U-serien 29 april 2010

to 2010-04-29 21:25

Resultat

skapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008


   Pl Rank Namn                    Klubb                          Tid 
 
 
 
Bana A  (18)   5100 m                      
 
    1      Johan Andersson         Hultsfreds OK                34:02 
    2      Hampus Billing          Målilla OK                   34:19 
    3      Håkan Andersson         Vimmerby OK                  36:02 
    4      Tony Zetterström        Målilla OK                   37:07 
    5      Peter Edgren            Hultsfreds OK                37:46 
    6      Josefine Carlsson       SOK Viljan                   38:01 
    7      Roland Nilsson          SOK Viljan                   38:33 
    8      Andreas G. Ainemo       Hultsfreds OK                40:03 
    9      Jan-Erik Nilsson        SOK Viljan                   40:50 
   10      Andreas Eriksson        Hultsfreds OK                42:26 
   11      Carola Billing          Hultsfreds OK                42:32 
   12      Frida Danielsson        Vimmerby OK                  43:08 
   13      Beatrice Edgren         Hultsfreds OK                44:52 
   14      Ann-Sofie Svensson      Hultsfreds OK                45:21 
   15      Oscar Eklund            Målilla OK                   47:16 
   16      Agneta Olivestam        Vimmerby OK                  47:20 
   17      Johan Billing           Målilla OK                   47:21 
   18      Emelie Danielsson       Vimmerby OK                  57:22 
 
 
 
Bana B  (10)   3400 m                      
 
    1      Urban Billing           Hultsfreds OK                21:58 
    2      Stefan Johansson        SOK Viljan                   22:54 
    3      Sören Olsson            SOK Viljan                   28:21 
    4      Allan Håkansson         SOK Viljan                   33:31 
    5      Kristina Andersson      Vimmerby OK                  36:15 
    6      Annette Brååheden       Målilla OK                   38:54 
    7      Annelie Nylander        Hultsfreds OK                45:03 
    8      Ulla Nilsson            SOK Viljan                   46:21 
    9      Laila Erlandsson        Målilla OK                   51:59 
   10      Bengt-Åke Borgemo       SOK Viljan                   53:10 
 
 
 
Bana C  (3)    2600 m                      
 
    1      Anders Emanuelsson      Målilla OK                   16:43 
    2      Britt-Marie Karlsson    SOK Viljan                   25:22 
    3      Mikael Andersson        Målilla OK                   29:55 
 
 
 
INSKOLNING  (2 1400 m                      
 
           Albin Will              Vimmerby OK                  Godk. 
           Eline Andersson         Vimmerby OK                  Godk. 
           Moa Eriksson            Vimmerby OK                  Godk. 
           Lia Ljungkvist          Vimmerby OK                  Godk. 
           Elin Johansson          SOK Viljan                   Godk. 
           Simon Steidal           Hässleby SOK                 Godk. 
           Gideon Engkvist         Hässleby SOK                 Godk. 
           Ludvig Dahlström        Hässleby SOK                 Godk. 
           Omsin Jantakili         Hässleby SOK                 Godk. 
           Alfred Andersson        Målilla OK                   Godk. 
           Ellen Engkvist          Hässleby SOK                 Godk. 
           Cajsa Pettersson        Vimmerby OK                  Godk. 
           Tomas Kvist             Hässleby SOK                 Godk. 
           Emilia Arvidsson        Vimmerby OK                  Godk. 
           Stina Lind              SOK Viljan                   Godk. 
           Svante Lundin           Målilla OK                   Godk. 
           William Gustavsson      Hultsfreds OK                Godk. 
           Ida Pettersson          Vimmerby OK                  Godk. 
           Kalle Johansson         Hultsfreds OK                Godk. 
           Simon Tuvesson          Hultsfreds OK                Godk. 
           Nora Svensson           Målilla OK                   Godk. 
           Arvid Andersson         Målilla OK                   Godk. 
 
 
 
H10  (9)       2300 m                      
 
    1      Andersson Filip         Hultsfreds OK                17:59 
    2      Mattihas Lindström      SOK Viljan                   21:45 
    3      Erik Erlandsson         Vimmerby OK                  22:34 
    4      Isak Hultberg           SOK Viljan                   26:05 
    5      Lukas Kvist             Hässleby SOK                 26:33 
    6      Oskar Karlsson          Målilla OK                   30:48 
    7      Gustav Olausson         Målilla OK      (m. hjälp)   34:32 
    8      Pelle Johansson         Hultsfreds OK   (m. hjälp)   40:52 
    9      Emil Karlsson           Målilla OK                   49:06 
 
 
 
D10  (5)       2300 m                      
 
    1      Julia Arvidsson         Vimmerby OK                  21:03 
    2      Ella Nylander           Hultsfreds OK   (m. hjälp)   28:35 
    3      Elisabet Mikkelsen      SOK Viljan                   29:29 
    4      Alma Andersson          Målilla OK                   39:27 
    5      Andrea Emanuelsson      Målilla OK                   45:52 
 
 
 
H12  (8)       2700 m                      
 
    1      Wille Danielsson        Målilla OK                   25:05 
    2      Marcus Wien             Målilla OK                   27:23 
    3      Filip Jönsson           Vimmerby OK                  28:40 
    4      Anton Olivestam         Vimmerby OK                  29:26 
    5      Beijamin Sturek         SOK Viljan                   32:35 
    6      Alexander Emanuelsson   Målilla OK      (m. hjälp)   38:55 
    7      John Lord               Målilla OK                   49:39

           Oscar Eklund            Målilla OK      ( H16)       21:31
 
 
 
D12  (5)       2700 m                      
 
    1      Clara Gustavsson        Hultsfreds OK                28:39 
    2      Wilma Olausson          Målilla OK                   34:49 
    3      Emma Billing            Hultsfreds OK                39:46 
    4      Ida Zetterström         Målilla OK      (m. hjälp)   46:32 
    5      Moa Erlandsson          Vimmerby OK                  54:52 
 
 
 
H14  (4)       3400 m                      
 
    1      Herman Billing          Målilla OK                   20:18 
    2      Oskar Lind              SOK Viljan                   25:17 
    3      Robert Billing          Hultsfreds OK   (m. hjälp)   40:04 
    4      Alfred Liljenrud        Målilla OK                   44:21 
 
 
 
D14  (3)       3400 m                      
 
    1      Eirin Andersson         Vimmerby OK                  25:10 
    2      Emelie Andersson        Hultsfreds OK                31:13 
    3      Petra Olejnik           SOK Viljan                   32:56 
 
 
 
H16  (3)       4300 m                      
 
    1      Josef Svalbring         Målilla OK                   32:45 
    2      Robin Emanuelsson       Målilla OK                   33:23 
    3      Filip Olsson            SOK Viljan                   53:19 
 
 
 
D16  (2)       4300 m                      
 
    1      Hanna Östenberg         Hultsfreds OK                31:40 
    2      Emilia Andersson        Vimmerby OK                  39:40