Nationell tävling 2012-08-26lö 2012-08-25 21:49
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

Nr. lapp   Bricka Namn                       Dst Klubb                        Start 


H80  (7)                        Startplats 1                

            28232 Lennart Karlsson               Hultsfreds OK                10:03 
            15960 Lars-Erik Malmqvist            Växjö OK                     10:06 
            19946 Mattias Rundgren               Sol Tranås                   10:09 
           431216 Sven Astor Svensson            Hultsfreds OK                10:12 
            19928 Henry Gustafsson               Ålems OK                     10:15 
           342341 Kaj Dahlskog                   Björkfors GOIF               10:18 
            17586 Alf Karlsson                   Lessebo OK                   10:21 



H75  (16)                       Startplats 1                

           352427 Bengt Lif                      Sol Tranås                   10:00 
            26806 Bengt-Åke Borgemo              SOK Viljan                   10:03 
            17576 Evald Johansson                Lessebo OK                   10:06 
            29811 Mats Birgersson                Forserums SOK                10:09 
            27167 Johan Jansson                  Växjö OK                     10:12 
            15518 Stig Fransson                  OK Stigen                    10:15 
           440052 Lars Persson                   Väsby OK                     10:18 
            28896 Börje Johansson                FK Finn                      10:21 
            19905 Sven-Olof Lundin               Sol Tranås                   10:24 
           428957 Allan Håkansson                SOK Viljan                   10:27 
           439459 Tage Dunberg                   Eksjö SOK                    10:30 
            28259 Hans-Åke Olsson                Hultsfreds OK                10:33 
           203943 Gillis Alm                     Växjö OK                     10:36 
            17773 Bernt Petersson                Alvesta SOK                  10:39 
           424995 Roland Skytt                   OK Roxen                     10:42 
            10360 Nilsevert Söderqvist           IFK Sävsjö                   10:45 



H70  (14)                       Startplats 1                

           245832 Rune Gunnarsson                Nässjö OK                    10:01 
            19652 Åke Björklund                  Västerviks OK                10:04 
            15525 Sven Olof Fransson             OK Stigen                    10:07 
            10315 John-Erik Bergstrand           Värend GN OL                 10:10 
            17587 Kurt Bergstrand                Lessebo OK                   10:13 
           556865 Anders Buhré                   Nybro OK                     10:16 
            17657 Göran Karlsson                 OK Bävern                    10:19 
           448423 Ingemar Erlandsson             Växjö OK                     10:22 
           435992 Olof Hjortvid                  Västerviks OK                10:25 
            36419 Sivert Axelsson                Kalmar OK                    10:28 
           263097 Göran Thour                    Värend GN OL                 10:31 
            17565 Stig Karlsson                  Lessebo OK                   10:34 
            29815 Alf Olsson                     Forserums SOK                10:37 
            27735 Nils-Gustav Blomqvist          Annebergs GIF                10:40 



H65  (27)                       Startplats 1                

            36249 Åke Eckerbom                   IFK Sävsjö                   10:21 
            26826 Karl-Erik Pettersson           SOK Viljan                   10:23 
            29282 Kenneth Karlsson               Nybro OK                     10:25 
            30539 Kenneth Arvidsson              Alvesta SOK                  10:27 
            26816 Roland Nilsson                 SOK Viljan                   10:29 
            26702 Bo Eklund                      Vimmerby OK                  10:31 
            26780 Anders Svenson                 Ankarsrums OK                10:33 
           262720 Ingemar Johansson              Växjö OK                     10:35 
            19653 Arne Larsen                    Västerviks OK                10:37 
            15704 Kent Ekdahl                    Emmaboda Verda OK            10:39 
            17581 Göran Karlsson                 Lessebo OK                   10:41 
            13787 Claes-Göran Green              Lunds OK                     10:43 
           408164 Lars Johansson                 Ålems OK                     10:45 
            26812 Tom Lindström                  SOK Viljan                   10:47 
            17698 Bo Turesson                    OK Bävern                    10:49 
           246750 Åke Borger                     Ankarsrums OK                10:51 
            26753 Johnny Gustafsson              Gamleby OK                   10:53 
            29814 Stellan Ahnström               Forserums SOK                10:55 
            19951 Kjell Lindholm                 Sol Tranås                   10:57 
          1396333 Leif Lindström                 Nybro OK                     10:59 
            16659 Tommy Olsson                   OK Dacke                     11:01 
            26825 Karl-Evert Annegård            SOK Viljan                   11:03 
           451164 Lars Lång                      Vimmerby OK                  11:05 
            26797 Björn Liljeholm                Ankarsrums OK                11:07 
            33683 Jan-Ove Hedstig                Växjö OK                     11:09 
            19656 Torgny Pettersson              Västerviks OK                11:11 
            15705 Jörgen Fransson                Emmaboda Verda OK            11:13 



H60  (7)                        Startplats 1                

           263771 Kjell Johansson                Ankarsrums OK                10:02 
            37605 Bengt Elmersson                Värend GN OL                 10:05 
           919658 Kent Granqvist                 Västerviks OK                10:08 
            15986 Krister Nilsson                Växjö OK                     10:11 
            27135 Bertil Kalén                   SOK Viljan                   10:14 
            25238 Pelle Skullman                 Linköpings OK                10:17 
            17546 Björn Palm                     Lessebo OK                   10:20 



H55  (15)                       Startplats 1                

           262641 Stefan Olheden                 SOK Viljan                   10:32 
            18622 Göran Carnander                IK Hakarpspojkarna           10:35 
           530318 Ingemar Persson                Gamleby OK                   10:38 
            33617 Lennart Kalen                  SOK Viljan                   10:41 
            29545 Leif Johansson                 Kexholms SK                  10:44 
            18587 Jan Danielsson                 Kalmar OK                    10:47 
           245710 Lars Östlin                    Björkfors GOIF               10:50 
           561024 Björn Axemo                    Hultsfreds OK                10:53 
           262651 Leif Carlsson                  SOK Viljan                   10:56 
            27731 Stefan Arbin                   Annebergs GIF                10:59 
            18676 Per Lindgren                   IK Hakarpspojkarna           11:02 
            16751 Jan Johansson                  Gamleby OK                   11:05 
           241510 Stefan Carlsson                SOK Viljan                   11:08 
           536373 Ulf Svensson                   OK Njudung                   11:11 
           541106 Kjell Nero                     Nässjö OK                    11:14 



H50  (15)                       Startplats 1                

            28970 Bengt Hesslekrans              OK Njudung                   10:04 
            17101 Ola Gustafsson                 SOK Aneby                    10:06 
            26729 Torbjörn Falk                  Vimmerby OK                  10:08 
           580812 Arne Klintberg                 Eksjö SOK                    10:10 
            27162 Jan Karlsson                   Växjö OK                     10:12 
           860614 Tommy Ljungdahl                IK Hakarpspojkarna           10:14 
            26131 Jan Andersson                  Kalmar OK                    10:16 
            29337 Håkan Almqvist                 Nybro OK                     10:18 
            25475 Mikael Hansson                 Bredaryds SOK                10:20 
           890706 Arto Blomdahl                  IK Hakarpspojkarna           10:22 
            17138 P-O Derebrant                  SOK Aneby                    10:24 
           249509 Kenneth Antonsson              Vimmerby OK                  10:26 
           592211 Lars-Gunnar Nilsson            Eksjö SOK                    10:28 
           620419 Elis Bengtsson                 Malungs OK Skogsmårdar       10:30 
           620321 Bengt Andersson                IK Hakarpspojkarna           10:32 



H45  (21)                       Startplats 1                

38         660506 Patrik Falk                    Göteborg-Majorna OK          10:03 
18         420078 Göran Lundqvist                Järfälla OK                  10:06 
19          17254 Leif Johansson                 OK Njudung                   10:09 
20          36157 Rolf E Johansson               Västerviks OK                10:12 
21         630328 Peter Edgren                   Hultsfreds OK                10:15 
22          28118 Håkan Svensson                 IK Vista                     10:18 
23          25437 Stefan Johansson               Bredaryds SOK                10:21 
24          26838 Jonas Bergfors                 SOK Viljan                   10:24 
25         679598 Ulf Liljebjörn                 Nybro OK                     10:27 
26         671026 Tomas Karlsson                 Kexholms SK                  10:30 
27         777929 Magnus Porle                   Växjö OK                     10:33 
28         202571 Peter Sahlin                   Nässjö OK                    10:36 
29          17231 Per Fransson                   OK Njudung                   10:39 
30         452100 Patrik Fransson                Emmaboda Verda OK            10:42 
31         340699 Jan Lenning                    Skåneslättens OL             10:45 
32          18603 Ola Allvin                     IK Hakarpspojkarna           10:48 
33          25411 Johan Hansson                  Jönköpings OK                10:51 
34         217408 Sven Mikkelsen                 SOK Viljan                   10:54 
35         631014 Lars-Olof Lundquist            Nybro OK                     10:57 
36         650599 Urban Anderson                 Kexholms SK                  11:00 
37          10332 Sven Lundgren                  Växjö OK                     11:03 



H40  (15)                       Startplats 1                

           721107 Anders Arfwedson               Frölunda OL                  10:10 
           690220 Rickard Danielsson             Vimmerby OK                  10:13 
            29332 Michael Adamsson               Nybro OK                     10:16 
           700927 Mattias Ossiansson             IK Hakarpspojkarna           10:19 
            29322 Våge Rindstig                  SOK Viljan                   10:22 
           701218 Urban Billing                  Hultsfreds OK                10:25 
           249561 Per Erlandsson                 Vimmerby OK                  10:28 
           680118 Klas Friborg                   Jönköpings OK                10:31 
           225165 Jimmy Nicklasson               Norrhults SOK                10:34 
           720731 Tony Lövdahl                   SOK Viljan                   10:37 
           691121 Björn Karlsson                 Kexholms SK                  10:40 
           701031 ROBERT HJELM                   Vimmerby OK                  10:43 
            16697 Thomas Johansson               Gamleby OK                   10:46 
           720407 Peter Tudén                    IK Hakarpspojkarna           10:49 
            33620 Ola Lövgren                    SOK Viljan                   10:52 



H35  (7)                        Startplats 1                

           441038 Joakim Karmetun                OK Njudung                   10:44 
            18518 Johan Grahn                    IFK Göteborg                 10:47 
            18519 Mattias Grahn                  IFK Göteborg                 10:50 
            29707 Andreas Niemi                  Emmaboda Verda OK            10:53 
           761103 Daniel Grahn                   IFK Göteborg                 10:56 
           439441 Lasse Jansson                  Eksjö SOK                    10:59 
            30991 Niklas Grahn                   IFK Göteborg                 11:02 



H21  (15)                       Startplats 1                

            26761 Rickard Ingesson               Gamleby OK                    9:47 
           770310 Per Lenander                   Växjö OK                      9:50 
           931305 Eric Hansson                   IK Hakarpspojkarna            9:53 
            12479 Anders Olsson                  OK Tranan                     9:56 
           248233 Mats Erik Malmberg             Jönköpings OK                 9:59 
           503067 David Spetz                    Järfälla OK                  10:02 
           780625 Fredrik Rosén                  Jönköpings OK                10:05 
           800609 Marcus Bill                    OK Pan-Kristianstad          10:08 
           760919 Oskar Svärd                    Malungs OK Skogsmårdar       10:11 
           741208 Anders Persson                 Växjö OK                     10:14 
           610910 Pål Skogtjärn                  Södertälje-Nykvarn OF        10:17 
            25544 Otto Lundman                   OK Roslagen                  10:20 
            38010 Lars Jakobsson                 IF Hagen                     10:23 
            26474 Jonatan Larsson                Uddevalla OK                 10:26 
           502902 Mikael Pihel                   OK Tisaren                   10:29 



H18  (2)                        Startplats 1                

           950918 Johan Liljebjörn               Nybro OK                     10:00 
           217603 Henrik Pettersson              Västerviks OK                10:03 



H16  (13)                       Startplats 1                

86         960104 Anna Kindlundh                 Södertälje-Nykvarn OF        10:15 
87         960728 Markus Nordmark                Nässjö OK                    10:18 
88         963004 Joakim Andén                   Södertälje-Nykvarn OF        10:21 
89         960706 Jeanette Jönsson Hellstad      Södertälje-Nykvarn OF        10:24 
40         202572 Daniel Sahlin                  Nässjö OK                    10:27 
41         961313 Henrik Eklund                  Växjö OK                     10:30 
42         961023 Anton Hansson                  IK Hakarpspojkarna           10:33 
43         970517 Arvid Nord                     Sol Tranås                   10:36 
44         551561 Simon Runefors                 Växjö OK                     10:39 
45         970702 Rasmus Arfwedson               Frölunda OL                  10:42 
46         970208 Johan Lenning                  Skåneslättens OL             10:45 
47         980407 Lukas Lundgren                 Växjö OK                     10:48 
48         960518 Filip Ossiansson               IK Hakarpspojkarna           10:51 



H14  (10)                       Startplats 1                

           245855 Hampus Lindman                 Nässjö OK                    10:02 
           888513 Anton Olivestam                Vimmerby OK                  10:05 
           605089 Filip Johansson                SOK Viljan                   10:08 
           990707 Carl Ekbring                   Kexholms SK                  10:11 
            18635 Viktor Ossiansson              IK Hakarpspojkarna           10:14 
           981075 Erik Liljebjörn                Nybro OK                     10:17 
           981222 Pontus Erlandsson              SOK Viljan                   10:20 
           980913 Albin Lager                    Nässjö OK                    10:23 
           991222 Filip Trofast                  Bredaryds SOK                10:26 
           997036 Benjamin Sturek                SOK Viljan                   10:29 



H12  (7)                        Startplats 2                

96         444255 Lukas Kvist                    Hässleby SOK                 10:09 
95         342518 Edvin Schiller                 OK Njudung                   10:12 
94          14134 Felix Falk                     Göteborg-Majorna OK          10:15 
90         700524 Victor Hansson                 Jönköpings OK                10:18 
91         345171 Erik Erlandsson                Vimmerby OK                  10:21 
92          12559 David Nero                     Nässjö OK                    10:24 
93         229240 Gustav Runefors                Växjö OK                     10:27 



H10  (10)                       Startplats 2                

           306737 Oscar Andersson                Vimmerby OK                  10:36 
            19759 Oskar Snickars                 Vimmerby OK                  10:39 
            41698 Isac Josefsson                 Vimmerby OK                  10:42 
           341685 Olle Erlandsson                SOK Viljan                   10:45 
           345218 Karl Petersén                  OK Njudung                   10:48 
            26836 Theo Lövdahl                   SOK Viljan                   10:51 
           448444 Oscar Hultgren                 OK Njudung                   10:54 
           248268 Zebastian Arfwedson            Frölunda OL                  10:57 
           341698 Axel Eveborn                   SOK Viljan                   11:00 
            29565 Olle Ekbring                   Kexholms SK                  11:03 



D70  (3)                        Startplats 1                

            29812 Ann-Marie Birgersson           Forserums SOK                10:27 
            26735 Greta Karlsson                 Vimmerby OK                  10:30 
            28252 Annette Örnros                 Hultsfreds OK                10:33 



D65  (9)                        Startplats 1                

            28305 Lisbeth Carlsson               Vaggeryds SOK                10:26 
            29382 Kerstin Gunnarsson             Nässjö OK                    10:29 
            19668 Britt-Marie Björklund          Västerviks OK                10:32 
            29816 May-Sofie Olsson               Forserums SOK                10:35 
            10316 Eva Bergstrand                 Värend GN OL                 10:38 
            19901 Gerd Lindholm                  Sol Tranås                   10:41 
           435991 Elisabeth Hjortvid             Västerviks OK                10:44 
           727645 Margareta Larsson              OK Njudung                   10:47 
            10313 Siv Ekelöf                     Värend GN OL                 10:50 



D60  (9)                        Startplats 1                

            26777 Margareta Svenson              Ankarsrums OK                 9:59 
           507049 Marie-Louise Karlsson          Nybro OK                     10:02 
            21069 Kristin Johansson              OK Dacke                     10:05 
            15720 Gun-Britt Fransson             Emmaboda Verda OK            10:08 
           350771 Kerstin Eriksson               Björkfors GOIF               10:11 
           858890 Majvie Annegård                SOK Viljan                   10:14 
           402679 Inga-Britt Johansson           Hultsfreds OK                10:17 
            27732 Gunvor Arbin                   Annebergs GIF                10:20 
           213780 Eva Arvidsson                  Alvesta SOK                  10:23 



D55  (4)                        Startplats 1                

            16756 Lena Persson                   Gamleby OK                   10:54 
            15961 Eva Pettersson                 Växjö OK                     10:56 
            17547 Mona Palm                      Lessebo OK                   10:58 
            19731 Gun Henriksson                 Eksjö SOK                    11:00 



D50  (9)                        Startplats 1                

            16752 Yvonne Johansson               Gamleby OK                   10:34 
           600325 Kristina Johansson             Kalmar OK                    10:36 
           259306 Ann-Sofie Falk                 Vimmerby OK                  10:38 
            15943 Berit Runefors                 Växjö OK                     10:40 
            25585 Eva Tollstern                  Växjö AIS                    10:42 
            29306 Charlotte Lundquist            Nybro OK                     10:44 
           610601 Mariann Johansson              Kexholms SK                  10:46 
          2021312 Agneta Olivestam               Vimmerby OK                  10:48 
            33673 Eva Eklund                     Växjö OK                     10:50 



D45  (12)                       Startplats 1                

            17232 Christina Sterner              OK Njudung                   10:01 
            29338 Sonja Haas                     Nybro OK                     10:03 
           670419 Anna Ekbring                   Kexholms SK                  10:05 
            28119 Heléne Svensson                IK Vista                     10:07 
            41697 Maritha Henriksson             Eksjö SOK                    10:09 
            29293 Helena Karlsson                Nässjö OK                    10:11 
            25412 Kristina Johansson             Bredaryds SOK                10:13 
           670411 Caroline Liljebjörn            Nybro OK                     10:15 
            25449 Agneta Hallberg-Hansson        Jönköpings OK                10:17 
           650122 Anette Arksand                 Vallentuna-Össeby OL         10:19 
           209018 Maria Lenning                  Skåneslättens OL             10:21 
           245899 Helena Lindman                 Nässjö OK                    10:23 



D40  (4)                        Startplats 1                

           710729 Carola Billing                 Hultsfreds OK                10:24 
           680720 Anna Nero Nordmark             Nässjö OK                    10:27 
           710623 Anna Svensson                  SOK Viljan                   10:30 
           700514 Maria Ossiansson               IK Hakarpspojkarna           10:33 



D35  (2)                        Startplats 1                

            29295 Magdalena Jonsson              Nybro OK                     10:00 
            15724 Kajsa Niemi                    Emmaboda Verda OK            10:02 



D21  (6)                        Startplats 1                

           430053 Anna Johansson                 Ankarsrums OK                10:25 
           740104 Maria Thelin                   Jönköpings OK                10:28 
           527278 Linda Nordin                   Eksjö SOK                    10:31 
           931104 Frida Danielsson               Vimmerby OK                  10:34 
           960420 Louise Lundgren                Växjö OK                     10:37 
            14858 Stina Granefelt                OK Tyr                       10:40 



D18  (2)                        Startplats 1                

            33490 Lovisa Johansson               Västerviks OK                10:26 
            24767 Freja Almqvist-Haas            Nybro OK                     10:29 



D16  (2)                        Startplats 1                

4          960920 Petra Olejnik                  SOK Viljan                   10:22 
5          970197 Linnéa Golsäter                Eksjö SOK                    10:25 



D14  (8)                        Startplats 1                

           990608 Clara Gustafsson               Hultsfreds OK                 9:57 
           584072 Emma Billing                   Hultsfreds OK                10:00 
           984091 Moa Hansson                    Bredaryds SOK                10:03 
           980320 Gabriella Bergander            Eksjö SOK                    10:06 
            24791 Moa Erlandsson                 Vimmerby OK                  10:09 
           408166 Ulrika Sandebäck               Ålems OK                     10:12 
           992121 Alice Svensson Finndahl        IK Hakarpspojkarna           10:15 
           988220 Emma Erlandsson                SOK Viljan                   10:18 



D12  (6)                        Startplats 2                

80          24763 Ofelia Almqvist-Haas           Nybro OK                     10:00 
81         245849 Ebba Lindman                   Nässjö OK                    10:03 
82         510616 Alicia Lundgren                Växjö OK                     10:06 
83         670428 Wilma Bergander                Eksjö SOK                    10:09 
84         928000 Julia Arvidsson                Vimmerby OK                  10:12 
85         440955 Elisabet Mikkelsen             SOK Viljan                   10:15 



D10  (9)                        Startplats 2                

           343266 Frida Schiller                 OK Njudung                   10:24 
           247910 Lisa Falk                      Göteborg-Majorna OK          10:27 
           600927 Tilda Palm                     IK Hakarpspojkarna           10:30 
           430181 Selma Niemi                    Emmaboda Verda OK            10:33 
           418038 Stina Lind                     SOK Viljan                   10:36 
           930108 Evelina Svensson Finndahl      IK Hakarpspojkarna           10:39 
           441026 Amanda Karmetun                OK Njudung                   10:42 
           451077 Elin Rindstig                  SOK Viljan                   10:45 
           347157 Mikaela Johansson              Västerviks OK                10:48 



U1  (8)                         Startplats 2                

            29324 Tuva Lövdahl                   SOK Viljan                    9:54 
           343180 Wilhelm Karmetun               OK Njudung                    9:56 
           441001 Olle Petersén                  OK Njudung                    9:58 
           341700 Gustav Eveborn                 SOK Viljan                   10:00 
           228041 Malte Nicklasson               Norrhults SOK                10:00 
            44910 Joel Svensson Finndahl         IK Hakarpspojkarna           10:00 
            26860 Johan Hansson                  SOK Viljan                   10:00 
           225164 Moa Nicklasson                 Norrhults SOK                10:00 



Inskolning                      Startplats 2                

           341686 Amalia Erlandsson              SOK Viljan                    9:58 
           362431 Emrik Eveborn                  SOK Viljan                   10:00 
           660902 Adam Nero                      Nässjö OK                    10:00 



H85  (1)                        Startplats 1                

            15701 Sture Jansson                  Emmaboda Verda OK            10:00 



Öppen Motio                     Startplats 2                

           225140 Marion Nicklasson              Norrhults SOK                10:00 
           225152 Maja Nicklasson                Norrhults SOK                10:00 



Öppen Motio                     Startplats 1                

           441023 Cecilia Karmetun               OK Njudung                    9:56 
           256475 Jonas Persson                  Alstermo IF                   9:58 
           990321 Robert Billing                 Hultsfreds OK                10:00 



Öppen Motio                     Startplats 1                

            27137 Torbjörn Sandebäck             Ålems OK                     10:00 



D21 Kort  (                     Startplats 1                

            63434 Evi Jüni                       Eksjö SOK                    10:35 



H14Kort  (3                     Startplats 2                

            26719 Alexander Josefsson            Vimmerby OK                  10:49 
           347218 Hjalmar Niemi                  Emmaboda Verda OK            10:52 
           423215 Mattias Sahlin                 Nässjö OK                    10:55