U-serien 2013-05-02to 2013-05-02 22:20
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Rank Namn                    Klubb                          Tid 



INSKOLNING  (9 1700 m                      

           Jennifer Bogren         Målilla OK                   Godk. 
           Emil Billing            Målilla OK                   Godk. 
           Ida Billing             Målilla OK                   Godk. 
           Viktor Danielsson       Vimmerby OK                  Godk. 
           Ville Bogren            Målilla OK                   Godk. 
           Amalia Erlandsson       SOK Viljan                   Godk. 
           Alfred Bogren           Målilla OK                   Godk. 
           Olivia Johansson        Målilla OK                   Godk. 
           Alva Johansson          Målilla OK                   Godk. 



D14  (3)       3300 m                      

    1      Julia Arvidsson         Vimmerby OK                  33:08 
    2      Clara Grönbeck          Hultsfreds OK                39:28 
    3      Emma Billing            Hultsfreds OK                41:12 



H10  (13)      1900 m                      

    1      Axel Eveborn            SOK Viljan                   15:51 
    2      Gustav Eveborn          SOK Viljan                   19:38 
    3      Emil Kreutner, m hj     SOK Viljan                   23:06 
    4      Andre Futterer, m hj    Hultsfreds OK                23:10 
    5      Kalle Johanson          Hultsfreds OK                23:19 
    6      Gillis Kvist            Hässleby SOK                 24:07 
    7      Tomas Kvist             Hässleby SOK                 24:14 
    8      Olle Erlandsson         SOK Viljan                   26:09 
    9      Rickard Marström, m hj  Målilla OK                   27:55 
   10      Christofer Torkelksson  Hultsfreds OK                31:48 
   11      Alfred Andersson, m hj  Målilla OK                   35:44 
   12      Theo Lövdahl            SOK Viljan                   37:53 
   13      Johnny Johansson        Hultsfreds OK                41:19 



D10  (11)      1900 m                      

    1      Clara Wärnsberg         Målilla OK                   19:44 
    2      Stina Lind              SOK Viljan                   20:17 
    3      Alice Nilsson           Vimmerby OK                  20:26 
    4      Nelly Passmark          Vimmerby OK                  21:37 
    5      Ebba Pettersson         Målilla OK                   21:49 
    6      Estella Milton          Vimmerby OK                  23:25 
    7      Amelia Rosenlund, m hj  Målilla OK                   23:52 
    8      Tilde Loft              SOK Viljan                   27:57 
    9      Klara Hultberg          SOK Viljan                   27:59 
   10      Anette Wärnsberg, Vuxen Målilla OK                   29:59 
   11      Carolin Becker, m hj    Målilla OK                   32:15 



H12  (9)       2300 m                      

    1      Oskar Karlsson          Målilla OK                   20:22 
    2      Erik Erlandsson         Vimmerby OK                  23:23 
    3      Hugo Rosenlund, m hj    Målilla OK                   29:57 
    4      Gustaf Nilsson          Vimmerby OK                  35:22 
    5      Oskar Snickars          Vimmerby OK                  36:01 
    6      Oscar Andersson         Vimmerby OK                  36:02 
    7      Pelle Johansson, m hj   Hultsfreds OK                41:36 
    8      Emil Andersson          Målilla OK                   48:17 
    9      Viktor Stejdahl         Hässleby SOK                 50:13 



D12  (6)       2300 m                      

    1      Elin Rindstig           SOK Viljan                   21:30 
    2      Elisabet Mikkelsen      SOK Viljan                   27:19 
    3      Ebba Danielsson         Målilla OK                   30:20 
    4      Elin Johansson          SOK Viljan                   31:27 
    5      Tuva Lövdahl            SOK Viljan                   47:04 
    6      Eline Andersson         Vimmerby OK                  47:31 



H14  (2)       3300 m                      

           Alexander Josefsson     Vimmerby OK               Ej godk. 
           Lukas Kvist             Hässleby SOK              Ej godk. 



D16  (1)       4200 m                      

    1      Emma Erlandsson         SOK Viljan                 1:06:20 



H16  (2)       4200 m                      

    1      Pontus Erlandssoin      SOK Viljan                   43:31 
    2      Filip Johansson         SOK Viljan                 1:06:07 



Bana A  (12)   5000 m                      

    1      Mats-Erik Malmberg      Jönköpings OK                33:23 
    2      Tord Hultberg           SOK Viljan                   37:11 
    3      Robert Hjelm            Vimmerby OK                  43:52 
    4      Alexander Fogel         Målilla OK                   45:50 
    5      Markus Johansson        Målilla OK                   46:01 
    6      Urban Billing           Hultsfreds OK                46:49 
    7      Tony Zetterström        Målilla OK                   47:30 
    8      Johan Andersson         Hultsfreds OK                48:34 
    9      Jonas Olausson          Målilla OK                   49:36 
   10      Jenny Danielsson        Vimmerby OK                  52:19 
   11      Stefanie Andersson      Hagaby GOIF                  54:10 
   12      Oskar Eklund            Målilla OK                 1:08:14 



Bana B  (18)   3700 m                      

    1      Daniel Axelsson         Målilla OK                   41:48 
    2      Peter Edgren            Hultsfreds OK                44:28 
    3      Roland Nilsson          SOK Viljan                   44:46 
    4      Marie Svalbring         Målilla OK                   45:11 
    5      Anneli Juthe Arvidsson  Vimmerby OK                  45:40 
    6      Leif Axelsson           Målilla OK                   46:35 
    7      Henric Karlsson         Hultsfreds OK                47:22 
    8      Lennart Eklund          Målilla OK                   47:34 
    9      Carola Billing          Hultsfreds OK                50:48 
   10      Johan Nilsson           Hultsfreds OK                58:31 
   11      Annsofi Svensson        Hultsfreds OK              1:05:11 
   12      Ulla Nilsson            SOK Viljan                 1:31:12 

           Albin Carlsson          Vimmerby OK               Ej godk. 
           Martina Richter         Målilla OK                Ej godk. 
           Peggy Schmeiss          Målilla OK                Ej godk. 
           Helena Buchkovska       Målilla OK                Ej godk. 
           Peter Rosenlund         Målilla OK                Ej godk. 
           Björn Axemo             Hultsfreds OK             Ej godk. 



Bana C  (8)    2500 m                      

    1      Eirin Andersson         Vimmerby OK                  32:53 
    2      Linus Karlsson          Målilla OK                   38:43 
    3      Anna Sjögren            Målilla OK                   44:42 
    4      Lars-Erik Lindahl       Målilla OK                   47:54 
    5      Annsofi Billing         Målilla OK                   54:23 
    6      Anna-Lena Karlsson      Målilla OK                 1:04:42 
    7      Linda Leander           Hässleby SOK               1:07:34 

           Kristina Andersson      Vimmerby OK               Ej godk.