Målilla OK 2010-09-05sö 2010-09-05 22:17
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Rank Namn                    Klubb                          Tid 



H80  (2)       2200 m                      

    1      Lennart Karlsson        Hultsfreds OK                33:58 
    2      Lennart Fridell         Gamleby OK                   40:47 



H75  (3)       2200 m                      

    1      Arne Envall             Eksjö SOK                    32:28 
    2      Arne Edgren             SOK Viljan                   41:05 

           Bengt-Åke Borgemo       SOK Viljan                Ej godk. 



H70  (8)       2300 m                      

    1      Stig Nilsson            Hultsfreds OK                29:46 
    2      Olof Hjortvid           Västerviks OK                32:54 
    3      Milton Lövgren          SOK Viljan                   36:26 
    4      Göran Gabrielsson       SOK Viljan                   39:53 
    5      Hans-Åke Olsson         Hultsfreds OK                40:18 
    6      Rune Fritz              Linköpings OK                45:03 
    7      Göran Karlsson          OK Bävern                    55:21 
    8      Arne Sävenstrand        Hultsfreds OK              1:07:06 



H65  (13)      2300 m                      

    1      Jan-Erik Nilsson        SOK Viljan                   26:21 
    2      Björn Liljeholm         Ankarsrums OK                26:28 
    3      Gerth Sällström         Lessebo OK                   28:04 
    4      Rune Gunnarsson         Nässjö OK                    28:27 
    5      Gunnar Carlson          OK Roxen                     28:33 
    6      Lennart Pettersson      Björkfors GOIF               30:13 
    7      Björn Andersson         Gotlands Bro Orienterings    32:04 
    8      Åke Borger              Ankarsrums OK                33:25 
    9      Åke Björklund           Västerviks OK                34:40 
   10      Erling Ekelöf           Värend GN OL                 36:01 

           Arne Larsen             Västerviks OK             Ej godk. 
           Bo Eklund               Vimmerby OK               Ej godk. 
           Staffan Skobe           Västerviks OK             ej start 



H60  (9)       2300 m                      

    1      Lars-Åke Sjökvist       Värend GN OL                 26:45 
    2      Rune Ringsgård          OK Roxen                     26:59 
    3      Lars Lång               Vimmerby OK                  28:56 
    4      Bo Johansson            OK Stigen                    31:34 
    5      Kenneth Lindblom        Växjö OK                     32:34 
    6      Karl-Evert Annegård     SOK Viljan                   40:12 
    7      Anders Rotviker         SOK Viljan                 1:15:58 

           Sven-Olof Fransson      SOK Aneby                 Ej godk. 
           Lars-Åke Åberg          Kalmar OK                 ej start 



H55  (13)      3700 m                      

    1      Lennart Kalen           SOK Viljan                   32:16 
    2      Leif Carlsson           SOK Viljan                   32:20 
    3      Kent Granqvist          Västerviks OK                35:43 
    4      Leif Johansson          Kexholms SK                  39:20 
    5      Stefan Carlsson         SOK Viljan                   40:31 
    6      Ingemar Persson         Gamleby OK                   42:06 
    7      Göran Svenson           SOK Viljan                   42:14 
    8      Pelle Skullman          Linköpings OK                42:33 
    9      Jan Johansson           Gamleby OK                   59:11 
   10      Sven-Olof Svensson      Björkfors GOIF             1:05:55 

           Mats Adolfsson          Vimmerby OK               Ej godk. 
           Jan Danielsson          Kalmar OK                 ej start 
           Hans Söderberg          Gamleby OK                ej start 



H50  (12)      3700 m                      

    1      Lars-Gunnar Nilsson     Eksjö SOK                    31:58 
    2      Harald Magnusson        OK Bävern                    36:07 
    3      Arne Klintberg          Eksjö SOK                    37:07 
    4      Evert Johansson         OK Bävern                    37:29 
    5      Björn Axemo             Hultsfreds OK                39:28 
    6      Bo Salomonsson          Kalmar OK                    41:36 
    7      Jerry Svensson          SOK Viljan                   42:47 
    8      Magnus Johansson        Växjö OK                     46:44 
    9      Hans Hjelm              SOK Aneby                    47:56 
   10      Kenneth Antonsson       Vimmerby OK                  51:10 
   11      Rune Thuresson          OK Bävern                  1:12:20 

           Håkan Sandstedt         Eksjö SOK                 ej start 



H45  (16)      4100 m                      

    1      Mats Ljungqvist         Kexholms SK                  31:57 
    2      Glen Håkansson          Växjö OK                     34:11 
    3      Håkan Svensson          IK Vista                     35:35 
    4      Clas Löfkvist           OK Njudung                   36:00 
    5      Bengt Hesselkrans       OK Njudung                   37:06 
    6      Tomas Karlsson          OK Njudung                   38:09 
    7      Peter Edgren            Hultsfreds OK                45:02 
    8      Urban Anderson          Kexholms SK                  46:54 
    9      Mikael Öhrn             OK Bävern                    48:14 
   10      Magnus Ihreskog         Gotlands Bro Orienterings    48:58 
   11      Anders Strömbäck        Ankarsrums OK                49:44 
   12      Håkan Andersson         Vimmerby OK                  55:24 
   13      Anders Pettersson       Västerviks OK              1:02:27 

           Per Sandlund            OK Njudung                ej start 
           Lennart Holst           Nässjö OK                 ej start 
           Håkan Almqvist          Nybro OK                  ej start 



H40  (26)      4100 m                      

    1      Patrik Falk             Göteborg/Majorna OK          33:01 
    2      Magnus Månsson          Växjö OK                     33:02 
    3      Våge Rindstig           SOK Viljan                   33:45 
    4      Magnus Svensson         Nässjö OK                    33:52 
    5      Lars Nordgren           Eksjö SOK                    34:14 
    5      Peter Aronsson          Bredaryds SOK                34:14 
    7      Anders Arfwedson        Frölunda OL                  35:51 
    8      Klas Friborg            Jönköpings OK                36:07 
    9      Dennis Persson          Växjö OK                     36:09 
   10      Per Fransson            OK Njudung                   38:42 
   11      Stefan Johansson        SOK Viljan                   40:40 
   12      Rickard Danielsson      Vimmerby OK                  41:48 
   13      Urban Billing           Hultsfreds OK                41:51 
   14      Torbjörn Falk           Vimmerby OK                  41:53 
   15      Björn Karlsson          Kexholms SK                  42:05 
   16      Peter Sahlin            Nässjö OK                    42:11 
   17      Thomas Johansson        Gamleby OK                   43:22 
   18      Anders Pettersson       OK Njudung                   44:23 
   19      Per Erlandsson          Vimmerby OK                  45:13 
   20      Mattias Ossiansson      IK Hakarpspojkarna           46:32 
   21      Michael Adamsson        Nybro OK                     46:40 
   22      Robert Hjelm            Vimmerby OK                  50:41 
   23      Ulf Isaksson            Hässleby SOK               1:01:30 

           Anders Eriksson         Kexholms SK               Ej godk. 
           Tomas Karlsson          Kexholms SK               ej start 
           Cristian Olivestam      Vimmerby OK               ej start 



H35  (1)       4500 m                      

    1      Atakilte Beyene         Nässjö OK                  1:01:40 



H21  (15)      4900 m                      

    1      Thord Hultberg          SOK Viljan                   36:53 
    2      Fredrik Rosén           Jönköpings OK                36:55 
    3      Rickard Ingesson        Gamleby OK                   40:56 
    4      Johan Schagerlind       OK Bävern                    42:50 
    5      Måns Faxén              Växjö OK                     45:22 
    6      Torbjörn Johansson      Bredaryds SOK                45:45 
    7      Rolf E Johansson        Västerviks OK                45:48 
    8      Simon Lennermo          Nässjö OK                    45:51 
    9      Marcus Alexandersson    Kalmar OK                    46:25 
   10      Patrik Johansson        Kexholms SK                  47:12 
   11      Marcus Färg             Annebergs GIF                49:38 
   12      Magnus Wärnsved         OK Njudung                   52:16 
   13      Tommy Svensson          OK Gynge                     53:27 
   14      Nicklas Kallerbäck      Emmaboda Verda OK          1:11:23 

           Peter Claesson          Forserums SOK             ej start 



H16  (17)      3900 m                      

    1      Petter Johansson        Linköpings OK                29:04 
    2      Ludwig Ljungqvist       Kexholms SK                  29:24 
    3      Oskar Lundqvist         Nybro OK                     30:45 
    4      Johan Sandlund          OK Njudung                   33:29 
    5      Hampus Bergander        Eksjö SOK                    34:31 
    6      Einar Johansson         Linköpings OK                34:51 
    7      Oscar Anderson          Kexholms SK                  35:06 
    8      Gabriel Linderson       Gamleby OK                   37:36 
    9      Daniel Håkansson        Växjö OK                     40:30 
   10      Theodor Wahlbom         OK Orion                     40:42 
   11      Henrik Pettersson       Västerviks OK                42:29 
   12      Simon Kappel            Gotlands Bro Orienterings    45:07 
   13      Johan Liljebjörn        Nybro OK                     50:12 
   14      Oskar Pettersson        OK Njudung                   53:29 
   15      John Funkquist          IF Hansa-Hoburg              58:18 

           Gustav Sandstedt        Eksjö SOK                 ej start 
           Fredrik Tegström        Linköpings OK             ej start 



H14  (10)      3200 m                      

    1      August Kollberg         Eksjö SOK                    25:15 
    2      Oliwer Lundberg         OK Bävern                    25:53 
    3      Rasmus Lundberg         OK Bävern                    29:30 
    4      Rasmus Arfwedson        Frölunda OL                  29:52 
    5      Henrik Eklund           Växjö OK                     31:00 
    6      Amadeus Hansson         Gotlands Bro Orienterings    31:31 
    7      Filip Ossiansson        IK Hakarpspojkarna           34:07 
    8      Vidar Funkquist         IF Hansa-Hoburg              35:40 

           Anton Hansson           Nässjö OK                 Ej godk. 
           Lucas J-Sundblad        Eksjö SOK                 ej start 



H12  (13)      2400 m                      

    1      Albin Månsson           Växjö OK                     15:45 
    2      Filip Trofast           Bredaryds SOK                15:55 
    3      Albin Lager             Nässjö OK                    17:30 
    4      Anton Olivestam         Vimmerby OK                  18:18 
    5      Eric Löfkvist           OK Njudung                   19:09 
    6      Viktor Ossiansson       IK Hakarpspojkarna           19:43 
    7      Filip Jönsson           Vimmerby OK                  20:26 
    8      Carl Ekbring            Kexholms SK                  21:43 
    9      Erik Liljebjörn         Nybro OK                     22:41 
   10      Benjamin Sturek         SOK Viljan                   23:06 
   11      Hampus Lindman          Nässjö OK                    26:27 
   12      Joakim Björkegren       Gotlands Bro Orienterings    27:41 
   13      Filip Johansson         SOK Viljan                   34:11 



H10  (10)      2200 m                      

    1      Linus Lundberg          OK Bävern                    14:48 
    2      Victor Hansson          Nässjö OK                    16:46 
    3      Erik Erlandsson         Vimmerby OK                  16:51 
    4      Filip Andersson         Hultsfreds OK                16:59 
    5      Edvin Schiller          OK Njudung                   17:48 
    6      Albin Toll              OK Njudung                   20:44 
    7      Olle Svangren           Gotlands Bro Orienterings    22:52 
    8      Felix Falk              Göteborg/Majorna OK          26:19 
    9      Isak Hultberg           SOK Viljan                   28:50 
   10      Edvin Månsson           Växjö OK                     33:00 



D75  (2)       2200 m                      

    1      Astrid Svensson         OK Bävern                    52:31 
    2      Gunni Arvidsson         Hultsfreds OK              1:25:11 



D70  (3)       2200 m                      

    1      Gunvor Nilsson          Hultsfreds OK                43:20 
    2      Annette Örnros          Hultsfreds OK                48:42 

           Greta Karlsson          Vimmerby OK               Ej godk. 



D65  (7)       2200 m                      

    1      Britt-Marie Björklund   Västerviks OK                36:59 
    2      Karin Tibbelin          Turebergs IF                 43:16 
    3      Siv Ekelöf              Värend GN OL                 44:23 
    4      Kerstin Gunnarsson      Nässjö OK                    46:01 
    5      Gun-Britt Svensson      Västerviks OK                46:29 
    6      Elisabeth Hjortvid      Västerviks OK                49:31 
    7      Ulla Nilsson            SOK Viljan                   49:50 



D60  (3)       2200 m                      

    1      Kerstin Eriksson        Björkfors GOIF               30:37 
    2      Gunilla Sävenstrand     Hultsfreds OK                35:49 
    3      Inger Pettersson        Björkfors GOIF               40:43 



D55  (4)       2200 m                      

    1      Lena Persson            Gamleby OK                   24:18 
    2      Birgit Henriksson       Eksjö SOK                    29:43 
    3      Eva Svanström           Västerviks OK                31:33 
    4      Britt-Marie Carlsson    SOK Viljan                   36:56 



D50  (4)       2300 m                      

    1      Monica Henriksson       Eksjö SOK                    24:57 
    2      Agneta Olivestam        Vimmerby OK                  29:18 
    3      Kristina Johansson      Kalmar OK                    32:28 
    4      Yvonne Johansson        Gamleby OK                   50:05 



D45  (12)      2700 m                      

    1      Monica Kollberg         Eksjö SOK                    28:16 
    2      Helena Lindman          Nässjö OK                    31:46 
    3      Heléne Svensson         IK Vista                     32:22 
    4      Karin Öhlin             SOK Aneby                    32:26 
    5      Pia Lundberg            OK Bävern                    34:01 
    6      Karin Skullman          Vimmerby OK                  34:46 
    7      Ann Brenander           SOK Viljan                   35:26 
    8      Eva Kappel              Gotlands Bro Orienterings    39:45 
    9      Mariann Johansson       Kexholms SK                  39:50 
   10      Karina Svensson         Vimmerby OK                  46:21 
   11      Ann-Sofie Falk          Vimmerby OK                  51:46 

           Anne Bössfall           Linköpings OK             ej start 



D40  (11)      3100 m                      

    1      Maria Ossiansson        IK Hakarpspojkarna           29:13 
    2      Anna Ekbring            Kexholms SK                  30:36 
    3      Gunilla Karlsson        Växjö OK                     31:28 
    4      Susanna Djurstedt       Eksjö SOK                    32:29 
    5      Helena Karlsson         Nässjö OK                    35:26 
    6      Anne Lindell            Kalmar OK                    38:41 
    7      Agneta Hallberg-Hansson Nässjö OK                    46:47 
    8      Carin Anderson          Kexholms SK                1:01:59 

           Lotta J-Sundblad        Eksjö SOK                 ej start 
           Lena Regnell            Växjö OK                  ej start 
           Elisabeth Danielsson    Vimmerby OK               ej start 



D35  (3)       3100 m                      

    1      Anna Adolfsson          OK Bävern                    47:44 
    2      Carola Billing          Hultsfreds OK              1:00:24 
    3      Anneli Juthe            Vimmerby OK                1:04:55 



D21  (7)       4100 m                      

    1      Anna Johansson          Ankarsrums OK                49:10 
    2      Maria Thelin            Jönköpings OK                49:34 
    3      Cecilia Bergander       Eksjö SOK                    51:01 
    4      Ellinor Ivarsson        Hässleby SOK               1:09:33 

           Emma Faxén              Växjö OK                  Ej godk. 
           Åsa Bogmark             Eksjö SOK                 ej start 
           Karolina Falk           Vimmerby OK               ej start 



D20  (3)       3100 m                      

    1      Emelie Danielsson       Vimmerby OK                  45:55 
    2      Malin Svensson          IK Hakarpspojkarna           47:24 
    3      Emma Brenander          SOK Viljan                 1:05:56 



D18  (10)      3100 m                      

    1      Sofie Svensson          Vimmerby OK                  39:12 
    2      Agnes Adolfsson         Vimmerby OK                  39:45 
    3      Frida Danielsson        Vimmerby OK                  40:11 
    4      Emma Olsson             Torsås OK                    45:29 
    5      Beatrice Edgren         Hultsfreds OK                46:10 
    6      Eva Adolfsson           Vimmerby OK                  48:12 
    7      Ida Swärdh              Eksjö SOK                    49:32 
    8      Maria Johansson         Torsås OK                    58:41 
    9      Sofia Brenander         SOK Viljan                 1:02:33 

           Emma Rosén              OK Njudung                ej start 



D16  (8)       3100 m                      

    1      Hanna Östenberg         Hultsfreds OK                30:16 
    2      Moa Svensson            Nässjö OK                    34:50 
    3      Erika Strömbäck         Ankarsrums OK                35:46 
    4      Lovisa Johansson        Västerviks OK                44:57 
    5      Cornelia Hansson        Gotlands Bro Orienterings    46:09 
    6      Emilia Andersson        Vimmerby OK                  48:47 

           Moa Olofsson            Värend GN OL              Ej godk. 
           Freya Almqvist-Haas     Nybro OK                  Ej godk. 



D14  (7)       3000 m                      

    1      Hedwig Almqvist-Haas    Nybro OK                     30:52 
    2      Kajsa Adolfsson         Vimmerby OK                  32:33 
    3      Eirin Andersson         Vimmerby OK                  35:48 
    4      Elin Lundqvist          Nybro OK                     37:05 
    5      Hanna Olofsson          Värend GN OL                 40:52 
    6      Elisabeth Aronsson      Bredaryds SOK                46:45 
    7      Emelie Andersson        Hultsfreds OK                46:59 



D12  (5)       2400 m                      

    1      Gabriella Bergander     Eksjö SOK                    17:01 
    2      Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna           21:58 
    3      Matilda Kallerbäck      Emmaboda Verda OK            23:05 
    4      Moa Erlandsson          Vimmerby OK                  26:02 

           Fanny J-Sundblad        Eksjö SOK                 ej start 



D10  (11)      2200 m                      

    1      Ellen Kallerbäck        Emmaboda Verda OK            15:06 
    2      Julia Arvidsson         Vimmerby OK                  17:07 
    3      Ebba Lindman            Nässjö OK                    18:01 
    4      Ellen Wahlbom           OK Orion                     18:08 
    5      Stina Johansson         OK Bävern                    19:22 
    6      Josefine Sandberg       OK Bävern                    21:01 
    7      Wilma Bergander         Eksjö SOK                    29:32 
    8      Beata Pettersson        Gotlands Bro Orienterings    32:21 

           Alexandra Sandberg      OK Bävern                 ej start 
           Alma Kappel             Gotlands Bro Orienterings ej start 
           Ofelia Almqvist-Haas    Nybro OK                  ej start 



U4  (2)        2400 m                      

    1      Vilhelm Danielsson      Målilla OK                   51:43 

           Lovisa Lindqvist        OK Njudung                Ej godk. 



U3  (5)        2400 m                      

    1      Simon Nyström           SOK Viljan                   20:05 
    2      Adam Höglander          SOK Viljan                   27:18 
    3      Melinda Svensson        Växjö OK                     37:07 
    4      Jenny Jakobsson         Gamleby OK                   37:47 

           Matilda Romin           Gotlands Bro Orienterings Ej godk. 



U2  (10)       2300 m                      

    1      Gustav Runefors         Växjö OK                     17:25 
    2      Hugo Djurstedt          Eksjö SOK                    19:52 
    3      Rasmus Virgin           Gotlands Bro Orienterings    23:08 
    4      Edvin Nilsson           Gotlands Bro Orienterings    23:23 
    5      Alexander Emanuelsson   Målilla OK                   24:10 
    6      Isak Liljeholm          Gamleby OK                   26:06 
    7      Oskar Svahn             Eksjö SOK                    27:01 
    8      Simon Svahn             Eksjö SOK                    28:52 
    9      Elisabeth Mickelsen     SOK Viljan                   40:51 

           Jonas Ihreskog Florin   Gotlands Bro Orienterings ej start 



U1  (22)       2500 m                      

    1      Jacob Arvidsson         Målilla OK                   17:27 
    2      Axel Arvidsson          Målilla OK                   17:29 
    3      Anton Pettersson        Målilla OK                   17:30 
    4      Lisa Falk               Göteborg/Majorna OK          18:21 
    5      Matilda Alexandersson   Torsås OK                    18:22 
    6      Erik Nilsson            Gotlands Bro Orienterings    20:12 
    7      Agnes Djurstedt         Eksjö SOK                    20:40 
    8      Axel Eveborn            SOK Viljan                   24:03 
    9      Ellen Kollberg          Eksjö SOK                    24:34 
   10      Alma Andersson          Målilla OK                   25:47 
   11      Erika Robertsson        Ålems OK                     25:59 
   12      Elin Rindstig           SOK Viljan                   26:46 
   13      Amanda Karmetun         OK Njudung                   27:19 
   14      Andrea Emanuelsson      Målilla OK                   29:41 
   15      Pelle Johansson         Hultsfreds OK                34:00 
   16      Ella Nylander           Hultsfreds OK                34:03 
   17      Frida Schiller          OK Njudung                   34:14 
   18      Emma Faleryd            Hultsfreds OK                36:36 
   19      Emil Kalsson            Målilla OK                   38:17 
   20      Oskar Karlsson          Målilla OK                   41:16 
   21      Max Jansson             Målilla OK                   43:03 

           Olle Kallerbäck         Emmaboda Verda OK         ej start 



INSKOLNING  (1 2200 m                      

           Alfred Andersson        Målilla OK                   Godk. 
           Filippa Söderberg       Kalmar OK                    Godk. 
           Emma Rindstig           SOK Viljan                   Godk. 
           Hampus Lyborg           Eksjö SOK                    Godk. 
           Emilia Arvidsson        Vimmerby OK                  Godk. 
           Evelina Svensson Finnda IK Hakarpspojkarna           Godk. 
           Gustav Eveborn          SOK Viljan                   Godk. 
           Joel Findahl            IK Hakarpspojkarna           Godk. 
           Mikaela Johansson       Västerviks OK                Godk. 
           Ebba Danilelsson Carmst Målilla OK                   Godk. 
           Markus Ljungqvist       Kexholms SK                  Godk. 
           Arvid Andersson         Målilla OK                   Godk. 
           Svante Lundin           Målilla OK                   Godk. 
           Isak Bogmark            Eksjö SOK                    Godk. 
           Eline Andersson         Vimmerby OK                  Godk. 

           Ellen Toll              OK Njudung                ej start 



Öppen 1  (3)   2500 m                      

    1      Hugo Johansson          Kexholms SK                  33:29 
    2      Axel Johansson          Kexholms SK                  33:31 
    3      Christina Svensson      Björkfors GOIF               46:32 



Öppen 2  (11)  2800 m                      

    1      Caroline Liljebjörn     Nybro OK                     24:33 
    2      Joakim Karmetun         OK Njudung                   28:13 
    3      Karin Hemmings          Vimmerby OK                  31:02 
    4      Majbrit Nilsson         Alstermo IF                  37:32 
    5      Ulrika Strömbäck        Ankarsrums OK                44:31 
    6      Susanne Alexandersson   Torsås OK                    46:52 
    7      Marie Pettersson        Västerviks OK                49:12 
    8      Viktor Alexandersson    Torsås OK                  1:05:55 
    9      Anna Rogerstam          Nässjö OK                  1:09:15 

           Harriet Swärdh          Linköpings OK             Ej godk. 
           Sofie Schiller          OK Njudung                ej start 



Öppen 4  (30)  3000 m                      

    1      Jimmy Granqvist         Västerviks OK                29:43 
    2      Marcus Johansson        Målilla OK                   29:53 
    3      Daniel Lyberg Engström  Eksjö SOK                    33:33 
    4      Maria Håkansson         Växjö OK                     38:13 
    5      Ylva Svangren           Gotlands Bro Orienterings    39:45 
    6      Urban Höglander         SOK Viljan                   40:32 
    7      Stig Jonsson            Kisa SK                      40:33 
    8      Jessica Elmersson       OK Bävern                    41:21 
    9      Maria Robertsson        Ålems OK                     41:49 
   10      Evelina Johansson       OK Njudung                   42:21 
   11      Jonas Persson           Alstermo IF                  44:05 
   12      Karl-Erik Jonasson      Kalmar OK                    45:02 
   13      Marie Mikkelsen         SOK Viljan                   47:37 
   14      Ingela Klintberg        Eksjö SOK                    47:57 
   15      Ann-Sofie Svensson      Hultsfreds OK                49:01 
   16      Olle Larsson            Ålems OK                     49:17 
   17      Bert Svensson           Västerviks OK                50:30 
   18      Jonas Pettersson        Gotlands Bro Orienterings    51:46 
   19      Susann Hansson          Gotlands Bro Orienterings    51:47 
   20      Berit Runefors          Växjö OK                     53:06 
   21      Veronica Vestling       SOK Viljan                   53:19 
   22      Bernt Johansson         SOK Viljan                 1:00:41 
   23      Hellen Andersson        Hultsfreds OK              1:03:43 
   24      Mats Runefors           Växjö OK                   1:04:45 
   25      Ingrid Jigerström       OK Roxen                   1:09:43 
   26      Anette Olsson           Eksjö SOK                  1:09:47 
   27      Magnus Höjdieng         Målilla OK                 1:10:44 
   28      Maria Henckel           Kexholms SK                1:31:28 

           Marina Johansson        OK Njudung                Ej godk. 
           Anders Emanuelsson      Målilla OK                Ej godk. 



Öppen 5  (13)  4400 m                      

    1      Per Olofsson            Värend GN OL                 47:55 
    2      Sven Mikkelsen          SOK Viljan                   51:53 
    3      Dennis Toll             OK Njudung                   52:27 
    4      Peter Svahn             Eksjö SOK                    57:36 
    5      Magnus Schiller         OK Njudung                   59:30 
    6      Sverker Henckel         Kexholms SK                1:01:03 
    7      Robin Öhrn              OK Bävern                  1:02:09 
    8      Ivar Henckel            Kexholms SK                1:02:12 
    9      Mariann Henriksen       SOK Viljan                 1:06:47 
   10      Kent Holmgren           Nässjö OK                  1:08:00 
   11      Tomas Petersson         SOK Viljan                 1:16:43 
   12      Anders Tuvesson         Hultsfreds OK              1:20:16 
   13      Nathalie Johansson      OK Njudung                 1:28:56 



Öppen 7  (17)  3500 m                      

    1      Mikael Wahlbom          OK Orion                     37:28 
    2      Sture Ek                SOK Viljan                   39:31 
    3      Bo Hultgren             OK Njudung                   41:24 
    4      Stellan Häggbrink       Berga SOK                    49:00 
    5      Eva Eklund              Växjö OK                     50:05 
    6      Sonja Haas              Nybro OK                     50:46 
    7      Johan Eveborn           SOK Viljan                   50:55 
    8      Tommy Olsson            Torsås OK                    52:31 
    9      Erik Henckel            Kexholms SK                  54:50 
   10      Anna Rosén              OK Njudung                   57:14 
   11      Claes-Owe Swärdh        Linköpings OK              1:05:14 
   12      Rolf Andersson          Vimmerby OK                1:05:37 
   13      Lennart Rosén           Jönköpings OK              1:07:25 
   14      Simon Runefors          Växjö OK                   1:11:16 
   15      Eva-Britt Johansson     SOK Viljan                 1:27:21 

           Sören Ivarsson          Hässleby SOK              Ej godk. 
           Ellert Thunholm         OK Roxen                  Ej godk. 



Öppen 8  (9)   5300 m                      

    1      Stefan N-Djurstedt      Eksjö SOK                    49:28 
    2      Leif Johansson          OK Njudung                   50:45 
    3      Stefan Olheden          SOK Viljan                   57:00 
    4      Robert Engström         Eksjö SOK                  1:01:53 
    5      Ulf Lundberg            Kalmar OK                  1:06:24 
    6      Jan Blomqvist           OK Bävern                  1:09:17 
    7      Mikael Staffas          Växjö OK                   1:12:46 
    8      Patrik Lundqvist        Nybro OK                   1:16:28 

           Niclas Olausson         OK Njudung                Ej godk.