Ungdomsserien 12-05-03to 2012-05-03 22:17
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid 



H16  (1)       4300 m                      

    1          Oskar Lind                97    14 SOK Viljan                   38:54 



H14  (6)       3400 m                      

    1          Anders Svalbring          64    14 Målilla OK                   27:35 
    2          Benjamin Sturek                 14 SOK Viljan                   32:05 
    3          Alexander Josefsson             14 Vimmerby OK                1:05:38 
    4          Filip Johansson                 14 SOK Viljan                 1:13:17 
    5          Lenart Örnros                   14 Hultsfreds OK              1:34:55 

               Anton Olivestam           99    14 Vimmerby OK               Ej godk. 



H12  (6)       2300 m                      

    1          Filip Andersson           00    14 Hultsfreds OK                23:07 
    2          Mattias Lindström               14 SOK Viljan                   26:11 
    3          Isak Hultberg             01    14 SOK Viljan                   28:17 
    4          Lukas Kvist                     14 Hässleby SOK                 29:39 
    5          Erik Erlandsson           01    14 Vimmerby OK                  36:39 
    6          Pelle Johansson                 14 Hultsfreds OK              1:02:23 



H10  (14)      2100 m                      

    1          Oskar Karlsson            68    14 Målilla OK                   20:30 
    2          Alfred Idlind                   14 Hässleby SOK                 25:13 
    3          Alfred Andersson                14 Målilla OK                   27:50 
    4          Simon Tuvesson                  14 Hultsfreds OK                35:40 
    5          kalle Johansson                 14 Hultsfreds OK                35:45 
    6          Viktor Stejdahl                 14 Hässleby SOK                 36:23 
    7          Isac Josefsson                  14 Vimmerby OK                  40:18 
    7          Oskcar Andersson                14 Vimmerby OK                  40:18 
    9          Gelis Söderström                14 Hässleby SOK                 42:19 
   10          Thomas Qvist                    14 Hässleby SOK                 42:38 
   11          Arvid Anderson                  14 Målilla OK                   43:51 
   12          Axel Eveborn                    14 SOK Viljan                   48:49 
   13          Olle Erlandsson                 14 SOK Viljan                   49:27 
   14          Frej Larssen                    14 Hässleby SOK                 50:14 



D16  (3)       4300 m                      

    1          Emelie Andersson          96    14 Hultsfreds OK                46:22 
    2          Eirin Andersson           96    14 Vimmerby OK                  53:04 
    3          Kajsa Adolfsson           96    14 Vimmerby OK                  54:43 



D14  (4)       3400 m                      

    1          Moa Erlandsson            99    14 Vimmerby OK                  37:18 
    2          Clara Gustafsson          99    14 Hultsfreds OK                41:29 
    3          Emma Billing              99    14 Hultsfreds OK              1:06:58 

               Annette Örnros            38    14 Hultsfreds OK             Ej godk. 



D12  (4)       2300 m                      

    1          Julia Arvidsson           00    14 Vimmerby OK                  20:12 
    2          Alma Andersson                  14 Målilla OK                   38:41 
    3          Elisabet Mikkelsen        01    14 SOK Viljan                   41:03 
    4          Hanna Thuresson                 14 Hultsfreds OK              1:02:22 



D10  (5)       2100 m                      

    1          Elin Rindstig                   14 SOK Viljan                   22:06 
    2          Clara Wärnsberg                 14 Målilla OK                   25:57 
    3          Ebba Danielsson           70    14 Målilla OK                   27:23 
    4          Ebba Pettersson           89    14 Målilla OK                   35:36 

               Ella Nylander             70    14 Hultsfreds OK             Ej godk. 



INSKOLNING  (5 1400 m                      

    1          Alis Rosmark                    14 Hultsfreds OK                19:41 
    2          Mattilda Rosmark                14 Hultsfreds OK                19:43 
    3          Amalia Erlandsson         07    14 SOK Viljan                   23:48 
    4          Björn Larssen                   14 Hässleby SOK                 28:53 
    5          Thor Larssen                    14 Hässleby SOK                 29:00 



Bana A  (11)   5600 m                      

    1          Mats Erik Malmberg        78    14 Vimmerby OK                  36:43 
    2          Andreas G. Ainemo         71    14 Hultsfreds OK                46:24 
    3          Johan Andersson           69    14 Hultsfreds OK                49:43 
    4          Rickard Danielsson        69    14 Vimmerby OK                  50:24 
    5          Åke Arvidsson             49    14 Hultsfreds OK                52:43 
    6          Markus Johansson                14 Målilla OK                   59:25 
    7          Stefan Johansson          98    14 SOK Viljan                   59:43 
    8          Tony Zetterström          66    14 Målilla OK                 1:03:11 
    9          Carola Billing            71    14 Hultsfreds OK              1:09:03 
   10          Frida Danielsson          93    14 Vimmerby OK                1:12:04 
   11          Karl-Evert Annegård       47    14 SOK Viljan                 1:19:28 



Bana B  (16)   3500 m                      

    1          Henric Karlsson                 14 Hultsfreds OK                39:24 
    2          Peter Edgren                    14 Hultsfreds OK                42:54 
    3          Håkan Andersson           65    14 Vimmerby OK                  43:52 
    4          Anneli Juthe              74    14 Vimmerby OK                  46:42 
    5          Allan Håkansson           33    14 SOK Viljan                   47:25 
    6          Emelie Danielsson         90    14 Vimmerby OK                  49:16 
    7          Elisabeth Danielsson      69    14 Vimmerby OK                  49:23 
    8          Patrik Arvidsson          70    14 Vimmerby OK                  50:00 
    9          Ingbritt Johansson              14 Målilla OK                   56:49 
   10          Johan Nilsson                   14 Hultsfreds OK              1:02:23 
   11          Robert Billing            96    14 Hultsfreds OK              1:03:54 
   12          Majvie Annegård           49    14 SOK Viljan                 1:07:53 

               Linus Karlsson                  14 Målilla OK                Ej godk. 
               Johan Eveborn                   14 SOK Viljan                Ej godk. 
               Annsofi Svensson          73    14 Hultsfreds OK             Ej godk. 
               Karina Svensson           61    14 Vimmerby OK               Ej godk. 



Bana C  (3)    1800 m                      

    1          Mattias Idelind                 14 Hässleby SOK                 18:15 
    2          Emil Karlsson             00    14 Målilla OK                   29:15 
    3          Cesilia Mellsteth         98    14 Målilla OK                   31:37