1939:2042:0245:3751:1854:2459:031:05:131:12:141:19:00
Eksjö SOK4:172:382:001:4823:365:012:423:355:413:064:396:107:016:46
1:21:101:26:271:28:081:28:45
2:105:171:410:37
20778Petra Olejnik1:28:565:4610:4816:3918:5334:1237:2841:3446:0953:0157:291:02:431:10:061:14:291:20:33
SOK Viljan5:465:025:512:1415:193:164:064:356:524:285:147:234:236:04
1:22:321:24:541:28:171:28:56
1:592:223:230:39
21870Sonja Haas1:35:364:318:4212:0114:1933:3840:4144:3450:5856:231:04:321:10:081:18:181:22:021:27:49
Nybro OK4:314:113:192:1819:197:033:536:245:258:095:368:103:445:47
1:30:131:32:181:34:551:35:36
2:242:052:370:41
 
803Peter Svahnej fullf.3:508:2913:3915:2129:2932:4336:0440:0643:3748:16--------------------
Eksjö SOK3:504:395:101:4214:083:143:214:023:314:39
----------1:26:231:27:12
38:070:49
807Lars Ribbholmej fullf.3:256:5919:4421:4735:1740:5847:1254:2059:191:04:041:13:371:20:52----------
OK Njudung3:253:3412:452:0313:305:416:147:084:594:459:337:15
----------1:39:051:39:54
18:130:49
 
 
 
H14 Kort (2)2,7 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(39)3(88)4(41)5(42)6(113)7(44)8(45)9(46)10(200)Mål
 
1628Johan Hansson38:332:314:388:4810:3713:4118:4123:0928:0635:3437:5638:33
SOK Viljan2:312:074:101:493:045:004:284:577:282:220:37
2629Adam Hesselmark2:17:153:396:2838:1541:0646:461:15:441:57:322:05:152:12:302:16:382:17:15
Kalmar OK3:392:4931:472:515:4028:5841:487:437:154:080:37
 
 
 
D16 Kort (2)3,2 km 0 Hm12 K
PlStartnrNamnTid
1(106)2(79)3(65)4(61)5(105)6(62)7(84)8(85)9(87)10(83)11(82)12(200)Mål
 
1630Elin Göth43:303:045:439:2211:3114:2617:4222:5625:4729:1635:1140:2242:5843:30
Eksjö SOK3:042:393:392:092:553:165:142:513:295:555:112:360:32
2631Bella Palmqvist1:08:192:5712:0216:0619:3124:1130:0437:1441:3245:5953:491:03:411:07:421:08:19
IFK Sävsjö2:579:054:043:254:405:537:104:184:277:509:524:010:37
 
 
 
D14 Kort (1)2,7 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(78)2(39)3(88)4(41)5(42)6(113)7(44)8(45)9(46)10(200)Mål
 
1632Maja Fredriksson49:424:319:0214:2816:0818:1420:5826:2033:0639:0249:0449:42
Kalmar OK4:314:315:261:402:062:445:226:465:5610:020:38
 
 
 
D12 Kort (2)2,3 km 0 Hm10 K
PlStartnrNamnTid
1(31)2(32)3(33)4(51)5(35)6(36)7(37)8(38)9(55)10(200)Mål
 
1634Evanna Johansson59:503:196:489:2243:2745:1847:1050:4156:2458:2859:1459:50
OK Njudung3:193:292:3434:051:511:523:315:432:040:460:36
2633Elvira Skobe1:00:165:539:2712:3830:0333:2240:2448:1353:5056:0959:411:00:16
Kalmar OK5:533:343:1117:253:197:027:495:372:193:320:35