Målilla Sprinten 2010-05-23sö 2010-05-23 19:04
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                    Klubb                             Tid 



H60  (7)       2000 m                      

    1          Leif Axelsson           Målilla OK                      14:52 
    2          Lars-Åke Sjökvist       Värend GN OL                    15:39 
    3          Lars-Åke Åberg          Kalmar OK                       16:33 
    4          Roland Nilsson          SOK Viljan                      16:39 
    5          Anders Svenson          Ankarsrums OK                   17:24 
    6          Arne Sävenstrand        Hultsfreds OK                   23:06 
    7          Rolf Andersson          Vimmerby OK                     23:48 



H40  (11)      2400 m                      

    1          Kent Granqvist          Västerviks OK                   14:39 
    2          Clas Löfkvist           OK Njudung                      14:50 
    3          Cristian Olivestam      Vimmerby OK                     16:11 
    4          Björn Karlsson          Kexholms SK                     16:15 
    5          Johan Andersson         Hultsfreds OK                   16:22 
    6          Per-Göran Bern          Målilla OK                      17:06 
    7          Björn Axemo             Hultsfreds OK                   17:16 
    8          Håkan Andersson         Vimmerby OK                     18:11 
    9          Karl-Johan Pettersson   Målilla OK                      20:14 
   10          Manfred Olejnik         SOK Viljan                      21:27 

               Anders Strömbäck        Ankarsrums OK                Ej godk. 



H21  (4)       2900 m                      

    1          Emil Svalbring          Målilla OK                      15:15 
    2          Thord Hultberg          SOK Viljan                      16:02 
    3          Johnny Andersson        Målilla OK                      20:29 

               Daniel Axelsson         Målilla OK                   Ej godk. 



H16  (1)       2500 m                      

    1          Johan Sandlund          OK Njudung                      14:22 



H14  (3)       1900 m                      

    1          Herman Billing          Målilla OK                      12:39 
    2          Oskar Eklund            Målilla OK                      19:12 
    3          Richard Karlsson        Målilla OK                      21:47 



H12  (4)       1600 m                      

    1          Eric Löfkvist           OK Njudung                      11:18 
    2          Filip Jönsson           Vimmerby OK                     12:08 
    3          Emil Strömbäck          Ankarsrums OK                   13:05 
    4          Anton Oliverstam        Vimmerby OK                     14:01 



H10  (3)       1400 m                      

    1          Edvin Schiller          OK Njudung                      12:20 
    2          Oskar Karlsson          Målilla OK                      17:31 
    3          Emil Karlsson           Målilla OK                      23:37 



D60  (2)       1700 m                      

    1          Ulla Nilsson            SOK Viljan                      17:57 
    2          Gunilla Sävenstrand     Hultsfreds OK                   19:04 



D40  (5)       2000 m                      

    1          Agneta Olivestam        Vimmerby OK                     14:02 
    2          Kristina Andersson      Vimmerby OK                     15:10 
    3          Karina Svensson         Vimmerby OK                     16:54 
    4          Eva Svanström           Västerviks OK                   18:27 
    5          Mariette Eek            Målilla OK                      22:25 



D21  (1)       2600 m                      

    1          Sofie Svensson          Vimmerby OK                     17:27 



D16  (2)       2400 m                      

    1          Emilia Andersson        Vimmerby OK                     20:36 
    2          Erika Strömbäck         Ankarsrums OK                   21:23 



D14  (4)       1900 m                      

    1          Eirin Andersson         Vimmerby OK                     13:46 
    2          Emelie Andersson        Hultsfreds OK                   13:53 
    3          Petra Olejnik           SOK Viljan                      14:13 
    4          Kajsa Adolfsson         Vimmerby OK                     15:56 



D12  (1)       1600 m                      

    1          Wilma Olausson          Målilla OK                      15:11 



D10  (1)       1400 m                      

    1          Julia Arvidsson         Vimmerby OK                     11:26 



Öppen 1  (6)   1600 m                      

    1          Ulrika Strömbäck        Ankarsrums OK                   16:03 
    2          Gustav Olausson         Målilla OK                      21:53 
    3          Frida Schiller          OK Njudung                      29:49 
    4          Emilia Arvidsson        Vimmerby OK                     30:29 
    5          Hanna Lundmark          SOK Viljan                      52:21 
    6          Adam Lundmark           SOK Viljan                      52:29 



Öppen 4  (4)   2400 m                      

    1          Jimmy Granqvist         Västerviks OK                   15:57 
    2          Magnus Schiller         OK Njudung                      18:32 
    3          Marie Pettersson        Målilla OK                      38:50 
    4          Lennart Eklund          Målilla OK                      38:54