OL-alliansen 20130813on 2013-08-14 21:45
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Rank Namn                    Klubb                          Tid 



Bana A  (10)   7500 m                      

    1      Oskar Ljungqvist        IK Hakarpspojkarna           53:58 
    2      Viktor Antonsson        Eksjö SOK                  1:03:01 
    3      Erik Karlsson           OK Ravinen                 1:08:18 
    4      Ola Peterson Brönnheden Nyköpings OK               1:11:12 
    5      Mats Erik Malmberg      Jönköpings OK              1:11:40 
    6      Gunnar Karlsson         Målilla OK                 1:17:42 
    7      Hedwig Almqvist Haas    Nybro OK                   2:06:11 
    8      Håkan Almqvist          Nybro OK                   2:06:17 
    9      Sonja Haas              Nybro OK                   2:06:23 

           Robert Hjelm            Vimmerby OK               Ej godk. 



Bana B  (12)   5000 m                      

    1      Per Erlandsson          Vimmerby OK                  45:49 
    2      Bengt Dahlberg          Vimmerby OK                  51:09 
    3      Björn Karlsson          Kexholms SK                  54:32 
    4      Åke Arvidsson           Hultsfreds OK                59:42 
    5      Frida Danielsson        Vimmerby OK                1:01:33 
    6      Oskar Lind              SOK Viljan                 1:02:21 
    7      Linus Karlsson          Målilla OK                 1:04:19 
    8      Rickard Danielsson      Vimmerby OK                1:04:30 
    9      Oskar Eklund            Målilla OK                 1:20:04 

           Karl-Evert Annegård     SOK Viljan                Ej godk. 
           Tomas Karlsson          Kexholms SK               Ej godk. 
           Alexander Fogel         Målilla OK                Ej godk. 



Bana C  (16)   3200 m                      

    1      Torbjörn Falk           Vimmerby OK                  28:11 
    2      Anna Ekbring            Kexholms SK                  35:38 
    3      Agneta Olivestam        Vimmerby OK                  39:58 
    4      Torbjörn Kvist          Hässleby SOK                 40:03 
    5      Patrik Arvidsson        Vimmerby OK                  44:39 
    6      Anneli Arvidsson Juthe  Vimmerby OK                  44:51 
    7      Lars Lång               Vimmerby OK                  45:16 
    8      Carl Ekbring            Kexholms SK                  46:31 
    9      Julia Arvidsson         Vimmerby OK                  49:48 
   10      Moa Erlandsson          Vimmerby OK                  51:26 
   11      Leif Axelsson           Målilla OK                   53:13 
   12      Petra Olejnik           OL Teamet Olofström          56:01 
   13      Allan Håkansson         SOK Viljan                   59:30 
   14      Ann-Sofie Falk          Vimmerby OK                1:00:21 
   15      Bengt-Åke Borgemo       SOK Viljan                 1:15:50 

           Annelie Nylander        Hultsfreds OK             Ej godk. 



Bana D  (15)   3600 m                      

    1      Mårten Lång             Kisa SK                      24:27 
    2      Alvin Carlsson          Vimmerby OK                  24:29 
    3      Peter Edgren            Hultsfreds OK                29:39 
    4      Johan Nilsson           Hultsfreds OK                30:28 
    5      Lennart Eklund          Målilla OK                   31:27 
    6      Erik Erlandsson         Vimmerby OK                  31:39 
    7      Elisabeth Danielsson    Vimmerby OK                  35:18 
    8      Emilia Andersson        Vimmerby OK                  36:02 
    9      Elin Rindstig           SOK Viljan                   36:55 
   10      Emelie Danielsson       Vimmerby OK                  37:23 
   11      Gunilla Sävenstrand     Hultsfreds OK                44:44 
   12      Arne Sävenstrand        Hultsfreds OK                44:47 
   13      Ann-Marie Robertsson    Målilla OK                   55:26 
   14      Laila Erlandsson        Målilla OK                   55:47 

           Göte Karlsson           Kexholms SK               Ej godk. 



Bana E  (9)    2500 m                      

    1      Alfred Andersson        Målilla OK                   17:08 
    2      Victor Dahlberg         Vimmerby OK                  20:51 
    3      Stina Lind              SOK Viljan                   21:58 
    4      Oskar Karlsson          Målilla OK                   22:36 
    5      Max Jansson             Skogspojkarnas OK            23:20 
    6      Meja Jansson            Målilla OK                   33:11 
    7      Gunhild Svenonius       Hultsfreds OK                36:06 
    8      Alva Johansson          Målilla OK                   45:36 
    9      Olivia Johansson        Målilla OK                   45:46 



Bana F  (3)    5000 m                      

    1      Johan Nordenström       Hässleby SOK                 26:42 
    2      Daniel Axelsson         Målilla OK                   31:31 
    3      Lukas Kvist             Hässleby SOK                 32:54