Nationell tävling 2012-08-26må 2012-08-20 16:21
Startlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

Nr. lap  Bricka Rank   Namn                   Dst Klubb                        Start 


H80  (7)                       Startplats 1             

          28232        Lennart Karlsson           Hultsfreds OK                10:03 
          15960        Lars-Erik Malmqvist        Växjö OK                     10:06 
          19946        Mattias Rundgren           Sol Tranås                   10:09 
         431216        Sven Astor Svensson        Hultsfreds OK                10:12 
          19928        Henry Gustafsson           Ålems OK                     10:15 
         342341        Kaj Dahlskog               Björkfors GOIF               10:18 
          17586        Alf Karlsson               Lessebo OK                   10:21 



H75  (16)                      Startplats 1             

         352427        Bengt Lif                  Sol Tranås                   10:00 
          26806        Bengt-Åke Borgemo          SOK Viljan                   10:03 
          17576        Evald Johansson            Lessebo OK                   10:06 
          29811        Mats Birgersson            Forserums SOK                10:09 
          27167        Johan Jansson              Växjö OK                     10:12 
          15518        Stig Fransson              OK Stigen                    10:15 
         440052        Lars Persson               Väsby OK                     10:18 
          28896        Börje Johansson            FK Finn                      10:21 
          19905        Sven-Olof Lundin           Sol Tranås                   10:24 
         428957        Allan Håkansson            SOK Viljan                   10:27 
         439459        Tage Dunberg               Eksjö SOK                    10:30 
          28259        Hans-Åke Olsson            Hultsfreds OK                10:33 
         203943        Gillis Alm                 Växjö OK                     10:36 
          17773        Bernt Petersson            Alvesta SOK                  10:39 
         424995        Roland Skytt               OK Roxen                     10:42 
          10360        Nilsevert Söderqvist       IFK Sävsjö                   10:45 



H70  (14)                      Startplats 1             

         245832        Rune Gunnarsson            Nässjö OK                    10:01 
          19652        Åke Björklund              Västerviks OK                10:04 
          15525        Sven Olof Fransson         OK Stigen                    10:07 
          10315        John-Erik Bergstrand       Värend GN OL                 10:10 
          17587        Kurt Bergstrand            Lessebo OK                   10:13 
         556865        Anders Buhré               Nybro OK                     10:16 
          17657        Göran Karlsson             OK Bävern                    10:19 
         448423        Ingemar Erlandsson         Växjö OK                     10:22 
         435992        Olof Hjortvid              Västerviks OK                10:25 
          36419        Sivert Axelsson            Kalmar OK                    10:28 
         263097        Göran Thour                Värend GN OL                 10:31 
          17565        Stig Karlsson              Lessebo OK                   10:34 
          29815        Alf Olsson                 Forserums SOK                10:37 
          27735        Nils-Gustav Blomqvist      Annebergs GIF                10:40 



H65  (25)                      Startplats 1             

          29282        Kenneth Karlsson           Nybro OK                     10:25 
          30539        Kenneth Arvidsson          Alvesta SOK                  10:27 
          26816        Roland Nilsson             SOK Viljan                   10:29 
          26702        Bo Eklund                  Vimmerby OK                  10:31 
          26780        Anders Svenson             Ankarsrums OK                10:33 
         262720        Ingemar Johansson          Växjö OK                     10:35 
          19653        Arne Larsen                Västerviks OK                10:37 
          15704        Kent Ekdahl                Emmaboda Verda OK            10:39 
          17581        Göran Karlsson             Lessebo OK                   10:41 
          13787        Claes-Göran Green          Lunds OK                     10:43 
         408164        Lars Johansson             Ålems OK                     10:45 
          26812        Tom Lindström              SOK Viljan                   10:47 
          17698        Bo Turesson                OK Bävern                    10:49 
         246750        Åke Borger                 Ankarsrums OK                10:51 
          26753        Johnny Gustafsson          Gamleby OK                   10:53 
          29814        Stellan Ahnström           Forserums SOK                10:55 
          19951        Kjell Lindholm             Sol Tranås                   10:57 
        1396333        Leif Lindström             Nybro OK                     10:59 
          16659        Tommy Olsson               OK Dacke                     11:01 
          26825        Karl-Evert Annegård        SOK Viljan                   11:03 
         451164        Lars Lång                  Vimmerby OK                  11:05 
          26797        Björn Liljeholm            Ankarsrums OK                11:07 
          33683        Jan-Ove Hedstig            Växjö OK                     11:09 
          19656        Torgny Pettersson          Västerviks OK                11:11 
          15705        Jörgen Fransson            Emmaboda Verda OK            11:13 



H60  (7)                       Startplats 1             

         263771        Kjell Johansson            Ankarsrums OK                10:02 
          37605        Bengt Elmersson            Värend GN OL                 10:05 
         919658        Kent Granqvist             Västerviks OK                10:08 
          15986        Krister Nilsson            Växjö OK                     10:11 
          27135        Bertil Kalén               SOK Viljan                   10:14 
          25238        Pelle Skullman             Linköpings OK                10:17 
          17546        Björn Palm                 Lessebo OK                   10:20 



H55  (14)                      Startplats 1             

          18622        Göran Carnander            IK Hakarpspojkarna           10:35 
         530318        Ingemar Persson            Gamleby OK                   10:38 
          33617        Lennart Kalen              SOK Viljan                   10:41 
          29545        Leif Johansson             Kexholms SK                  10:44 
          18587        Jan Danielsson             Kalmar OK                    10:47 
         245710        Lars Östlin                Björkfors GOIF               10:50 
         561024        Björn Axemo                Hultsfreds OK                10:53 
         262651        Leif Carlsson              SOK Viljan                   10:56 
          27731        Stefan Arbin               Annebergs GIF                10:59 
          18676        Per Lindgren               IK Hakarpspojkarna           11:02 
          16751        Jan Johansson              Gamleby OK                   11:05 
         241510        Stefan Carlsson            SOK Viljan                   11:08 
         536373        Ulf Svensson               OK Njudung                   11:11 
         541106        Kjell Nero                 Nässjö OK                    11:14 



H50  (15)                      Startplats 1             

          28970        Bengt Hesslekrans          OK Njudung                   10:04 
          17101        Ola Gustafsson             SOK Aneby                    10:06 
          26729        Torbjörn Falk              Vimmerby OK                  10:08 
         580812        Arne Klintberg             Eksjö SOK                    10:10 
          27162        Jan Karlsson               Växjö OK                     10:12 
         860614        Tommy Ljungdahl            IK Hakarpspojkarna           10:14 
          26131        Jan Andersson              Kalmar OK                    10:16 
          29337        Håkan Almqvist             Nybro OK                     10:18 
          25475        Mikael Hansson             Bredaryds SOK                10:20 
         890706        Arto Blomdahl              IK Hakarpspojkarna           10:22 
          17138        P-O Derebrant              SOK Aneby                    10:24 
         249509        Kenneth Antonsson          Vimmerby OK                  10:26 
         592211        Lars-Gunnar Nilsson        Eksjö SOK                    10:28 
         620419        Elis Bengtsson             Malungs OK Skogsmårdarn      10:30 
         620321        Bengt Andersson            IK Hakarpspojkarna           10:32 



H45  (20)                      Startplats 1             

18       420078        Göran Lundqvist            Järfälla OK                  10:06 
19        17254        Leif Johansson             OK Njudung                   10:09 
20        36157        Rolf E Johansson           Västerviks OK                10:12 
21       630328        Peter Edgren               Hultsfreds OK                10:15 
22        28118        Håkan Svensson             IK Vista                     10:18 
23        25437        Stefan Johansson           Bredaryds SOK                10:21 
24        26838        Jonas Bergfors             SOK Viljan                   10:24 
25       679598        Ulf Liljebjörn             Nybro OK                     10:27 
26       671026        Tomas Karlsson             Kexholms SK                  10:30 
27       777929        Magnus Porle               Växjö OK                     10:33 
28       202571        Peter Sahlin               Nässjö OK                    10:36 
29        17231        Per Fransson               OK Njudung                   10:39 
30       452100        Patrik Fransson            Emmaboda Verda OK            10:42 
31       340699        Jan Lenning                Skåneslättens OL             10:45 
32        18603        Ola Allvin                 IK Hakarpspojkarna           10:48 
33        25411        Johan Hansson              Jönköpings OK                10:51 
34       217408        Sven Mikkelsen             SOK Viljan                   10:54 
35       631014        Lars-Olof Lundquist        Nybro OK                     10:57 
36       650599        Urban Anderson             Kexholms SK                  11:00 
37        10332        Sven Lundgren              Växjö OK                     11:03 



H40  (15)                      Startplats 1             

         721107        Anders Arfwedson           Frölunda OL                  10:10 
         690220        Rickard Danielsson         Vimmerby OK                  10:13 
          29332        Michael Adamsson           Nybro OK                     10:16 
         700927        Mattias Ossiansson         IK Hakarpspojkarna           10:19 
          29322        Våge Rindstig              SOK Viljan                   10:22 
         701218        Urban Billing              Hultsfreds OK                10:25 
         249561        Per Erlandsson             Vimmerby OK                  10:28 
         680118        Klas Friborg               Jönköpings OK                10:31 
         225165        Jimmy Nicklasson           Norrhults SOK                10:34 
         720731        Tony Lövdahl               SOK Viljan                   10:37 
         691121        Björn Karlsson             Kexholms SK                  10:40 
         701031        ROBERT HJELM               Vimmerby OK                  10:43 
          16697        Thomas Johansson           Gamleby OK                   10:46 
         720407        Peter Tudén                IK Hakarpspojkarna           10:49 
          33620        Ola Lövgren                SOK Viljan                   10:52 



H35  (7)                       Startplats 1             

         441038        Joakim Karmetun            OK Njudung                   10:44 
          18518        Johan Grahn                IFK Göteborg                 10:47 
          18519        Mattias Grahn              IFK Göteborg                 10:50 
          29707        Andreas Niemi              Emmaboda Verda OK            10:53 
         761103        Daniel Grahn               IFK Göteborg                 10:56 
         439441        Lasse Jansson              Eksjö SOK                    10:59 
          30991        Niklas Grahn               IFK Göteborg                 11:02 



H21  (10)                      Startplats 1             

         503067        David Spetz                Järfälla OK                  10:02 
         780625        Fredrik Rosén              Jönköpings OK                10:05 
         800609        Marcus Bill                OK Pan-Kristianstad          10:08 
         760919        Oskar Svärd                Malungs OK Skogsmårdarn      10:11 
         741208        Anders Persson             Växjö OK                     10:14 
         610910        Pål Skogtjärn              Södertälje-Nykvarn OF        10:17 
          25544        Otto Lundman               OK Roslagen                  10:20 
          38010        Lars Jakobsson             IF Hagen                     10:23 
          26474        Jonatan Larsson            Uddevalla OK                 10:26 
         502902        Mikael Pihel               OK Tisaren                   10:29 



H18  (2)                       Startplats 1             

         950918        Johan Liljebjörn           Nybro OK                     10:00 
         217603        Henrik Pettersson          Västerviks OK                10:03 



H16  (9)                       Startplats 1             

40       202572        Daniel Sahlin              Nässjö OK                    10:27 
41       961313        Henrik Eklund              Växjö OK                     10:30 
42       961023        Anton Hansson              IK Hakarpspojkarna           10:33 
43       970517        Arvid Nord                 Sol Tranås                   10:36 
44       551561        Simon Runefors             Växjö OK                     10:39 
45       970702        Rasmus Arfwedson           Frölunda OL                  10:42 
46       970208        Johan Lenning              Skåneslättens OL             10:45 
47       980407        Lukas Lundgren             Växjö OK                     10:48 
48       960518        Filip Ossiansson           IK Hakarpspojkarna           10:51 



H14  (10)                      Startplats 1             

         245855        Hampus Lindman             Nässjö OK                    10:02 
         888513        Anton Olivestam            Vimmerby OK                  10:05 
         605089        Filip Johansson            SOK Viljan                   10:08 
         990707        Carl Ekbring               Kexholms SK                  10:11 
          18635        Viktor Ossiansson          IK Hakarpspojkarna           10:14 
         981075        Erik Liljebjörn            Nybro OK                     10:17 
         981222        Pontus Erlandsson          SOK Viljan                   10:20 
         980913        Albin Lager                Nässjö OK                    10:23 
         991222        Filip Trofast              Bredaryds SOK                10:26 
         997036        Benjamin Sturek            SOK Viljan                   10:29 



H12  (4)                       Startplats 2             

90       700524        Victor Hansson             Jönköpings OK                10:18 
91       345171        Erik Erlandsson            Vimmerby OK                  10:21 
92        12559        David Nero                 Nässjö OK                    10:24 
93       229240        Gustav Runefors            Växjö OK                     10:27 



H10  (5)                       Startplats 2             

          26836        Theo Lövdahl               SOK Viljan                   10:51 
         448444        Oscar Hultgren             OK Njudung                   10:54 
         248268        Zebastian Arfwedson        Frölunda OL                  10:57 
         341698        Axel Eveborn               SOK Viljan                   11:00 
          29565        Olle Ekbring               Kexholms SK                  11:03 



D70  (3)                       Startplats 1             

          29812        Ann-Marie Birgersson       Forserums SOK                10:27 
          26735        Greta Karlsson             Vimmerby OK                  10:30 
          28252        Annette Örnros             Hultsfreds OK                10:33 



D65  (8)                       Startplats 1             

          29382        Kerstin Gunnarsson         Nässjö OK                    10:29 
          19668        Britt-Marie Björklund      Västerviks OK                10:32 
          29816        May-Sofie Olsson           Forserums SOK                10:35 
          10316        Eva Bergstrand             Värend GN OL                 10:38 
          19901        Gerd Lindholm              Sol Tranås                   10:41 
         435991        Elisabeth Hjortvid         Västerviks OK                10:44 
         727645        Margareta Larsson          OK Njudung                   10:47 
          10313        Siv Ekelöf                 Värend GN OL                 10:50 



D60  (8)                       Startplats 1             

         507049        Marie-Louise Karlsson      Nybro OK                     10:02 
          21069        Kristin Johansson          OK Dacke                     10:05 
          15720        Gun-Britt Fransson         Emmaboda Verda OK            10:08 
         350771        Kerstin Eriksson           Björkfors GOIF               10:11 
         858890        Majvie Annegård            SOK Viljan                   10:14 
         402679        Inga-Britt Johansson       Hultsfreds OK                10:17 
          27732        Gunvor Arbin               Annebergs GIF                10:20 
         213780        Eva Arvidsson              Alvesta SOK                  10:23 



D55  (4)                       Startplats 1             

          16756        Lena Persson               Gamleby OK                   10:54 
          15961        Eva Pettersson             Växjö OK                     10:56 
          17547        Mona Palm                  Lessebo OK                   10:58 
          19731        Gun Henriksson             Eksjö SOK                    11:00 



D50  (9)                       Startplats 1             

          16752        Yvonne Johansson           Gamleby OK                   10:34 
         600325        Kristina Johansson         Kalmar OK                    10:36 
         259306        Ann-Sofie Falk             Vimmerby OK                  10:38 
          15943        Berit Runefors             Växjö OK                     10:40 
          25585        Eva Tollstern              Växjö AIS                    10:42 
          29306        Charlotte Lundquist        Nybro OK                     10:44 
         610601        Mariann Johansson          Kexholms SK                  10:46 
        2021312        Agneta Olivestam           Vimmerby OK                  10:48 
          33673        Eva Eklund                 Växjö OK                     10:50 



D45  (12)                      Startplats 1             

          17232        Christina Sterner          OK Njudung                   10:01 
          29338        Sonja Haas                 Nybro OK                     10:03 
         670419        Anna Ekbring               Kexholms SK                  10:05 
          28119        Heléne Svensson            IK Vista                     10:07 
          41697        Maritha Henriksson         Eksjö SOK                    10:09 
          29293        Helena Karlsson            Nässjö OK                    10:11 
          25412        Kristina Johansson         Bredaryds SOK                10:13 
         670411        Caroline Liljebjörn        Nybro OK                     10:15 
          25449        Agneta Hallberg-Hansso     Jönköpings OK                10:17 
         650122        Anette Arksand             Vallentuna-Össeby OL         10:19 
         209018        Maria Lenning              Skåneslättens OL             10:21 
         245899        Helena Lindman             Nässjö OK                    10:23 



D40  (4)                       Startplats 1             

         710729        Carola Billing             Hultsfreds OK                10:24 
         680720        Anna Nero Nordmark         Nässjö OK                    10:27 
         710623        Anna Svensson              SOK Viljan                   10:30 
         700514        Maria Ossiansson           IK Hakarpspojkarna           10:33 



D35  (2)                       Startplats 1             

          29295        Magdalena Jonsson          Nybro OK                     10:00 
          15724        Kajsa Niemi                Emmaboda Verda OK            10:02 



D21  (6)                       Startplats 1             

         430053        Anna Johansson             Ankarsrums OK                10:25 
         740104        Maria Thelin               Jönköpings OK                10:28 
         527278        Linda Nordin               Eksjö SOK                    10:31 
         931104        Frida Danielsson           Vimmerby OK                  10:34 
         960420        Louise Lundgren            Växjö OK                     10:37 
          14858        Stina Granefelt            OK Tyr                       10:40 



D18  (2)                       Startplats 1             

          33490        Lovisa Johansson           Västerviks OK                10:26 
          24767        Freja Almqvist-Haas        Nybro OK                     10:29 



D16  (2)                       Startplats 1             

4        960920        Petra Olejnik              SOK Viljan                   10:22 
5        970197        Linnéa Golsäter            Eksjö SOK                    10:25 



D14  (7)                       Startplats 1             

         584072        Emma Billing               Hultsfreds OK                10:00 
         984091        Moa Hansson                Bredaryds SOK                10:03 
         980320        Gabriella Bergander        Eksjö SOK                    10:06 
          24791        Moa Erlandsson             Vimmerby OK                  10:09 
         408166        Ulrika Sandebäck           Ålems OK                     10:12 
         992121        Alice Svensson Finndah     IK Hakarpspojkarna           10:15 
         988220        Emma Erlandsson            SOK Viljan                   10:18 



D12  (6)                       Startplats 2             

80        24763        Ofelia Almqvist-Haas       Nybro OK                     10:00 
81       245849        Ebba Lindman               Nässjö OK                    10:03 
82       510616        Alicia Lundgren            Växjö OK                     10:06 
83       670428        Wilma Bergander            Eksjö SOK                    10:09 
84       928000        Julia Arvidsson            Vimmerby OK                  10:12 
85       440955        Elisabet Mikkelsen         SOK Viljan                   10:15 



D10  (7)                       Startplats 2             

         600927        Tilda Palm                 IK Hakarpspojkarna           10:30 
         430181        Selma Niemi                Emmaboda Verda OK            10:33 
         418038        Stina Lind                 SOK Viljan                   10:36 
         930108        Evelina Svensson Finnd     IK Hakarpspojkarna           10:39 
         441026        Amanda Karmetun            OK Njudung                   10:42 
         451077        Elin Rindstig              SOK Viljan                   10:45 
         347157        Mikaela Johansson          Västerviks OK                10:48 



U1  (5)                        Startplats 2             

         341700        Gustav Eveborn             SOK Viljan                   10:00 
         228041        Malte Nicklasson           Norrhults SOK                10:00 
          44910        Joel Svensson Finndahl     IK Hakarpspojkarna           10:00 
          26860        Johan Hansson              SOK Viljan                   10:00 
         225164        Moa Nicklasson             Norrhults SOK                10:00 



Inskolning                     Startplats 2             

         362431        Emrik Eveborn              SOK Viljan                   10:00 
         660902        Adam Nero                  Nässjö OK                    10:00 



H85  (1)                       Startplats 1             

          15701        Sture Jansson              Emmaboda Verda OK            10:00 



Öppen Motio                    Startplats 2             

         225140        Marion Nicklasson          Norrhults SOK                10:00 
         225152        Maja Nicklasson            Norrhults SOK                10:00 



Öppen Motio                    Startplats 1             

         990321        Robert Billing             Hultsfreds OK                10:00 



Öppen Motio                    Startplats 1             

          27137        Torbjörn Sandebäck         Ålems OK                     10:00 



D21 Kort  (                    Startplats 1             

          63434        Evi Jüni                   Eksjö SOK                    10:35 



H14Kort  (2                    Startplats 2             

         347218        Hjalmar Niemi              Emmaboda Verda OK            10:52 
         423215        Mattias Sahlin             Nässjö OK                    10:55